Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

    Темата произлиза оттук:
    Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешествие?


    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Проблема е в нафтата, не в двигателя. Има добавки, с които просто трябва да се запаси. Ама правилните такива, а не ментетата, дето се продават масово. Разбирай - директно от вносителя на съответната марка.
    Спарки, ми дай да пробваме. Всеки има фризер. Да видиме при колко гр. ще се желира. С добавка. Преди време по телевизията имаше нещо такова. За качеството на нафтата. До колкото си спомням издържаше до към -15. БДС стандарта е там някъде.
    Последно редактирано от Yaro; 04-12-08, 23:52.

  • #2
    До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешествие?

    Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
    Като тръгнахме за Русе почнахме с добавка. Почна да затлачва. После някъде сложихме газ. В Плевен сменихме филтъра и почнахме да пълнихме бензин. Едвам се добрахме до Бяла. Там късмет че намерихме филтър и т.н. Обаче сигурно беше над - 20. На връщане през ноща стана по студено. По пътя маса коли и камьони бяха закъсали.
    Ако трябва да карам по северните ширини бих се замислил за дизел.
    Или трябва някакъв сериозен тунинг.
    Андро тва да не беше когато стана - 30 и Шел убиха всички коли по тая магистрала ?? щото на Бяла под моста имаше едно премръзнало МБ 100 ... мойто

    Коментар


    • #3
      До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешествие?

      Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
      Спарки, ми дай да пробваме. Всеки има фризер. Да видиме при колко гр. ще се желира. С добавка. Преди време по телевизията имаше нещо такова. За качеството на нафтата. До колкото си спомням издържаше до към -15. БДС стандарта е там някъде.
      Андро, гениална идея!
      Хайде да направим този експеримент и то контролирано и леко разширено.
      Един път завинаги да видим коя нафта си струва.

      Зареждаме от повечето известни бензиностанции и търговски марки нафта в запечатани еднакви съдове,
      оттам във фризера при различни температури, после отсяваме примерно трите най-добри постижения,
      и ги изпробваме по същия начин само че с рекламирани добавки.
      Фризер до -35 имам, трябват ни еднакви съдове, точен термометър /има откъде да взема/ и търпение

      Коментар


      • #4
        До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешествие?

        Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
        Спарки, ми дай да пробваме. Всеки има фризер. Да видиме при колко гр. ще се желира. С добавка. Преди време по телевизията имаше нещо такова. За качеството на нафтата. До колкото си спомням издържаше до към -15. БДС стандарта е там някъде.
        ако говорим за същата зима, тогава стана ад. После някви журналета направиха разследване и се оказа че поредната дупедавска евронорма ни задължава да продаваме нафта която по спецификация се желира на -15 и затова угаснаха една камара народ. Моя бус на 80 км./ч. гаснеше в движение докато не му сипах бензин в нафтата. На братушките по същия начин се беха опитали да им го наложат ама ония са корави и казали че -40 е тяхната граница и да върви подяволите екологията Може би си измиха ръцете с това оправдание, но на мен ми костваше много...

        Коментар


        • #5
          До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешествие?

          Май от поста на Андро #71 надолу е за отделяне в друга тема, че оспамихме темата на Радо.
          Ако прецени модератор нека я премести и да се опитаме да направим експеримента.

          Коментар


          • #6
            До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешествие?

            Първоначално публикуван от bliss-stick Преглед на мнение
            Андро тва да не беше когато стана - 30 и Шел убиха всички коли по тая магистрала ?? щото на Бяла под моста имаше едно премръзнало МБ 100 ... мойто
            И не само по тая магистрала. На буса ми - форд транзит 2.4 атмосферен дизел с предкамерно впръскване, замина помпата безвъзвратно - най-разпространената, ротационна, на BOSCH. Счупен плунжер. От какво счупен ли - вътре имаше невероятно гадна лепкава гняс, и беше блокирал.

            От тогава бензионстанции Шел са ми перманентно извън списъка. Обаче за съжаление срещу това никаква застраховка няма.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешествие?

              Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
              Андро, гениална идея!
              Хайде да направим този експеримент и то контролирано и леко разширено.
              Един път завинаги да видим коя нафта си струва.

              Зареждаме от повечето известни бензиностанции и търговски марки нафта в запечатани еднакви съдове,
              оттам във фризера при различни температури, после отсяваме примерно трите най-добри постижения,
              и ги изпробваме по същия начин само че с рекламирани добавки.
              Фризер до -35 имам, трябват ни еднакви съдове, точен термометър /има откъде да взема/ и търпение
              ми нека и аз да кажа две думи:....всички помнят снега и студа дето удари по коледа и нова година и блокира високотехнологичната ни държавица! температурите в Силистра паднаха до -27..-31 с ,проблеми не съм имал със згъстяване или замръзване на нафтата ,даже прекарах една вечер в джипката на 30км от Русе щото един зил с оригинални гуми от 1962...беше закъсал и блокирал пътя. Двигателя ми си мърка цяла нощ и ми беше,като 5 звезден хотел..хехехех
              TЛК 80-4.2ТД
              ТЛК 73-2.4ТД
              ...................

              Коментар


              • #8
                До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешествие?

                Първоначално публикуван от bliss-stick Преглед на мнение
                Андро тва да не беше когато стана - 30 и Шел убиха всички коли по тая магистрала ?? щото на Бяла под моста имаше едно премръзнало МБ 100 ... мойто
                Tрябва да е било края на 97, или началото на 98г. През ноща, на Шел на Дъбниците накой каза че било -27. Може и да е преувеличено. Там спряхме за поредното промиване на филтъра. Палиме кво намериме, бензин, топла вода на чешмата... Щото вече нямаше филтри никъде.
                Има си значение и къде е разположен филтъра. На въпросния Транзит, а и на Патрула са доста отдалечени от мотора и не се подгряват.

                Коментар


                • #9
                  До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешествие?

                  Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                  Андро, гениална идея!
                  Хайде да направим този експеримент и то контролирано и леко разширено.
                  Един път завинаги да видим коя нафта си струва.

                  Зареждаме от повечето известни бензиностанции и търговски марки нафта в запечатани еднакви съдове,
                  оттам във фризера при различни температури, после отсяваме примерно трите най-добри постижения,
                  и ги изпробваме по същия начин само че с рекламирани добавки.
                  Фризер до -35 имам, трябват ни еднакви съдове, точен термометър /има откъде да взема/ и търпение
                  Айде. Днес ще гледам да пъхна едно шише от мин. вода 0,5л. От Лукоил.

                  Коментар


                  • #10
                    До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.



                    Табллицата в горната си част/ първи ред/ показва при колко градуса нафтата спира да е течна. Долната част на таблицата / първи ред/ е температурата при, която нафтата спира да преминава през филтрите и ги запушва с паравин. На трети ред е показана температуратта след като се прибави присадка/ в случая #######/ Тия всичките цифри важат естествено за читава нафта, а не за това, което го продават в БГ.
                    -ULSD е Евро 4 вид нафта
                    -B 20 е биодизел

                    /Покрай тоя форум какви ли не работи научава човек- Утре ще впечатля някои колеги със знанията си. /
                    Последно редактирано от Ясен; 05-12-08, 21:42. Причина: Минава границите на рекламата.
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • #11
                      До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                      Днес няма да мога, но утре ще мина с тубичка и ще заредя от OMV, LUK, ШЕЛ, Litex, EKO, OPET, TEMPO и от някоя NONAME, имам в едни туби и червена от едно време.
                      Ще ги сложа в бутилки от мин.вода 0,5л. и оттам във фризера за сладолед на жената
                      Ако някой се сети още откъде да сложим проба да пише.

                      Хайде да направим някакъв списък с добавки за дизел, които са рекламирани като помагащи студен старт.

                      Понеже ще трябва време мисля утре да сложа пробите на -15, а в неделя на -20, после да намаля на -25, ако се наложи и на -30 /не се и надявам, де /.
                      При по-ниски температури май няма смисъл да опитваме, най-много да получим някой нов полимер
                      Трите най-добри проби, т.е. с най-добър вид, нежелирани и т.н. ще ги разделя така, че да може на всички да се сложи от различните добавки и пак във фризера.
                      Надявам се до вторник-сряда да имам резултати.
                      Ако има желаещи за помощ и контрол на експеримента да заповядат.
                      Цялата операция ще бъде заснета и документирана.
                      А като изберем нафта победител, може да поискаме от производителя 10-15т. за форума и ще я хвалим навсякъде
                      Последно редактирано от rumbata; 05-12-08, 07:36.

                      Коментар


                      • #12
                        До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                        Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                        Днес няма да мога, но утре ще мина с тубичка и ще заредя от OMV, LUK, ШЕЛ, Litex, EKO, OPET, TEMPO и от някоя NONAME, имам в едни туби и червена от едно време.
                        Ще ги сложа в бутилки от мин.вода 0,5л. и оттам във фризера за сладолед на жената
                        Ако някой се сети още откъде да сложим проба да пише.

                        Хайде да направим някакъв списък с добавки за дизел, които са рекламирани като помагащи студен старт.

                        Понеже ще трябва време мисля утре да сложа пробите на -15, а в неделя на -20, после да намаля на -25, ако се наложи и на -30 /не се и надявам, де /.
                        При по-ниски температури май няма смисъл да опитваме, най-много да получим някой нов полимер
                        Трите най-добри проби, т.е. с най-добър вид, нежелирани и т.н. ще ги раздела така, че да може на всички да се сложи от различните добавки и пак във фризера.
                        Надявам се до вторник-сряда да имам резултати.
                        Ако има желаещи за помощ и контрол на експеримента да заповядат.
                        Цялата операция ще бъде заснета и документирана.
                        А като изберем нафта победител, може да поискаме от производителя 10-15т. за форума и ще я хвалим навсякъде
                        Румба мисля че трябва да се "пробва" и алпин дизела на OMV , които го дават за големи студове с завотска добавка и по солена цена

                        Коментар


                        • #13
                          До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                          Първоначално публикуван от nedialko dimitrov Преглед на мнение
                          Румба мисля че трябва да се "пробва" и алпин дизела на OMV , които го дават за големи студове с завотска добавка и по солена цена
                          Задължително!

                          Хайде давайте примерни добавки.

                          1.Хелиос 15Д
                          2.DIESEL FLIESS-FIT на LIQUI MOLI

                          Леле, а после Тойотата как ще се облизва на целия този коктейл.
                          Милата тя - яде всичко.
                          Последно редактирано от rumbata; 05-12-08, 07:59.

                          Коментар


                          • #14
                            До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                            Да вкараме и традиционните "добавки" бензин и газ.

                            Коментар


                            • #15
                              До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                              Добре се сети

                              1.Хелиос 15Д
                              2.DIESEL FLIESS-FIT на LIQUI MOLI
                              3.Бензин
                              4.Газ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X