Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

    Евала на ентусиазма.От както миналата година ми замръзнаха 80 литра нафта сипана на Лук оил,за мен темата се превръща в много важна.Следя с нетърпение резултатите на всички нива на експеримента.
    Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
    NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

    Коментар


    • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

      Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение

      Докато чакаме температурата да падне и да се стабилизира на -22 се мъчим с бира и други работи.
      И вилици има. Заповядайте

      Абе момчета, къде си охлаждате бирата?!!
      А за експеримента евала! Следя го с най-голям интерес!!
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

        Тя бирата малко топла беше, но това е защото ме боли гърлото.
        А сега сериозно - видяли сте това, което до сега направихме и това, което възнамеряваме да правим утре и вероятно в други ден. Ако някой има идея как да оценим степента на желиране на нафтата - сега е момента да каже. Ние мислим да пробваме с фунията с цедка, която rumbata е показал по-горе - цедката наистина е много ситна - когато съм преливал нафта с нея, винаги е улавяла съдържанието на вода в нея. Не знам обаче, дали това ще бъде съвсем обективна оценка. Очакваме предложения...
        http://www.nakladkibg.com
        накладки, спирачни дискове, съединители

        088 8613380

        Коментар


        • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

          Ми трябябва да тече през бая тънко шлаухче...

          Коментар


          • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

            Може да пробвате и през филтърна хартия (филтрите на машините за шварц кафе),а наподобяват и горивен филтър.
            Последно редактирано от joe007; 07-12-08, 22:12. Причина: грешка
            Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

            Коментар


            • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

              Топла бира и студена нафта.
              Това предлага заведението

              Утре сутринта ще е интересно.
              Бирата пак ще е топла, но със сигурност ще има и нафта за рязане.

              Червената от преди демокрацията се предаде първа.
              Не е мерило, но показва донякъде , че "държавната" нафта е или кръщавана още при производството,
              или заради по-истинските и непретенциозни дизели не е било нужно качество.
              Ама как ме е яд, че не съм си оставил нафта от украинските бензиностанции.
              Не че ако е перфектна ще хукнем да зареждаме там на 1.5лв./л.
              За експеримента.
              Работя по въпроса да взема проба и от две складови бази на популярни търговски вериги.
              Започващи с "Ш" и "О"
              Директно от големите баки.
              Ще видим поп Кръстьо дали е бил предател
              Последно редактирано от rumbata; 07-12-08, 22:27.

              Коментар


              • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                Топла бира и студена нафта.
                Това предлага заведението
                Ти да не се обиди за бирата - аз поясних, че е заради гърлото ми. Сутринта докато обикаляхме бензиностанциите, бая се измокрихме и намръзнахме.
                http://www.nakladkibg.com
                накладки, спирачни дискове, съединители

                088 8613380

                Коментар


                • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                  Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
                  Ти да не се обиди за бирата - аз поясних, че е заради гърлото ми. Сутринта докато обикаляхме бензиностанциите, бая се измокрихме и намръзнахме.
                  Не съм, бре
                  Тя бирата си беше топла но за сметка на това мезето беше студено.
                  В снегодъжда вярно не беше приятно, но клин клин избива

                  Утре в 19-19.30 - прецеждане /опити/ през цедката.
                  Добавяне на добавки и отново във фризера.

                  Коментар


                  • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                    Пробите пренощуваха на -23гр.
                    Преди малко ги проверих и с учудване забелязах, че няма желирани.
                    С изключение на една, но тя се желира още на -13.

                    Консистенцията на всички е нормална, както и всички имат някакво отлагане на бяло вещество на дъното на бутилките.
                    При някои видимо повече.
                    Дали е парафин?
                    Само в една от пробите, в обикновената нафта на Шел по стената на съда има и образувания подобни на снежинки.
                    Иначе всички са течни, няма и зачатъци на замръзване.
                    Е, няма и нито една бистра, всички са като развален сок.
                    Довечера ще проверим как ще минат през цедка и филтър.
                    Изкушавам се да намаля температурата до -28гр.
                    Какво ще кажете?

                    Коментар


                    • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                      Намали я! Както се казва - ако ще е гарга, нека да е рошава!
                      http://www.nakladkibg.com
                      накладки, спирачни дискове, съединители

                      088 8613380

                      Коментар


                      • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                        Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                        Пробите пренощуваха на -23гр.
                        Преди малко ги проверих и с учудване забелязах, че няма желирани.
                        С изключение на една, но тя се желира още на -13.

                        Консистенцията на всички е нормална, както и всички имат някакво отлагане на бяло вещество на дъното на бутилките.
                        При някои видимо повече.
                        Дали е парафин?
                        Само в една от пробите, в обикновената нафта на Шел по стената на съда има и образувания подобни на снежинки.
                        Иначе всички са течни, няма и зачатъци на замръзване.
                        Е, няма и нито една бистра, всички са като развален сок.
                        Довечера ще проверим как ще минат през цедка и филтър.
                        Изкушавам се да намаля температурата до -28гр.
                        Какво ще кажете?


                        Намаляй
                        ТЛК 80 4,2ТД-95г

                        Коментар


                        • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                          Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                          Първи снимки от -13 градуса.
                          С Ники /niki_p/ извадихме пациентите
                          На пръв поглед изглеждат мътни и желирани, но при разклащане всички са в добра кондиция.
                          С изключение на нафтата-ветеран
                          Тя вече прилича на конфитюр тип "Балкантурист".







                          Добавките, които сме събрали досега.
                          Утре ще добавя бензин, спирт и ЛикуиМоли



                          Цедката на Ники е изключително ситна, въпреки че не изглежда така на снимката.



                          Докато чакаме температурата да падне и да се стабилизира на -22 се мъчим с бира и други работи.
                          И вилици има. Заповядайте

                          Изглежда Alpin дизела на ОМВ е на добра за сега /по това което се вижда/
                          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                          Коментар


                          • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                            Ейййй,тая от Петрол много червена.
                            Добре че не сте я объркали с червено вино
                            Мани майтап,ама що и е такъв цвета?
                            ТЛК 80 4,2ТД-95г

                            Коментар


                            • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                              Първоначално публикуван от krasi_kros Преглед на мнение
                              Ейййй,тая от Петрол много червена.
                              Добре че не сте я объркали с червено вино
                              Мани майтап,ама що и е такъв цвета?
                              Няколко поста по-горе е обяснено. Нафтата е от 1980г., и е боядисана нарочно. Белким тогава не се краде. Правеха и проверки на пътя и за "държавен" бензин, и за "държавна" нафта.

                              Мен лично по-ме учудва различния цвят на пресните нафти. Вижда се че са що-годе 2 вида - светла и по-тъмна. На знам дали се дължи на технология, добавки, или си е чисто боядисване.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Няколко поста по-горе е обяснено. Нафтата е от 1980г., и е боядисана нарочно. Белким тогава не се краде. Правеха и проверки на пътя и за "държавен" бензин, и за "държавна" нафта.
                                Това съм го пропуснал.Благодаря
                                ТЛК 80 4,2ТД-95г

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X