Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Риболов с муха и шнур

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Здравейте колеги,
    Въпреки тарикатската буря продължила до към 2 часа решихме със заро да понабодеме някой Кефалец и 4,30 часа го прибрах от тях и заминахме по искъра резултати имаше още в тъмнинката

    На снимката колегата Заро

    като се развидели резултатите си продължиха както обикновенно



    за съжаление жена му му се обади че малкия не е добре та се наложи да го прибера до тях ама нема страшно после се отнесох до искъра над околовръстното реката беше страшно мътна изядоха ме комарите минах около километър нагоре и по едно време гледам нещо пляска под едно дърво два кастинга и го довлакох до мене около педичка не съм снимал щото бах бесен че комарите закусиха с мене тръгнах си надолу и набодах още десетина от сорта
    НЕДЕЛЯ пак по същото време ама по надолу подкарахме ги от сутринта яко кълване изпонабодахме всите кефали в района
    нема маломерни

    нема мерни

    всички на тръстиката


    мерното кефалче беше пълно с хайвер .
    Рибките си плуват там където си бяха а ние се прибрахме към 10 че имахме работа но доволни от поредното що годе добро мухарене за съжаление напоследък малко са по едрите рибки но нищо ще пораснат ако не ги изловят "колегите" с мрежите, а само едно не мога да разбера а бе тия хора луди ли са реката мерише на канализация направо не знам с какъв акъл ядът рибата от там ама както и да е
    Това е от нас успехи на всички

    Коментар


    • #32
      Първоначално публикуван от GAD
      Имам инфо, че на Доспат е вървяла добре пъстървата.
      Вярна ли е, или е партенка?!...
      Не е партенка. Вървеше доста, ама най-вече при влачене с лодка с воблерчета Рапала. От брега на стръв - доста по-скромно и епизодично.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #33
        Лодката и влаченето са ясни от брега е гола вода

        Коментар


        • #34
          пък един познат хвана 800гр пъстърва до брега /преди 2 седмици/... при толкова дълбок язовир със стръмни брегове /като Доспат/ рибата е наистина "навътре" само в жегите...

          тъжното е, че всяко заведение покрай язовира разполага със собствен "арсенал" от мрежи...

          като ще правим подписки и сдружения, да направиме един протест против мрежарите... цивилизованите държави, отдавна е забранено ловенето с мрежи в обществени /държавни/ водоеми
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #35
            Ами то и тука си е забранено ама на кой му дреме звъним в ИАРА и къде ли не ама ефект никакъв напоследък ловят и с белина само тровят рибата ужас е аз съм твърдо за всички бракониери да се осъдят не може така децата ни да питат а какво е това риба и имало ли е някога в реките и язовирите такова животно

            Коментар


            • #36
              Re: Риболов с муха и шнур

              Малко от онези с петната заловени на суха муха
              Аз риба не взимам но за детенцето на приятелчето ми където заедно ходиме на риба може. Няколко бройки мерни пъстърви няма да са проблем за поточето което редовно е тършувано с ръце с ток и какво ли още не.
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #37
                До: Риболов с муха и шнур

                Браво , Дидо - красавици са! Аз не съм ловил пъстърва , ама нещо и нямам мерак , щото май доста се ходи , а мене доста ме помързява...

                Коментар


                • #38
                  Re: Риболов с муха и шнур

                  Да малко повече се ходи обаче удоволствието от мухарския риболов е голямо, отдавна съм зарязал другите видове риболов ето още малко пъстървички които пуснах пак там където ги хванах. За съжаление си натопих фотоапарата в реката и последните снимки са с ГСМ а
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #39
                    До: Риболов с муха и шнур

                    Браво на теб! А къде ги лови ако не е тайна?

                    Коментар


                    • #40
                      Re: Риболов с муха и шнур

                      Пак неделно гонене на пъстърви въпреки че времето беше неподходящо за риболов и си мислех, че риболова ще е много слаб - както се и оказа де едрите риби се бяха покрили и излизаха само около 20 см риби - но за сметка на това много. Пак си направихме разходката
                      Естествено рибите ги оставихме да пораснат
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #41
                        Re: Риболов с муха и шнур

                        Пак събота срещу неделя се заформя някакъв риболов
                        Понеже с малкия нямам време дори мухи да си вържа едвам успях рано сутрин през изминалата седмица да вържа 8 мухи и това но беше арсенала, е имах и няколко останали рошльовци в кутията но те не ставаха за тази река.И така събота като заспа малкия подготвих набързо мухарката вързах си ново типетче, поспах няколко часа и 3 часа отидох да взема Заро и да подкарваме лека полека към ловните полета. Другото френд пак не можа да дойде, ей много работи това момче.
                        Пристигнахме малко раншко на реката, сглобихме томахавките и вързахме по едно муше на светлината на фаровете, седнахме си на моста, допихме си кафетата и докато обсъждахме тактиката за деня се развидели. Разделихме се, защото всеки си има любимо място за азапочване на деня.
                        Мойто местенце е един разлив дълбок около метър в момента, успях да заловя няколко петнисти едно щракнах с телефона да не ми кажат после че лъжа

                        после се събрахме и продължихме лека полека по марширута.
                        Рибките които излизаха бяха току що станали в нормата около 25 см. На едно вирче където по принцип излизат само дребно защото много се тараши и е удобно за стръв успах да излъжа едно по едро рибе. с първия кастин бум една маломерка с втори по бързея на 1 метър от мене взе ето този красив мъжкар


                        Потеглихме се малко добра риба някъде около 35 см.
                        ето още малко снимки няма да се впускам в подробности.
                        Колегата Брат Мухар Заро също хвана яко риби но малко снимахме че риболова много вървеше.






                        Мислехме да тестваме и една съседна река но риболова много вървеше и не остана време нищо де, следващия път. Сатистиката - двамата около 30 риби от които имаше 5 маломерки.
                        Поздрави и наслука

                        Коментар


                        • #42
                          До: Риболов с муха и шнур

                          Браво! Отново ме изкефи!

                          Коментар


                          • #43
                            До: Re: Риболов с муха и шнур

                            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                            Сатистиката - двамата около 30 риби от които имаше 5 маломерки.
                            Бравос момчета, добри излети правите,
                            а и по 15 риби на човек си е едно много добро постижение, за пъстърва по река!!!
                            Моят личен рекорд е от р.Тъжа, когато още не беше забранена и е 42 риби за един ден, но беше мрачно и преваляваше леко.

                            Коментар


                            • #44
                              Re: Риболов с муха и шнур

                              Традиционното тръгване в 3,30 малко повисяхме докато се съмне на реката че рано пристигнахме, нивото на тази рекица е добро не че е високо но за сезона е нормално, рибите бяха активни но трудни взимаха на невроятни места.Все пак успяхме да заловиме доста от тях малките американчета са пораснали станали са 20 см много им се кефя а дано никой не ги изяде.






                              тази рибка първия път ми дойде до мухата но течението ми дръпна шнура и тя се отказа но на втроия кастинг не я пропуснах, рибата беше много тъмна малко си личи и на снимката перките и главата и бяха в лилавата гама в първия момент докато се мъчех да я извадя между надвисналите клони със заро си помислихме че е сивен.

                              Поздрави и пускаите рибки за да има и за догодина

                              Коментар


                              • #45
                                До: Риболов с муха и шнур

                                Хм , такава тъмна пъстърва съм виждал по Дискавъри. А тук някъде /в България/ бях видял и изцяло жълта / направо златна/ - много красива!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X