Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Неапол/Бари/Игуменица/България/help

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Неапол/Бари/Игуменица/България/help

    здравейте началото на март ми предстои едно далго патуване.Тъй като живеем на Тенерифе отлитаме за Мадрид от там за Рим следтова с кола до Неапол след престои 1 седмица ще трагнем за Бари от там с ферибота за Игуменица и от тук на татък нищо не ми е ясно /моля помогнете ферибота на каква цена е за автомобил с 2ма човека,какъв е патя от игуменица до България,през кои градове триабва да мина,да очаквам ли зимни условия сняг и студ в началото на март в Гърция.чувал съм че планинско с много завой има.за това ви моля да помогнете напишете през кои градове трябва да мина каде има места кадето да внимавам наи много да не се загубя.това е общо взето ще ви бада много благодарен ако помогнете сас всичко което знаете

  • #2
    До: Неапол/Бари/Игуменица/България/help

    Стигнеш ли до Игуменица, насам нямаш никакви проблеми. Да, верно в гръцко са си планини, но е спокойно. В общи линии няма къде да се объркаш, държиш табелите Thessaloniki, като го наближиш вече има табели Bulgaria или Seres, но не влизаш в него.
    Това на картинката долу е основния път, ако ти се обикаля можеш да караш до Лариса и от там магистралата Атина-Солун, но е по-дълго.
    Снимката долу е за ориентир и с карта (ако нямаш GPS) можеш да се ориентираш през кое населено място трябва да се мине. Ако не се вижда добре, кажи да ти го направя по-подробно! По този път на картинката, от Игумница до границата с България са ~480km
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Peppy; 06-12-08, 13:29.
    LZ1PER

    Коментар


    • #3
      До: Неапол/Бари/Игуменица/България/help

      да очаквам ли сняг в началото на март месец,какви такси се плащат по магистралите в гърция проходими ли са тези планини при зимни условия с автомобил без гуми,ако може по подробно градовете в гърция през които трябва да мина.благодаря предварително

      Коментар


      • #4
        До: Неапол/Бари/Игуменица/България/help

        На доста от високите планински места вече са отворени тунели по новостроящата се магистрала.Та няма да имаш проблем,следвай пътя за Солун/Thessaloniki/ както ти писа колегата.


        Успех
        ТЛК 80 4,2ТД-95г

        Коментар


        • #5
          До: Неапол/Бари/Игуменица/България/help

          магистралата само от солун кам България ли е имат ли такси или винетки

          Коментар


          • #6
            До: Неапол/Бари/Игуменица/България/help

            има ли начин да избегна завои и планинско ако е лошо времето и да си карам по царския път магистрала до България

            Коментар


            • #7
              До: Неапол/Бари/Игуменица/България/help

              Първоначално публикуван от vin_diesel Преглед на мнение
              магистралата само от солун кам България ли е имат ли такси или винетки
              Винетки нямат, плащаше се някаква такса малко преди Солун, нещо дребно беше, ~2-3-4€. За сняг - не знам, планини се минават, може и да има, много зависи от зимата. Магистралата от Солун към България в момента се строи, не разчитай на магистрала, по-скоро е първокласен път.
              Последно редактирано от Peppy; 06-12-08, 14:49.
              LZ1PER

              Коментар


              • #8
                До: Неапол/Бари/Игуменица/България/help

                Първоначално публикуван от vin_diesel Преглед на мнение
                има ли начин да избегна завои и планинско ако е лошо времето и да си карам по царския път магистрала до България
                През Лариса е другия път, по-малко планини са, но и до там има. Около 80-90км е по-дълго.
                Ето как изглежда от там пътя.
                Прикачени файлове
                LZ1PER

                Коментар


                • #9
                  До: Неапол/Бари/Игуменица/България/help

                  много ви благодаря наистина много ми помагате дано има навсякаде табели за солун и от там за България и мисля че ще се оправим

                  Коментар


                  • #10
                    До: Неапол/Бари/Игуменица/България/help

                    За ферибота, от Бари е ефтин, не знам точно колко, пътувал съм от Анкона (разстоянието е мнооого по-голямо) в неактивния сезон със Суперфаст беше 80€ за кола и 65€ на човек за палуба, каюта от 200 до 300€, зависи от лукса. От Бари трябва да е поне три пъти по-ефтино, а и от там каюта не ви трябва, мисля, че пътува шест часа или там някъде.

                    П.П.
                    Сега проверих, ето цени на Superfast, но има и по-ефтини кораби. Значи 2х50€ за вас и 51€ за колата, но това е до Патра, до Игуменица ще е по-малко.

                    Първоначално публикуван от vin_diesel Преглед на мнение
                    много ви благодаря наистина много ми помагате дано има навсякаде табели за солун и от там за България и мисля че ще се оправим
                    Ако пътувате често се замислете за GPS, вече са на съвсем достъпни цени, много ще Ви помогне на непознати места, а и не само. Някакси витае едно спокойствие от загубване или объркване
                    Лек път
                    Последно редактирано от Peppy; 06-12-08, 15:29.
                    LZ1PER

                    Коментар


                    • #11
                      До: Неапол/Бари/Игуменица/България/help

                      Знам за gps ще си взема но ще е от България а първо да стигна до там

                      Коментар


                      • #12
                        До: Неапол/Бари/Игуменица/България/help

                        Едно време като пътувах ловех фериботите винаги от Бриндизи .Това е малко по на юг от Бари.Фериботите от Бриндизи до Игуменица бяха по евтини.Като идеш в Бриндизи той е малък град от пристанището почва главната улица.По нея е пълно с корабни агенции.Обиколи поне пет шест агенции щото цените са много различни за различните кораби.И хубаво разбери на кое пристанище ще дойде ферибота те са едно до друго но да не се объркаш.Но там винаги има нашенци ше те упътят.Като стигнеш Игуменица като слезеш от кораба пак са две пристанища едно до друго тръгваш на ляво по улицата и няма къде да се объркаш държиш пътя за Йоанина .Като стигнеш Йоанина ловиш на ляво. а не напред за Лариса.Ако искаш да не плащаш нищо виж на картата пътя който държи все покрай първо албанската после покрай македонската граница през Коница на Козани оттам на север през Птолемия май беше към Едеса оттам Яница покрай Дойран и покрай Беласица пресичаш Струма и си на Промахон.Пътищата са идеални има малко баир три четири Петроханаама за лека кола нема гайле.Сняг може да има може да няма ама хората си чистат.Поздрави дано съм бил полезен
                        К мирной жизни не пригоден.
                        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                        Коментар


                        • #13
                          До: Неапол/Бари/Игуменица/България/help

                          Здравей,
                          наскоро минах и по двата маршрута описани по-горе. И по двата се минава през Катара пас (мисля че се превежда "проклятието"). От Игуменица до Янина пътя е един, после започваш да качваш планината, която никак не е малка. Пътя е с много завои и на места е тесен за камионите които минават от там. Това не трябва да те плаши, не е проблем ако се кара внимателно и спокойно.
                          Лично аз бих ти препоръчал пътя не през Лариса и Трикала (отдолу), а първия през Вероя (горния). Завоите са почти същите, но пътя е по-кратък и по красив. Магистралата е значително повече и се кара по-лесно. Най-важното нещо е - преди Вероя има доста голям участък без бензиностанции! Така че гледай да тръгнеш от Игуменица със пълен резервоар. При мен беше по-проблемно защото бяхме с мотор и дистанцията с едно зареждане е значително по-малка.
                          Трябва да имаш карта на гърция, защото табелите не сочат Солун или България, а в повечето случаи са за следващия голям град.
                          Табелите за градовете които трябва да гониш: Игуменица->Янина->Мецово(тук пътя се разклонява)->Гревена->Вероя-Солун->Серес->София
                          Има само едно място където пътя се разделя - на Мецово, едното е към Гревена, другото към Трикала и Лариса. И по двата ще стигнеш де
                          Ето маршрута по ВиаМишелин (през Гревена и Вероя):
                          http://www.viamichelin.co.uk/viamich...a?&reinit=true
                          Отваряш, печаташ го и имаш всички табели и посоки които трябва да следваш

                          За Фериботите - цените и графиците онлайн са малко неточни. Тоест - като отидеш на място се оказва че има много повече ферита, а и има доста промоции за "ласт минет".
                          В никакъв случай не пътувай с Вентурис! Въпреки че имат промоция за българи, за съжаление това означава мангали, тираджии и всякаква смърдяща и крадлива паплач. Суперфаст и Миноян са много добри, чисти и бързи. За миноян лайнс получихме голяма отстъпка на Игуменица.
                          От Бриндизи е по-близо, но от Бари мисля че имаше повече избор на ферита. Аз минах през Игуменица->Анкона на отиване (доста по-насевер) и се върнах през Бари.

                          За пътя покрай границата знам малко, не съм минавал, но не бих го препоръчал. Мини си по царсия път, има места къде да спреш, да пиеш по нещо топло. Гаранция ще е почистен снега. Пътуването е приятно и интересно, планината е много красива.
                          За снега - ами Май месец имаше сняг на Катара пас, за Март - почти сигурно ще има и почти 100% ще е почистен. Пътя е много използван и се поддържа. А и магистралата се строи усилено.

                          Успех
                          Последно редактирано от Muad'Dib; 06-01-09, 21:50.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X