Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

    Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
    Задължително!

    Хайде давайте примерни добавки.
    ...
    Castrol TDA (от бензиностанции, в "Метро")
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 05-12-08, 08:46.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #17
      До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

      +1 за бензина (10% съотношение)
      ама я един тъп въпроссс:
      Някой запознат ли е тия всичките "бъркочи" могат ли да се слагат в HDI двигатели. Имам едно произведение на Пежо в двора и не искам да му подпалвам 10-на лампички по таблото

      Коментар


      • #18
        До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

        1.Хелиос 15Д
        2.DIESEL FLIESS-FIT
        на LIQUI MOLI
        3.
        Бензин
        4.
        Газ
        5.Castrol TDA

        По възможност за добавките пишете и къде сте ги виждали/купували.

        Коментар


        • #19
          До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

          Колеги ,поздравления за темата

          Коментар


          • #20
            До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

            Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
            Днес няма да мога, но утре ще мина с тубичка и ще заредя от OMV, LUK, ШЕЛ, Litex, EKO, OPET, TEMPO и от някоя NONAME, имам в едни туби и червена от едно време.
            Ще ги сложа в бутилки от мин.вода 0,5л. и оттам във фризера за сладолед на жената
            Ако някой се сети още откъде да сложим проба да пише.

            Хайде да направим някакъв списък с добавки за дизел, които са рекламирани като помагащи студен старт.

            Понеже ще трябва време мисля утре да сложа пробите на -15, а в неделя на -20, после да намаля на -25, ако се наложи и на -30 /не се и надявам, де /.
            При по-ниски температури май няма смисъл да опитваме, най-много да получим някой нов полимер
            Трите най-добри проби, т.е. с най-добър вид, нежелирани и т.н. ще ги разделя така, че да може на всички да се сложи от различните добавки и пак във фризера.
            Надявам се до вторник-сряда да имам резултати.
            Ако има желаещи за помощ и контрол на експеримента да заповядат.
            Цялата операция ще бъде заснета и документирана.
            А като изберем нафта победител, може да поискаме от производителя 10-15т. за форума и ще я хвалим навсякъде
            Добър аналитик си, определено!

            Коментар


            • #21
              До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

              "Петролски" дизел с добавени 0.2% т.е. двойна доза и примесен с 5 % газ за горене ми замръзна при - 22 ц гр, и то след като сутринта запалих и минах около 17 км. и на смукателя в резервоара е полепнала гняс и смукателната помпа на рено лагуна 1.9 комън рейл не можа да се пребори. Издърпаха ме с голфче 3 обикновен турбодизел заредено с алпин на ОМВ.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #22
                До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                И аз съм имал проблеми с замръзване на нафтата и то в Германия.На една БП бензиностанция в Берлин рано сутринта напълних резервоара на един нов Форд Транзит с дизел и тръгнах за Хамбург.Явно горивото в цистерните на бензиностанцията е било на края и съм хванал повърхностния парафин.Колата по магистралата вървеше до 80 километра не повече, което си е голям проблем за там защото камионите карат с 90 в колона и започваш много да пречиш.На следващи бензиностанции дозаредих бензин но нищо не се промени докато не успях да намеря на една от тях литър чист спирт /беше доста трудно намирането му защото по принцип явно не продават такъв/.Още с излизането от бензиностанцията проблема беше решен.Това за спирта съм го научил от баща ми които е стар ТИР камионджия.
                Така че, аз съм с две ръце за спирта.
                Освен това помага и за вода в горивото до колкото имам опит.
                Последно редактирано от disko04; 05-12-08, 09:57.
                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                Коментар


                • #23
                  До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                  Масово продавани са добавките на STP. Ама съм малко скептичен че са добри. Има ги по бензиностанциите. Таман като ги тестваме, ще знаем.

                  Ще видя дали ABRO имат нещо, и ще опитам да купя от официалния им вносител. Това поне със сигурност ще е оригинално.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                    Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                    ...
                    докато не успях да намеря на една от тях литър чист спирт /беше доста трудно намирането му защото по принцип явно не продават такъв/.Още с излизането от бензиностанцията проблема беше решен.Това за спирта съм го научил от баща ми които е стар ТИР камионджия.
                    Така че, аз съм с две ръце за спирта
                    Хмъъ, това със спирта... в Русия... не е добра идея!
                    Румба, слагай и спирта.

                    Коментар


                    • #25
                      До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                      Купешките добавки работят само ако са налети над нулата.
                      Имам няколко празни сухи прозрачни шишенца, имам цифрови термометри. Фризер нямам.
                      Това е по идеята на Румбата.

                      Коментар


                      • #26
                        До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                        Купешките добавки работят само ако са налети над нулата.
                        поне на мен ми е по-интересно как се оправя вече желирана нафта?
                        освен с вестници
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #27
                          До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          поне на мен ми е по-интересно как се оправя вече желирана нафта?
                          освен с вестници
                          Май, освен с нагряване, с нищо друго.

                          Баща ми (бивш пилот изтребител) ми е казвал че на самолетите са го минавали през някаква замразяваща машина, за да махнат желиращите се примеси. Ама, там пък не е съвсем нафта де.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            поне на мен ми е по-интересно как се оправя вече желирана нафта?
                            освен с вестници
                            Отново твърдя че спирта веднага разтваря дори вече твърдия парафин, стига разбира се да може да стигне до него.До филтъра например.
                            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                            Коментар


                            • #29
                              До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                              Чувал съм, че REDEX била хубава добавка против замръзване. Ако има откъде да я намерите - не е лошо да се пробва и тя.

                              Ако мога да помогна с нещо съм готов да се включа, тъй като от екперимента ще се ползваме всички. Например имам газ, имам и добавка на Кастрол, които съм готов да дам за каузата, а ако трябва мога да потърся и купя някой други добавки. За съжаление нямам фризер, за да участвам 100% в експеримента, но кой с каквото може...
                              http://www.nakladkibg.com
                              накладки, спирачни дискове, съединители

                              088 8613380

                              Коментар


                              • #30
                                До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                                1.Хелиос 15Д
                                2.DIESEL FLIESS-FIT
                                на LIQUI MOLI
                                3.
                                Бензин
                                4.
                                Газ
                                5.Castrol TDA
                                6.Спирт
                                7.STP
                                8.REDEX

                                За да не купувам от всички добавки, ако някой има отворени може да почерпи по малко.

                                Забравил съм да спомена и ПЕТРОЛ, и от тях ще тестваме.

                                Стефан да си приготви термометрите. Ще взема и един безконтактен.
                                Последно редактирано от rumbata; 05-12-08, 12:07.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X