Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

    [QUOTE=Ясен;1331744]Тук, отново имаме не-прочел темата участник.

    Имаме и прочел я,но за съжаление не видял най-важните резултати-полска,гръцка,скандинавска и т.н. нафти.Защо винаги се получава така,че не можем или не искаме да свършим работата до края?Обаждане свише или... Надежди,надежди-алсана.Жалко.

    Коментар


    • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

      Първоначално публикуван от karastan4ovoto Преглед на мнение
      Имаме и прочел я,но за съжаление не видял най-важните резултати-полска,гръцка,скандинавска и т.н. нафти.Защо винаги се получава така,че не можем или не искаме да свършим работата до края?Обаждане свише или... Надежди,надежди-алсана.Жалко.
      Много по-просто е. rumbata сигурно си има и друга работа. Ако някой има желание да направи измерванията вместо него - да заповяда. Не знам някой да му е платил за изследването, та да има основание да критикува резултатите или пък личните качества.

      Коментар


      • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

        Първоначално публикуван от karastan4ovoto Преглед на мнение
        ........Защо винаги се получава така,че не можем или не искаме да свършим работата до края?Обаждане свише или... Надежди,надежди-алсана.Жалко.
        Не знаех, че ми е това работата.
        Къде да се подпиша на фиш?


        На обаждане "свише" всеки се надява!
        Засега има само едно документирано такова - в Ерусалим около нулевата година.
        Един гологлав и висок ТВ-водещ пък доскоро се фукаше че има номера Му.

        Нафтите седят и чакат.
        Ще говоря с Ник Николов и ако той се съгласи да продължим с експеримента в неговия сервиз - ще го продължим.
        При мен няма място за разгръщане засега.
        От мен фризера+пробите+измерителните уреди.
        Вече има и безконтактен термометър.
        Последно редактирано от Peppy; 29-12-10, 17:11. Причина: Неточност при цитата!

        Коментар


        • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

          Сандъка с течните термометри стои до вратата. Май верно му е време. А то правителството взе да се взема на сериозно, което е лошо за населението.
          Използвам случая, да поканя на публичен дуел Министъра на транспорта. Той разбира се може да дойде с министъра на енергетиката, тогава ще се бием пак честно. Те ще са сами, а аз - цял.
          Господа?

          И ще помоля администраторите да разконтрят когото там, и да дадат пълните права на разни министри, да пишат в тоя форум. Правилата са хубаво нещо, но и правата са си права. Демокрация. Гражданинът има правото за се вкопчи в гърлото на министъра. Отнемането на правото на кой да е министър да ме опровергае, ще разглеждам като ритник по мойта човка.
          Последно редактирано от Стефан; 30-12-10, 02:09.

          Коментар


          • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

            Румба, при място има бол и съм навит да помагам
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

              Миналата зима попадна нафта за отопление от социалистическата - червена и правена през 80-те години на миналия век... Не се шегувам. Стоеше в самоделни метални резервоари, собствено производство...
              Общи впечатления: сравнително по-малко парафин от предлаганата в момента. Напълно редовно гориво. Никакви проблеми през цялата зима.
              След източване на нафтата, същата се филтрираше по най-елементарния начин през цедка от 2 слоя дамски чорапогащи за махане на евентуални твърди примеси от резервоара...
              Публикувайте отговор

              Коментар


              • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                Сандъка с течните термометри стои до вратата. Май верно му е време. А то правителството взе да се взема на сериозно, което е лошо за населението.
                Използвам случая, да поканя на публичен дуел Министъра на транспорта. Той разбира се може да дойде с министъра на енергетиката, тогава ще се бием пак честно. Те ще са сами, а аз - цял.
                Господа?

                И ще помоля администраторите да разконтрят когото там, и да дадат пълните права на разни министри, да пишат в тоя форум. Правилата са хубаво нещо, но и правата са си права. Демокрация. Гражданинът има правото за се вкопчи в гърлото на министъра. Отнемането на правото на кой да е министър да ме опровергае, ще разглеждам като ритник по мойта човка.
                Не знаех, че министри имат желание да пишат тук и че са ограничени от администрацията на форума. Или аз нещо пак не съм доразбрал?
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  Не знаех, че министри имат желание да пишат тук и че са ограничени от администрацията на форума. Или аз нещо пак не съм доразбрал?
                  Имат, имат. То министър е временно положение - като бремеността.

                  Коментар


                  • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                    Колеги имам само 1 въпрос колата ми е обикновен турбо дизел и си слагам малко 2-тактово или атф в нафтата ама един приятел ми каза че можел да ми дава по 10 литра 2-ра ръка атф и двутактово може ли да слагам по 1-2 литра на 50 литра нали гори чисто маслото ?

                    Коментар


                    • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                      От двутактово в нафтата има смисъл. От ATF - никакъв. Не знам какви са добавките на ATF-а, и още по-малко знам как би повлияло на нафтата и на колата. Пробвай ако искаш, ама аз не бих.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                        Според пробвали, подходящо е синтетичното двутактово масло, използвано за моторни резачки и то - само по няколкостотин милилитра (мисля, че беше 300) на един резервоар гориво (70-80 л.).
                        То със сигурност подобрява мазането на механичните части на помпата и не пуши много при горене.
                        Аз лично, нямам преки наблюдения върху този вариант засега.
                        proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                        NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                        Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                        Коментар


                        • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                          Аз съм пробвал двутактово както синтетично 250мл/60л така и минерално 500мл/60л. И двете се продвват по бензиностанциите на OMV Осезаема разлика между двете няма, но има разлика в работата на двигателя когато си със и когато си без масло - просто с масло работи с една идея по-добре. Разлика в пушене - няма никаква.

                          Има нарочна тема във форума за едни американци, тествали обективно на стенд какво правят различните добавки по отношение на мазителните качества на нафтата - оказва се че двутактовото масло е най-общодостъпната "добавка", от която има доста осезаем ефект. От обикновено двигателно масло ефекта беше нулев. Двутактовото масло беше победено със значителен процент (примерно 50% над показателите на двутактовото) само от една добавка, правена специално за целта. Друга, отново правена специално за целта, беше с 20% отгоре, И двете обаче са скъпи и на нашия пазар ги няма.

                          Та, ефективността на двутактовото масло в сравнение с нулевия ефект от моторното аз отдавам на факта че двутактовото е е мислено да се използва за добавка към горивото и е съобразено с това, докато моторното - не.

                          Така че, привидно логично изглеждащото подобрение на мазителните качества на едно масло, когато се смеси с нафта, съвсем не са сигурно, особено ако въпросното масло (както моторното, така и ATF-а) не е предвидено да се смесва с гориво.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                            от форума на бмв ми казаха много хора че слагат по 1 литър атф в нафтата и имала голяма разлика, но най доброто било 2-тактово синтетично

                            Коментар


                            • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                              Първоначално публикуван от Lazar2005 Преглед на мнение
                              Колеги имам само 1 въпрос колата ми е обикновен турбо дизел и си слагам малко 2-тактово или атф в нафтата ама един приятел ми каза че можел да ми дава по 10 литра 2-ра ръка атф и двутактово може ли да слагам по 1-2 литра на 50 литра нали гори чисто маслото ?
                              По принцип...
                              Моторното масло е предназначено да смазва при тежки условия - висока температура и налягане.Поради това е "фрашкано" с много и различни присадки и най-вече антиокислителни , т.е. трябва да маже но не трябва да гори. И колкото е по-висококачествено маслото , толкова по-трудно гори.
                              Двутактовото масло - напротив - по презумпция трябва да изгаря без остатък. Така че , слагай спокойно 2Т микс в нафтата , на ГНП-то ще му е добре. Един литър 2Т микс на 50-60 литра нафта е нормално.

                              Моето Терано вече години наред (150 000 + км.) работи с гориво състоящо се от четири различни течности . вкл. масло .
                              ...И по темата - двутактово масло в обем 2 % от горивото не повишава минималната температура на филтруемост . ( Лично е проверено до -19 градуса , никакви проблеми )
                              Последно редактирано от nisanterano; 27-01-11, 18:15.

                              Коментар


                              • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                                Антиокислител съвсем не значи, че не може да гори.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X