Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тръгнал съм да си купувам 4x4...? /работен джип до 15К лв./

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тръгнал съм да си купувам 4x4...? /работен джип до 15К лв./

    Та искам да ви питам вас, знаещите. Спрял съм се на Террано 2.7 или Пажеро 2.5 диесел. Къса база. Много се бях навил на Деффендер, ама като порових net-а се оказа, че въпреки прекрасните си качества, май често се чупят (да ме прощават собствениците на такива)
    За какво ми трябва - за работно добиче. Често пътувам до Родопите по работа, освен това скоро ще почвам да строя извън града и ще трябва да тегля ремарке с материали и трето, но не последно, искам да се пробвам off-road.
    Та въпросите ми са следните:
    1. Террано или Пажеро
    2. 14000 до 15000 за Террано 98 година нормални пари ли са или има нещо гнило?
    3. Кой части се намират по-лесно? Нисан или Мицубиши?

    Благодаря предварително.
    Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

  • #2
    1.-во Можеш да си превеждаш латиницата на кирилица в abv.bg
    2-ро Изобщо не съм сигурен че Дифендъра се чупи (камо ли повече от другите два изброени модела)! Дифендъра е най-сериозния Офф-роудър от трите!
    3.-то Ако все пак се стигне до избора на Паджеро - (по непроходим от ЛР, но доста по-конфортен за дълъг път) - 2,5 мотора е слабичък, много по-добре е 2,8 !

    За Нисана нямам никакви наблюдения!

    П.С.: Ако е за работен кон, според мен Дифендъра е най-удачния вариант!
    RB Patrol Team

    Коментар


    • #3
      Стига бе ... Там има двусателитни дифове, алуминиеви тенекии които гният и се заваряват както се заваряват, и всичките части струват луди пари. Ако зад гърба ти не стои корумпирано министерство или тлъста фирма, как ще работиш с това? Ако не работиш плейбой де))

      Коментар


      • #4
        Аз бих се огледал и за нещо друго, за тези пари има доста интересни предложения.
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #5
          Не съм много съгласен! Според мен Дифендъра, се чупи по-рядко от Паджерото и Нисана (особенно при по-тежка експоатация)! А и не върви да сложиш в Нисана или Паджерото, 800 килограма тухли и да ръчкаш по баирите ! Частите на ЛР наистина са по-скъпи, но ако се купуват по-рядко ... ! Но нека и другите, да си кажат мнението !
          RB Patrol Team

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от quadra
            Аз бих се огледал и за нещо друго, за тези пари има доста интересни предложения.
            ОффТопик:
            Като например Чероки ! Обаче всеки едно си знае и това си бае ! Ти буташ все към американската школа (най-вече Jeep), Стефан - към руската и т.н.!
            RB Patrol Team

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Асен Василев
              1.-во Можеш да си превеждаш латиницата на кирилица в abv.bg
              2-ро Изобщо не съм сигурен че Дифендъра се чупи (камо ли повече от другите два изброени модела)! Дифендъра е най-сериозния Офф-роудър от трите!
              3.-то Ако все пак се стигне до избора на Паджеро - (по непроходим от ЛР, но доста по-конфортен за дълъг път) - 2,5 мотора е слабичък, много по-добре е 2,8 !

              За Нисана нямам никакви наблюдения!

              П.С.: Ако е за работен кон, според мен Дифендъра е най-удачния вариант!
              ами аз ходих на http://www.carsurvey.org/model_Land+...Discovery.html и http://www.parkers.co.uk/choosing/ca...x?model_id=417 и оттам останах с това впечатление...
              Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

              Коментар


              • #8
                Аеооехаеи

                Плюс това търся къса база, а Deffender май не произвеждат такава след 97. А това звучи ли реално:
                Land rover Discovery 2.5 TDI 15000 ЛВ.
                Данни:
                Дата на производство - януари 2001 г.
                Тип двигател - Дизелов
                Скоростна кутия - Ръчна
                Категория - Дълга база
                Пробег - 120000 км
                Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

                Коментар


                • #9
                  По въпроса с Дифендъра, могат да ти помогнат Яро, borkozin
                  и Volk !!! Яро е карал, а borkozin и Volk, карат и в момента такова жувотно! Те най-добре могат да ти кажат за колко километра, какви проблеми са имали !
                  RB Patrol Team

                  Коментар


                  • #10
                    според мен тераното не е работна кола, то става за града и евентуално за достигане зимата на жилищетото, което е някаде, кадето няма снегорини.

                    паджерото е страхотен 4х4, много проходим и здрав автомобил, но не е товарен автомобил, това става ясно от данните за полезния му товар и максимално тегло на ремаркето.

                    дифендера е товарен автомобил, ако е от дългите 110 спокойно качва 1т в каросерията и тегли 3т - 4т ремарке. но в никой случаи не е от тези здрави, прости и ремонтопригодни коли, на които прилича. това е автомобил, капризен към поддръжката със сложни и скъпи резервни части, които не се намират на симеон и по моргите. всеки удар на купето е свързан със смяна на изкривените детайли, защото са от алуминий и не се изчукват

                    според мен ти трябва някакъв пикап, но ти си знаеш най - добре.
                    drive alive

                    Коментар


                    • #11
                      С какво?)) По сайтовете на които и марки и модели да тръгнеш - навсякъде е едно и също - мазно блеене за величие и ненадминост. На всички езици. Единственото изключение са УАЗовете и 4х4 на ауто.ру. Е, и ЛуАЗовете, ама те са малко за съжаление. Но също са наясно. Само там ще срещнеш реален анализ и обективни сравнения. Тука са същите глупости - всеки бил най-великия. От ония дни един изобщо сравняваше Самурай с Урал. Самураят беше по-велик.
                      Кажи къде ще го караш и колко ще го товариш. От там тръгва всичко. После е колко ще го блъскаш, та колко ще ти излизат частите. Щото песен тип "не се чупи" е вярна ако стои в гаража. На асфалта всичките са здрави. Ако е за работа в планината или по полето в Добруджа например - всичко постоянно се чупи, все едно къв е таралясника.

                      Коментар


                      • #12
                        А защо си се насочил към къса база? За работно добиче, определено дългата база е за предпочитане!
                        RB Patrol Team

                        Коментар


                        • #13
                          Стефанеее

                          Първоначално публикуван от Стефан
                          С какво?)) По сайтовете на които и марки и модели да тръгнеш - навсякъде е едно и също - мазно блеене за величие и ненадминост. ...
                          Кажи къде ще го караш и колко ще го товариш. От там тръгва всичко. После е колко ще го блъскаш, та колко ще ти излизат частите.

                          Не става тук въпрос за "мазно блеене за величие и ненадминост.".
                          Казах къде ще го карам, но нямам намерение да го блъскам. Пък и не очаквам да го юркам цяла година, без да го погледна.
                          Въпроса ми беше за частите. Кои са по_достъпни и качествени.
                          В момента карам един Tracker, с който са построени 2 къщи и е товарен отвътре, а не е теглил ремарке. Но е поддържан и му е сменяно каквото тръбва когато трябва и сигурно ще изкара още доста. Но това не значи, че ще блея за величието на Tracker-a.
                          Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

                          Коментар


                          • #14
                            Блеенето беше за сайтовете. От тях не можеш да изкараш почти нищо смислено. В най-добрия случай - някоя сервизна инструкция.
                            Блъскането не е по желание, то си се случва. Тука паднеш, там се хлъзне, после потъне, заседне, кво ли не. Нали за това е джип. Ако няма да му се случва нищо щото пътя е хубав, тогава стига и М-408 или 2104.

                            Коментар


                            • #15
                              Опппа
                              Прощавайте
                              Като отварях темата съм мислил за Discovery, а не Deffender
                              Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X