Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

    Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
    Чувал съм, че REDEX била хубава добавка против замръзване. Ако има откъде да я намерите - не е лошо да се пробва и тя.

    Ако мога да помогна с нещо съм готов да се включа, тъй като от екперимента ще се ползваме всички. Например имам газ, имам и добавка на Кастрол, които съм готов да дам за каузата, а ако трябва мога да потърся и купя някой други добавки. За съжаление нямам фризер, за да участвам 100% в експеримента, но кой с каквото може...
    Чудесно. Благодаря.
    Който иска да се включи в експеримента и да помага да пише тук, на ЛС или 0888978188
    Ако някой има добавки - също.

    Коментар


    • #32
      До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

      Имам Кастрол ТДА.

      Коментар


      • #33
        До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

        Поръчах добавката на ABRO. Сигурно в понеделник ще се дотътри от Пловдив.

        Това им е сайта: www.abro-bg.com
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

          Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
          Чувал съм, че REDEX била хубава добавка против замръзване. Ако има откъде да я намерите - не е лошо да се пробва и тя.

          Ако мога да помогна с нещо съм готов да се включа, тъй като от екперимента ще се ползваме всички. Например имам газ, имам и добавка на Кастрол, които съм готов да дам за каузата, а ако трябва мога да потърся и купя някой други добавки. За съжаление нямам фризер, за да участвам 100% в експеримента, но кой с каквото може...
          Мисля че REDEX съм виждал в Практикър София /Горубляне/.
          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

          Коментар


          • #35
            До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Поръчах добавката на ABRO. Сигурно в понеделник ще се дотътри от Пловдив.

            Това им е сайта: www.abro-bg.com
            Добавям я към списъка.

            1.Хелиос 15Д
            2.DIESEL FLIESS-FIT
            на LIQUI MOLI
            3.
            Бензин
            4.
            Газ
            5.Castrol TDA
            6.Спирт
            7.STP
            8.REDEX
            9.ABRO

            За да постигнем препоръчваната от производителя концентрация на добавките ще ни трябват минимални количества.
            Ще се смесват с 0,5л. нафта.

            Стефане, а нещо лабораторна стъклария да ти се намира.
            Някаква мерителна пипета или да се пробваме с капкомер?
            Безконтактният термометър засега отпада, че човека е в отпуск до другия петък.
            Ще потърся на друго място.

            Коментар


            • #36
              До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

              Не знам дали има някакво значение, но спирта за горене, дето се продава по магазините е два вида - етилов (в Практикер е такъв), и метилов - масово и почти навсякъде.

              Мисля че ако има предположения за някаква ралика между двата, ще е добре да пробваме и с двата.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #37
                До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Не знам дали има някакво значение, но спирта за горене, дето се продава по магазините е два вида - етилов (в Практикер е такъв), и метилов - масово и почти навсякъде.

                Мисля че ако има предположения за някаква ралика между двата, ще е добре да пробваме и с двата.
                Аз като предложил спирта, признавам че незнам какъв трябва да е.Никога не съм обръщал внимание какъв съм сипвал.Трябва някои по запознат с Химия да каже кои и дали има голяма разлика между тях.
                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                Коментар


                • #38
                  До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                  Малко и от мен по темата.
                  Първо малко предистория. Карам с нафта от далечната 1991 Пасат 1,6 ТДИ. Тогава беше нов ( 0км.) Сега е над 300к. и си се търкаля и пали без проблем при какъвто и да е студ. Винаги зареждам на шел, ако може. За цялото това време съм имал четири пъти проблем с нафтата.
                  Може би,за всеобща изненада и четирите - в чужбина. Два пъти в СФРЮ, един път в Румъния (преди години) и сега най-странното: този септември на "границата" между Австрия и Германия си надумках ресервоара с такъв боклук, че на другата сутрин, при над +5 градуса едвам запалих. То не беше палене, то не беше пушек !!!!Като позагря се оправи, но малко ми оставаше да търся пътна помощ.
                  Та за какво ви ги разправям?
                  Почина който сте захванали е чудесен, но не наблягайте на добавките. Аз никога не съм ползвал такива. Единствено след горната случка в Германия потърсих.
                  Но я познайте? НЯМА! Обиколих поне 20 големи бензиностанции. НЯМА.Появиха се чак като излязох от Италия към Сърбия, но до тогава бяха издухани 5-6 резервоара и проблема бе решен.

                  Коментар


                  • #39
                    До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                    Както казах по-горе имам газ, Кастрол и сега намерих и купих STP. Така че на мен може да разчитате за тези трите. Само кажете кога ще се прави екперимента и как да се видим, за да ги дам. Ако има и нещо друго с което мога да помогна - насреща съм(само утре не мога).
                    http://www.nakladkibg.com
                    накладки, спирачни дискове, съединители

                    088 8613380

                    Коментар


                    • #40
                      До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Почина който сте захванали е чудесен, но не наблягайте на добавките. Аз никога не съм ползвал такива. Единствено след горната случка в Германия потърсих.
                      Но я познайте? НЯМА! Обиколих поне 20 големи бензиностанции. НЯМА.Появиха се чак като излязох от Италия към Сърбия, но до тогава бяха издухани 5-6 резервоара и проблема бе решен.
                      Е, тука има. Ама все пак, да видим дали има някаква полза от тях. Ако няма - ще ги заклеймиме в тоя форум, и споменаването на "дизелова добавка анитигел" ще се наказва с каси бира и кофи кебапчета.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #41
                        До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                        То полза може и да има, ама дали има смисъл. Ако има нафта течна при -25-30, то за какво са те?

                        Коментар


                        • #42
                          До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                          нафтата излиза еднаква от рафинерията, проблемите идват след това, така че записвайте точно от коя бензиностанция сте сипали.
                          по правило, бензиностанциите извън населените места повече продават боклуци.

                          REDEX е чиста газ за горене, не си хабете стотинките за нея.
                          STP винаги е действала безотказно при мен.

                          спирта помага когато имаш вода в резервоара, като не и позволява да замръзне и я "прокарва" през дюзите.

                          щото ако имаш водичка от конденз или други мизерии в резервоара, каквато и нафта да сипеш, нъцки
                          ________________________________________________
                          Subaru OUTBACK 2,5
                          Hyundai TUCSON 2.0

                          Коментар


                          • #43
                            До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            То полза може и да има, ама дали има смисъл. Ако има нафта течна при -25-30, то за какво са те?
                            Тъй де. Да видим кое-що, пък ще решаваме.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #44
                              До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                              Остана ми малко време да споделя и моя опит.Дизел карам от 91 година като съм сменил поне 20 различни коли.Един единствен път съм имал проблем с Витарата 2.0 ХДИ
                              като на излизане от София заредих догоре на Мултигруп на Богров а на връщане на ОМВ Търново тогава беше само една и на следващата сутрин при - 10 не успя дя вдигне обороти, та чаках обратната нафта да затопли резервоара та да тръгне.
                              Мои приятели са се оплаквали от Шел ,но аз не съм имал проблеми.
                              Принципно проблемите от лошата нафта са два:
                              1.Вода в нафтата -среща се и при керосина на самолетите зимата замръзва в тръбопроводите и е нещо ужасно няма оправяне освен с топъл гараж и наливане на спирт 1-2 л ,когато в резервоара има минимално гориво.Дали етилов или метилов за двигателя няма разлика.След това спокойно се допълва резервоара.
                              2.Лятна нафта
                              Производителят би трябвало при спадане на температурите под 0 да продава само зимна нафта но...
                              Ако случайно нямате този късмет то лятната за да стане зимна се разрежда с керосин за самолети или газ за горене като на 100 л нафта могат да се сипят до 40 л керосин.
                              Става и с бензин като на 100 л нафта се сипват 20 л бензин.
                              Добавки не съм ползвал и нямам опит с тях.
                              Това с керосина съм го пробвал в Киев като с един Транзит при - 20 нямах проблеми.
                              Интересни са ми резултатите от теста защото те практически ще кажат истината.

                              Коментар


                              • #45
                                До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                                Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
                                Както казах по-горе имам газ, Кастрол и сега намерих и купих STP. Така че на мен може да разчитате за тези трите. Само кажете кога ще се прави екперимента и как да се видим, за да ги дам. Ако има и нещо друго с което мога да помогна - насреща съм(само утре не мога).
                                Браво, колега!
                                По план с добавките ще тестваме от неделя нататък.
                                Ще отсипем по съвсем малко, така че останалото ще си го използвате по колите.
                                Първо с чиста нафта на различни температури.
                                Пращайте телефони на ЛС да се свържа и да се уговорим за подробностите.
                                Иначе фризера е в Св.Троица, а докато чакаме да замръзне нафтата можем да стоплим по някоя бира.
                                0888978188

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X