Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тръгнал съм да си купувам 4x4...? /работен джип до 15К лв./

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Първоначално публикуван от quadra
    Малко офтопик, ама имаш ли някаква приблизителна статистика колко време ти отне цялото ходене по мъките с ремонта и колко пари, мисля че пак ще е от полза да си прави човек по-добре сметката.
    За парите -един път около 300 лв за смяна на ос на кобилици + около 200 лв за транспорт с евакуатор на СБА след аварията, последвала седмица и 400 км първия ремонт + около 5,000 за основен ремонт, в т.ч. части: нова глава - комплект + нова маслена помпа + сегменти, биелни и основни лагери, лагери на балансиращите валове, съединител - комплект + каквито гарнитури и семеринги се сетиш.
    Отделно сложи в сметката поне едно 100 и кусур лева за 3-кратен реглаж на предница, от които първите два опита (в Мотоексперт и Индкомерс) бяха само напразно пилеене на пари.
    В сметката не слагам: сменени консумативи (извънредна смяна на масло на 1000 км. след ремонт), смяна на масла в скоростна, раздатка и задния диф (оттам каква чернилка изтече - не е истина), както и разходите за придвижване с таксита между магазини и сервизи.

    Като време:
    - първа авария на 01 април (за съжаление, не беше първоаприлска) последвана от близо седмица в сервиз
    - втора авария на 13 април, последвана от влизане в сервиз на 19 април. След това 2 седмици по колата не беше пипнато нищо. Начало на ремонта 03 май. Завършване на основния ремонт - 19 май.
    Последващи влизания в бокса за по ден - два - за довършване на смяна на съединителя (спецът беше "икономисал " смяната на притискателния диск, което доведе до буксуване) и отстраняване на тегленето вляво (това беше третият реглаж на предница), за пренатягане на болтовете на главата, за смяна на маслото.
    Като цяло - над 2 месеца ходене по мъките.

    Колко време съм затрил в ровене по каталози за резервни части, звънене и тичане по магазини (от Дървеница, през Евл. Георгиев и Симеон, та до Люлин) просто не мога да сметна. Но може би все пак си струва тичането, щото само поради самостоятелното купуване на части, само от сегментите си спестих 80 лв - с колкото купените от мен оригинални се оказаха по-евтини от тия, дето ми предлагаше "майстора".
    Похабените нерви и причинените неудобства също трудно подлежат на количествена оценка.

    А бе, с две думи, ако е възможно преди да купува човек трябва да направи максимално подробен преглед при специалисти, на които може да вярва. И след това пак да палне една свещица и да се надява, че ще има късмет ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #47
      Първоначално публикуван от Ивайло Върбанов
      Продават се и в момента, но масово се произвеждат до 96г., като в момента се продават главно с 4,2 дизелов двигател в различни модификации на купето.
      тия с 4.2Д и другите почти нямат еднакви части - 4.2Д са HZJ70/73/75/78 има и бензинови 4.0 FJ7x - всички са heavy duty - изцяло ресьорни и доста тежки /и скъпи/,


      обърнете внимание на мигача и калника, муцуната е удължена /заради ресьорите/


      а LJ, KJ и RJ са "лекия вариант" изцяло пружинни... Те са реално разпространениет в Европа и конкурентни на уаз като проходимост...
      така изглеждат по-новите /90 и някоя година/


      така изглеждат LJ73 от по-старите години 85-91




      А това според стефан е "паркетник" /ТЛК 60/
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #48
        Първоначално публикуван от fanatic
        Мотоексперт - Митко fulda караш я намира 100 косура после я връщаш на горубляне и така докато косурите не паднат на 50
        A Митко fulda как да го намеря? Той не е ли участник в тоя форум?
        Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

        Коментар


        • #49
          а LJ, KJ и RJ са "лекия вариант" изцяло пружинни... Те са реално разпространениет в Европа и конкурентни на уаз като проходимост...
          така изглеждат по-новите /90 и някоя година/

          Има една такава в dir.bg. 92 г ама чак във Варна...
          Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

          Коментар


          • #50
            Първоначално публикуван от Ato
            Първоначално публикуван от fanatic
            Мотоексперт - Митко fulda караш я намира 100 косура после я връщаш на горубляне и така докато косурите не паднат на 50
            A Митко fulda как да го намеря? Той не е ли участник в тоя форум?
            Точно в този форум участва.
            B+

            Коментар


            • #51
              колега, ако имаш пари, силно те съветвам да си внесеш отвън модел KZJ70 /или 73 - с "твърд" таван и 30см по-дълга база, съответно доста приличен багажник и по-добра возия/ тя е с 3.0ТД 125кс - коренно по-добър вървеж при същия /ако не и по-нисък/ разход на нафта... отделно е и по-здрав като мотор... Според мобиле.де струват около 8000Е за 95-96 година и без забележки...
              Имай предвид, че LJ70 e доста по-евтин, но е само 90кс /и то по-новия, като синия на снимката/, а екземплярите които се предлагат у нас обикновено са "магерени" няма как една кола да струва 5000Е в Германия, а със всичко платено тук да е 9000ЛВ


              аз за себе си съм взел решение /след ТЛК73 и Галопера/ повече да не вземам джип с 2.5ТД мотор - просто не е достатъчен за пълноценно каране/... аз още преди това го бях решил, но взех Хюндая малко непланирано - просто екземплярът, който ми предложиха беше много добър и много запазен, особено отвътре.../ Като компромис може Патрол 2.8ТД /116кс/ или Паджеро 2.8ТД /125кс/, но с по-слаб не се лъжи за да не съжаляваш...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #52
                Митко Фулда, както и другите майстори не е екстрасенс и ако двигателя на автомобила целенасочено е закърпен за продаване, няма как да се разбере предварително... и аз пробвах джипа на V93 и единственото, което ми се видя странно /и съжалявам, че не му го казах/ беше, че волана е с някакъв гаден калъф... Говориме за топверсия /кожен салон, кожен волан и т.н./ Трябваше да се свали калъфа и /предполагам/ щеше да се види, че е съдран от каране... на моя джип, който е година и нещо по-стар, кожения волан си беше и е перфектен...

                Съгласете се, че човек не може да отвори двигателя на чужда кола, да извади коляновия вал и тогава да каже "ок, купувам я"

                Все едно да кажеш на някоя мадама "Дай да те пробвам, та да знам дали да се запознаваме!"
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #53
                  Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
                  Митко Фулда, както и другите майстори не е екстрасенс и ако двигателя на автомобила целенасочено е закърпен за продаване, няма как да се разбере предварително...
                  В подкрепа на това мога да добавя разказа на един таксиметров шофьор за неговата купена на старо Астра "А бе, карах я на диагностика и уж всичко на 6, ама те ми викат - като смениш 1-2 пъти маслото и то ще си покаже". Именно заради това споменавам по-горе и късмета ...

                  Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
                  Трябваше да се свали калъфа и /предполагам/ щеше да се види, че е съдран от каране... на моя джип, който е година и нещо по-стар, кожения волан си беше и е перфектен...
                  Въпросният калъф е отдавна свален. Вероятно наистина е поставен с цел прикриване на износването на кожата. В интерес на истината обаче, като че ли най-голямо износване е причинено не толкова от много употреба, колкото от триенето по вътрешната грапава повърхност на самия калъф.

                  Не мисля, че в моя случай най-големият проблем дойде от по-големия от обявения реален пробег. Все пак, една голяма част от офертите на пазара са за джипки с пробег поне 150 -200,000. А, ако човек се цели в по-ниските ценови нива, то предлаганото е и с още по-голям навъртян километраж. Ако машините са поддържани добре, това не е толкова страшно.
                  Лошото е, че онова говедо изглежда да е експлоатирало джипа по доста варварски начин и е озорило двигателя, след което е закърпило положението с някакъв бърз ремонт и добавки в маслото за да го продаде.
                  В подкрепа на това предположение е и чернилката, която изтече от задния диф. Най-вероятно там масло никога не е сменяно.

                  Ей такива неща човек много трудно може да разбере и оцени при избора на кола на старо.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #54
                    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
                    колега, ако имаш пари, силно те съветвам да си внесеш отвън модел KZJ70 /или 73 - с "твърд" таван и 30см по-дълга база, съответно доста приличен багажник и по-добра возия/ тя е с 3.0ТД 125кс - коренно по-добър вървеж при същия /ако не и по-нисък/ разход на нафта... отделно е и по-здрав като мотор... Според мобиле.де струват около 8000Е за 95-96 година и без забележки...
                    Колега, бих го направил тоя внос, ама пак изниква проблема с прецакването. Аз няма да ида да си я търся, щото не знам къде, а и не разбирам нито от двиг, нито от ходова част. А този, който ще ми я докара ще се интересува от хонорара си. Ни така ни иначе...
                    Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

                    Коментар


                    • #55
                      Първоначално публикуван от Ato
                      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
                      колега, ако имаш пари, силно те съветвам да си внесеш отвън модел KZJ70 /или 73 - с "твърд" таван и 30см по-дълга база, съответно доста приличен багажник и по-добра возия/ тя е с 3.0ТД 125кс - коренно по-добър вървеж при същия /ако не и по-нисък/ разход на нафта... отделно е и по-здрав като мотор... Според мобиле.де струват около 8000Е за 95-96 година и без забележки...
                      Колега, бих го направил тоя внос, ама пак изниква проблема с прецакването. Аз няма да ида да си я търся, щото не знам къде, а и не разбирам нито от двиг, нито от ходова част. А този, който ще ми я докара ще се интересува от хонорара си. Ни така ни иначе...
                      да ама шанса да попаднеш ма добра кола от вън е много по-голям отколкото от БГ тука почти всяка е с прикрити или замазани поблеми които изкачат после и се хващаш за главата, мойта например беше с добавка в задния ЛСД диф. и като смених маслото се започна едно виене което неминуемо след време ще ми коства около 1500 лв. и още 2-3 проблема и полудяваш от колата...... и кефа ти отива по дяволите
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #56
                        Първоначално публикуван от Ato
                        Колега, бих го направил тоя внос, ама пак изниква проблема с прецакването. Аз няма да ида да си я търся, щото не знам къде, а и не разбирам нито от двиг, нито от ходова част. А този, който ще ми я докара ще се интересува от хонорара си. Ни така ни иначе...
                        в Германия /например/ автокъщите са 2 вида
                        - истински /цените са височки, но дават гаранция, колите са изправни и по принцип не лъжат/
                        - далавераджийски /най-често собствениците са араби, сърби и т.н./ - там трябва да се гледа по-внимателно, но най-често колите не са лоши, просто нямат преглед и т.н. и са "за експорт"

                        Ако си поръчаш кола на търговец, желателно е да я вземеш веднага /да няма време да я "обработва"/

                        Не лош вариант е, да се избере колата от интернет и да се изпрати малък автовоз /за 2-3 коли/, който да я вземе направо от автокъщата... мой познат си купи кола за 30000лв така и беше доволен /капаро с банков превод и доплащане в брой по шофьора на автовозар той оформя и митн. документи с пълномощно, ти само си получаваш колата/... в този случай колата е в оригиналното си състояние... Цената за докарване е около 1000лв..
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #57
                          Абе подпалихте ми чивиите с тези LJ, KJ и RJ... Та бая порових mobile.de. А как стоят нещата с частите тук?
                          Колкото до вноса мисля, ще ползвам един познат на познат, който учи в Германия и му поръчваш кола и той ти я докарва. А сигурно става и да си я харесаш по интернета и той да иде да я вземе.
                          А едни роднини от пловдивско, пък си поръчаха на фирма и с автовоз им докараха жестоко Голфче за 3 бона. Не знам обаче такава фирма дали би се занимавала с търсене на нещо по_рядко.
                          Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X