Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тръгнал съм да си купувам 4x4...? /работен джип до 15К лв./

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    ТЛК, Кукурузер, Круизер, Круизьор - едно и също. Ланд Круизера на Тойота. Крайно измамно име. Зад това стоят всъщност съвсем различни коли. Серията 70 е единственият реален конкурент на УАЗа. 60, 80, 90 са относително паркетни. 100 е чист паркетник. 40 е в класа на ГАЗ-69 и Вилис - Вранглер.
    70 е УАЗ, просто японски. Сглобен е чисто и внимателно, може същото, но на асфалта се чупи много по-малко. В смисъл - няма ги вечните досадни дребни проблеми. Няма и безумни пластмаси вместо броните и прикачните устройства. Затова пък е по-скъп, и вече се намира трудно - свалиха го от производство(((
    Ако става дума за работа, там си струва да гледаш старите дизели 2L и 3L (има ги и с буква Т), свалени са от производство, и новите 1KZ, също и с буква Т. Навсякъде значи "турбо".

    Коментар


    • #32
      60, 80, 90 са относително паркетни.
      Стефане с другото съм съгласен, както и с факта че Toyota 90 е относително паркетник. Но за 60 и наследника му 80 да кажеш че са паркетни не мога да подмина. 80 серия на Toyota е един от най-здравите и добре балансирани 4х4 който фирмата някога е произвеждала и предполагам едва ли ще произведе в бъдеще...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #33
        Дефендера е яка машина и има доста добри показатели ,
        аз карам с Tdi 300 и много е лесен за подръжка ,нама никава електроника ,ангренажния ремак е около 300лв комплекта зависи от каде го знемеш ,части има ,няма проблем за тях и не са скъпи ,горе долу са подобни като и на други джипки ,има и по ефтини има и скъпи.
        Менатета няма !

        а за чупене са доста здрави и не точно така че се чупи ,
        за времето което съм го карал (3 години почти 80 000км)съм вложил около 1500 лв като се има предвит че е бил служебна кола и знаете как се кара служебното.

        като товар,може доста да носи ,товарил съм го доста и няма проблеми ,за дълги пътувания е доста удобен (поне на мене)и доста стъбилен

        за товар е най добър 110 дефендер ,за оффроуд 90-ката е супер

        Toyota e също добър избор, HiLux или Land Cuiser,

        Коментар


        • #34
          60 кара Студентът, след 514. Хобито му е да вади от блатата танкове, после да ги поправя и да ги кара. Нямам основание да не му вярвам, нищо че е математик по образование) Освен това там има пълен комплект цивилни изгъзици, които не знам за какво служат освен да тежат, пият ток, да се цапат и чупят.
          80 също е претоварена и сложна в сравнение със 70.

          Коментар


          • #35
            стефане като те слуша човек ще помисли че си строшил от каране поне по две от всеки модел тойоти, що не оставиш на хората дето наистина карат такива да ги опишат и сравняват

            ако цитираш чужди постове или други форуми пусни линк зада чете човека оригинала
            drive alive

            Коментар


            • #36
              Аз имах точно същата дилема преди 3 месеца и в крайна сметка си взех Паджеро , но 2.8 (според мен има "видима" разлика в поведението на колата с 2.5 и 2., освен това 2.8 е с ангр.верига, което при всички случаи е по- добре)

              Паджерото е (според мен) отлична комбинация м/у on road и off-road
              Особено със Super Select .
              Тераното май има само 1 блокаж на ср.диф .
              Частите за Паджерото са съизмерими по цена с тези на Тераното (говоря за официални вносители)
              Nissan Patrol Y61

              Коментар


              • #37
                Сава, пък тебе като те слуша човек ще каже че със сигурност не знаеш думи като експозе и анализ. Ако всеки четеше всичко, вместо таблицата за умножение всеки път броеше топчетата на сметалото, ако пробваше всичко, още щяхме да живеем по дърветата. А това което казвам в някои среди е известно като опит, обзор, изводи. Способността за абстракции понякога се определя и като мислене.
                Щом си толкова любител на подробното изследване на ВСИЧКИ източници - няма проблем, събери му библиография на човека. Той като че ли искаше обаче не списък от частни мнения базирани на единствени случаи. Това е безполезно и безсмислено.

                Коментар


                • #38
                  ьх


                  не им се плаши на ровърите, `е текът, нормално е, лошо е ако Не текът => доливаш

                  да се върнем на темата, а?

                  лично аз смятам, джип за работа може да е кой да е УАЗ, Дефендър, ТЛК 70-ка, достатъчно е да е в добро състояние. споровете кой е по-по не са за тук. а това да можеш с поглед бърз да разсличиш работен от паркентен 4х4 е разговор друг...

                  Коментар


                  • #39
                    на мен специално ми харесва land ровер discovery й по възможност да е със мотор тд5 но за съмата коята споменаваш май не може да се намери предполагам........но пак са мотор 300тди може да е възможно..........не си спмням къде бях чел но както казват land роверите не хварлят масло те си маркират терята...........
                    поздрави............

                    Коментар


                    • #40
                      Първоначално публикуван от zenit
                      не си спмням къде бях чел но както казват land роверите не хварлят масло те си маркират терята...........
                      поздрави............
                      Хе хе това за маркирането ми хареса
                      А може ли някой да ми каже тези модели на Toyota Серия 70 до коя година са произвеждани?
                      Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

                      Коментар


                      • #41
                        Продават се и в момента, но масово се произвеждат до 96г., като в момента се продават главно с 4,2 дизелов двигател в различни модификации на купето.
                        IvoVarbanov.bg

                        Коментар


                        • #42
                          Абе вчера намерих един Discovery на Горубляне. 97г, с 3 врати и му искат 13500. Дали някой може да ме насочи към майстор специалист, който да и хвърли едно око?
                          Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

                          Коментар


                          • #43
                            Мотоексперт - Митко fulda караш я намира 100 косура после я връщаш на горубляне и така докато косурите не паднат на 50
                            но няма да сбъркаш и да се прекараш поне
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • #44
                              Първоначално публикуван от Ato
                              Дали някой може да ме насочи към майстор специалист, който да и хвърли едно око?
                              Колега, моят съвет е само с "едно око" да не минаваш.
                              Щото, ако си "късметлия" като мене, после може да ти струва доста скъпо. Примерно един съсипан двигател, закрепен някакси и наблъскан с разни добавки, на пръв поглед си е супер - пали като пушка, не дими и така, додето в един хубав ден не спре насред път с потрошени карантии и следствие - големи и скъпи ремонти.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #45
                                Малко офтопик, ама имаш ли някаква приблизителна статистика колко време ти отне цялото ходене по мъките с ремонта и колко пари, мисля че пак ще е от полза да си прави човек по-добре сметката.
                                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X