Обява

Свий
Няма добавени обяви.

СТАРАТА ИЛИ НОВАТА ФРОНТЕРА ?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • СТАРАТА ИЛИ НОВАТА ФРОНТЕРА ?

    Старите Мерцедеси са легендарни с качеството си.Новите не могат да се похвалят с подобна здравина и дълговечност.

    Четейки темите вече ми прави впечатление,че старите фронтери са по-качествени от новите.Дали всички фирми производители произвеждат все по-нискокачествена продукция,за да компенсират все по-малките си печалби?

    Та какво ви е мнението за "борбата" между старата и новата Фронтера
    81
    СТАРАТА ФРОНТЕРА
    50.62%
    41
    НОВАТА ФРОНТЕРА
    49.38%
    40
    Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
    NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

  • #2
    До: СТАРАТА ИЛИ НОВАТА ФРОНТЕРА ?

    aз съм за фронтера -в

    Коментар


    • #3
      До: СТАРАТА ИЛИ НОВАТА ФРОНТЕРА ?

      Аз нямам преки впечатления от Б, но като чета кои собственици плачат повече и за по-сериозни проблеми, оставам с впечатлението, че си абсолютно прав. Старата генерация е по-надеждна и безпроблемна.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #4
        До: СТАРАТА ИЛИ НОВАТА ФРОНТЕРА ?

        Трябваше като възможен отговор да се включи "не знам"
        Нито имам впечатления от първата генерация, нито съм карал моята толкова дълго време, че да изразя обективно мнение.
        А ми се струва, че тази анкета ще преброи колко човека карат фронтера А и колко Фронтера Б

        Коментар


        • #5
          До: СТАРАТА ИЛИ НОВАТА ФРОНТЕРА ?

          Е то не е задължително да си собственик, за да имаш наблюдения. Но при всяко положение субективния фактор на личното пристрастие ще играе яко ...
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            До: СТАРАТА ИЛИ НОВАТА ФРОНТЕРА ?

            Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
            Трябваше като възможен отговор да се включи "не знам"
            Нито имам впечатления от първата генерация, нито съм карал моята толкова дълго време, че да изразя обективно мнение.
            А ми се струва, че тази анкета ще преброи колко човека карат фронтера А и колко Фронтера Б
            Не си прав.Има много собсвеници на старата Фронтера,които имат желание да се обновят с новия модел.На второ място да ти кажа ,че нарочно не съм сложил терти вариант с "не знам",защото едва ли някои читател на темата го вълнува кой не знае.Хората искат компетентно и аргументирано мнение от някой който разбира или от някой ,който си мисли че разбира.

            Не толкова от резултатите от анкетата,а по скоро От написаните аргументи ще се направи обоснованото предположение,кой модел е по-качествен.
            Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
            NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

            Коментар


            • #7
              До: СТАРАТА ИЛИ НОВАТА ФРОНТЕРА ?

              Аз съм новобранец в този форум,но съм за старата Фронтера,тъй като я търкалям вече трета година и според доста нормални изпитания за този модел (КБ 2.0i) се проявява като здрава дойче машина.Но първото което направих на втория ден, след като я придобих смених всички възможни масла в диф,ск.кутия и раздатката и мотора естествено.Фен съм на Gastrol и поне засега в това отношение фруктиерата не ми изневерява.Новата също ми харесва но каточе ли е по-нежна.
              088пет16пет3пет7

              Коментар


              • #8
                До: СТАРАТА ИЛИ НОВАТА ФРОНТЕРА ?

                Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
                Старите Мерцедеси са легендарни с качеството си.Новите не могат да се похвалят с подобна здравина и дълговечност.

                Както и Ауди-тата...имам 100 2.3 '91...бетон е...дано и Фронтерките да са така за следващите 2-3 годинки...пък после 'ше му мислим !

                Коментар


                • #9
                  До: СТАРАТА ИЛИ НОВАТА ФРОНТЕРА ?

                  Карам 2.3 TDI.Като цяло мотора е слабичък за това купе,но се кара.Лесно достъпен е и не е капризен.Ходовата част е добра и издържа за неделни офф-разходки и лов,а с малко подобрения може да се кара и малко по-хард,но не трябва да очакваме кой знае какви чудеса.Идеален за семеен автомобил-може да побере доста багаж.Като цяло съм за Фронтера А,но нека да видим и мненията на останалите колеги.
                  NO RISK NO FUN ! FRONTERA 2.3 TDI

                  Коментар


                  • #10
                    До: СТАРАТА ИЛИ НОВАТА ФРОНТЕРА ?

                    Здравейте,
                    От четири месеца имам фронтера Б. Засега не съм имал сериозен проблем с нея. Карам я в града всеки ден, а през уикендите я водя по язовирите. Глезотийките, които има са ми добре дошли при тези условия. Все пак друго си е, когато навън вее и дуе и вали яко сняг да можеш да включваш или изключваш 4х4 с едно натискане на бутона.
                    Поздрави!
                    Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.

                    Фронтера-Б ДБ 2000г. 2.2DTI

                    Коментар


                    • #11
                      До: СТАРАТА ИЛИ НОВАТА ФРОНТЕРА ?

                      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                      Аз нямам преки впечатления от Б, но като чета кои собственици плачат повече и за по-сериозни проблеми, оставам с впечатлението, че си абсолютно прав. Старата генерация е по-надеждна и безпроблемна.
                      Плачем повече заради цените на частите,а не за това че е по калпаваКато цяло съм за B ,като за асвалта и града и за А като за по хард разходки( щото като я счупя по малко ще боли-шегичка)
                      Jeep Гранд Чероки 3.1

                      Коментар


                      • #12
                        До: СТАРАТА ИЛИ НОВАТА ФРОНТЕРА ?

                        Както виждате аз още не съм гласувал.Причината е че нямам наблюдения относно здравината на Фронтера Б.

                        Очаквам в диалога да се включат и тези ,които ги ремонтират.Нека изложат слабите места на двата модела,както и плюсовете.

                        за 1 година и половина на моята Фронтера А 98 г.,съм сменил един лагер на задно дясно...имаше лек шум.Прехода е около 15000 км асвалт и около 5000 км черен път,но със здраво натоварване.Това в моите очи я прави доста здрава кола.
                        Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                        NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                        Коментар


                        • #13
                          До: СТАРАТА ИЛИ НОВАТА ФРОНТЕРА ?

                          здравеите, според мен фронтера А е по здравата,а фронтера Б по красиватано всеки има свое мнение.Весели празници на вси4ки от този страхотен форум.
                          Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                          Коментар


                          • #14
                            До: СТАРАТА ИЛИ НОВАТА ФРОНТЕРА ?

                            Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
                            Както виждате аз още не съм гласувал.Причината е че нямам наблюдения относно здравината на Фронтера Б.

                            Очаквам в диалога да се включат и тези ,които ги ремонтират.Нека изложат слабите места на двата модела,както и плюсовете.

                            за 1 година и половина на моята Фронтера А 98 г.,съм сменил един лагер на задно дясно...имаше лек шум.Прехода е около 15000 км асвалт и около 5000 км черен път,но със здраво натоварване.Това в моите очи я прави доста здрава кола.
                            Ти тая фронтера във витрината ли я държиш?
                            Аз от Август до сега съм минал 18 000
                            А от Юли 2006 - 100 000 по всякакви терени. Окачването го поправям в момнета, сменил съм бензинова помпа, радиатор, шлайфах глава заради виското, и счупих автоматичните хъбове. Мисля, че е доста корава и евтина за подръжка машина. Като цяло съм доволен като се има в предвид че никак не я пазя, не бягам от дупки и т.н.
                            Ще се радвам да има някой с Б при подобна експлоатация да направим равносметка но някак си се съмнявам.

                            П.С. Забравих, че с Лозан сменихме и лагерите на пиниона и на короната, макар че той излезе прав че няма смисъл ;(
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • #15
                              До: СТАРАТА ИЛИ НОВАТА ФРОНТЕРА ?

                              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                              Ти тая фронтера във витрината ли я държиш?
                              Аз от Август до сега съм минал 18 000
                              А от Юли 2006 - 100 000 по всякакви терени. Окачването го поправям в момнета, сменил съм бензинова помпа, радиатор, шлайфах глава заради виското, и счупих автоматичните хъбове. Мисля, че е доста корава и евтина за подръжка машина. Като цяло съм доволен като се има в предвид че никак не я пазя, не бягам от дупки и т.н.
                              Ще се радвам да има някой с Б при подобна експлоатация да направим равносметка но някак си се съмнявам.

                              П.С. Забравих, че с Лозан сменихме и лагерите на пиниона и на короната, макар че той излезе прав че няма смисъл ;(
                              Да си кажа,явно не съм от най-каращите,макар че със сигурност не съм от най-ходещите пеша,дори на лов гледам с джипа до пусията да стигна...

                              Със задоволство обаче виждам,че са гласували и хора,които не притежават такъв модел джип,което предполага,че имат външни на емоцията впечатления.Сиреч,ще да са по-обективни и безпристрастни от нас-обвързаните с Фронтерите
                              Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                              NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X