Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

    Няма да бъркаме в нафтата с термометъра.
    Затова исках безконтактен, но ще се задоволим с какъвто има и ще мерим околната /на шишетата/ температура.

    Пенчо, засега има термометри, ако потрябва ще имам в предвид. Благодаря!

    Коментар


    • #62
      До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

      Е нищо, аз вече го омазах.

      Коментар


      • #63
        До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Е нищо, аз вече го омазах.
        Значи ще го ползваме. Грехота е да не го.

        Коментар


        • #64
          До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

          Ами кажи къде и кога.
          0877 517965, 02 9584284 Пенчо
          Или пък адрес и час.
          Последно редактирано от Пенчо; 05-12-08, 16:45. Причина: допълнение

          Коментар


          • #65
            До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

            Първоначално публикуван от kokoff Преглед на мнение
            Ако таяка върви охлаждането някъде на -22 ще трябва червено винце ми се струва
            .. и за мезе нафта нарязана на тънко

            Коментар


            • #66
              До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

              Това, дето сте го намислили ще е добре за колектива, но няма да реши проблема с лошата нафта и фалшивите добавки. Чета отдавна челния опит на руснаците по тази тема, а при тях всичко е фризер от вратата навън по това време на годината. По отношение на горивата и добавките не стигат и те до единно мнение, но всички са единодушни от ползата на най-различни подгреватели на горивото - предпускови и работни по време на движение. Оказало се е, най-голямо акó се получава във филтъра и го обличат в някаква подгряваща лента, калъф.

              Коментар


              • #67
                До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                Първоначално публикуван от bliss-stick Преглед на мнение
                +1 за бензина (10% съотношение)
                ама я един тъп въпроссс:
                Някой запознат ли е тия всичките "бъркочи" могат ли да се слагат в HDI двигатели. Имам едно произведение на Пежо в двора и не искам да му подпалвам 10-на лампички по таблото
                Преди 4 зими Пежо 206, 1,4 ХДИ запали, макар и трудно, на 3 цилиндъра, в Чепеларе на -27 сутринта, като цяла нощ е седяло навън на температури под -25. Верно, после трябваше бая да го форсирам и да го държа цял ден на слънце да се стопли, но като цяло работеше. С обикновенна нафта от Шел, без присадка. На следващата година същата кола, на същото място, вече с присадка, пак направи същия номер, но пак запали и тръгна. И в двата случая се подпалва и гори само една лампичка - чек енджин.

                Румба, в неделя към 11 чаас ще ти звънна и ще дойда да видим какво става. Но почни от -15, така ще отпадат по-лошите нафти първо, пък да видим дали на -25 ще има някоя читава.
                Последно редактирано от zzlatev; 05-12-08, 19:54.
                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                www.ADV-Bulgaria.com

                Коментар


                • #68
                  До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                  Един съвет от мен. в този случай, форсирането не е добро решение. По-кротко.Дръж оборотите така, че да не гасне.

                  Коментар


                  • #69
                    До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Един съвет от мен. в този случай, форсирането не е добро решение. По-кротко.Дръж оборотите така, че да не гасне.
                    Съвета ми го даде сервизен инженер от Пежо. Така щяла да изтика боклука, пък и без форсиране гаснеше. Като казвам форсиране, имам впредвид 3000 обороте, а не пълна газ на място до 6000.
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • #70
                      До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                      Мале, тия в Peugeot съвсем са свалили гарда. Дръж го на обороти преди загасване. 6000? дизел?

                      Коментар


                      • #71
                        До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        Мале, тия в Peugeot съвсем са свалили гарда. Дръж го на обороти преди загасване. 6000? дизел?
                        Колега ти прочете ли въобще какво е писал zzlatev ?
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #72
                          До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                          Баща ми (бивш пилот изтребител) ми е казвал че на самолетите са го минавали през някаква замразяваща машина, за да махнат желиращите се примеси. Ама, там пък не е съвсем нафта де.

                          За есенно-зимната експлоатация на самолетите във ВВС в керосина се слага така наречената добавка "Течност-И"-Руска разработка.

                          За тази зима реших да пробвам добавката против замръзване на "Fenom" . Тези дни ще направя експеримента с фризера и ще доложа на съфоромците за постигнатите резултати.
                          Suzuki Grand Vitara 2.0 TD 99г.
                          Opel Corsa 1.7д 98г

                          Коментар


                          • #73
                            До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            Мале, тия в Peugeot съвсем са свалили гарда. Дръж го на обороти преди загасване. 6000? дизел?
                            не го приемай лично, но май пежо само си виждал на картинка...без лоши помисли
                            само да ти кажа че новият Транзит (форд) е с двигател Пежо разбраха че не могат да правят сполучливи ДВГ-та. Що се отнася до Пежата, имам ги три в двора. Никога не ги е мъчила зимата, за разлика от едни мерцедеси които имах. Едното ми е чисто ново от последното поколение Боксер и понеже ми е първото HDI за това попитах.
                            Иначе като каза обороти, без умисъл да си мериме .... ще ти кажа че 2,2 литра ДВГ, със 120 коня мощност, монтирано на бус средна база ускорява на 6-та скорост от 2000 оборота като линейка.
                            но да не разваляме темата с сравняване на марки. Макар че сега ми идва на акъл да се пусне нова с вЧепетления, коя марка как се държи при минусови температури.
                            Айде слагайте зелето във фризера че ми е интересно

                            Коментар


                            • #74
                              До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                              .... жената я няма, така че спокойно мога да осмърдя фризера на нафта,термометара е обикновен живачен.
                              Пазарджик,OMV-алпин дизел + тази добавка,днеска забърках сместа.
                              миналата зима по Чайра/Белмекен нямаше проблеми.

                              ... като излезнат резултатите ще снимам.
                              Прикачени файлове
                              Land Rover Discovery:
                              - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                              Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                              Коментар


                              • #75
                                До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                                Съжалявам. Последният ми опит с дизелово Peugeot е 404 от времето на Де-гол (не знам как ce изписва в оригинал)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X