Страница 1 от 45 1234511 ... ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 889

Тема: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

Място
    Горна Баня
    Публикации
    5,719
    Точки (при гласуване)
    16

По подразбиране На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

Темата произлиза оттук:
    Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешествие?

Цитат Мнение на sparkybg Преглед на публикациите
    Проблема е в нафтата, не в двигателя. Има добавки, с които просто трябва да се запаси. Ама правилните такива, а не ментетата, дето се продават масово. Разбирай - директно от вносителя на съответната марка.
    Спарки, ми дай да пробваме. Всеки има фризер. Да видиме при колко гр. ще се желира. С добавка. Преди време по телевизията имаше нещо такова. За качеството на нафтата. До колкото си спомням издържаше до към -15. БДС стандарта е там някъде.
    Последно редактиран от Yaro ; 04-12-08 в 23:52
    0888 31 96 14.

Място
    София
    Публикации
    550
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешествие?

Цитат Мнение на Andro_Pajero Преглед на публикациите
    Като тръгнахме за Русе почнахме с добавка. Почна да затлачва. После някъде сложихме газ. В Плевен сменихме филтъра и почнахме да пълнихме бензин. Едвам се добрахме до Бяла. Там късмет че намерихме филтър и т.н. Обаче сигурно беше над - 20. На връщане през ноща стана по студено. По пътя маса коли и камьони бяха закъсали.
    Ако трябва да карам по северните ширини бих се замислил за дизел.
    Или трябва някакъв сериозен тунинг.
    Андро тва да не беше когато стана - 30 и Шел убиха всички коли по тая магистрала ?? щото на Бяла под моста имаше едно премръзнало МБ 100 ... мойто

rumbata е офлайн Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    1,999
    Точки (при гласуване)
    20

Спарки, ми дай да пробваме. Всеки има фризер. Да видиме при колко гр. ще се желира. С добавка. Преди време по телевизията имаше нещо такова. За качеството на нафтата. До колкото си спомням издържаше до към -15. БДС стандарта е там някъде.
    Андро, гениална идея!
    Хайде да направим този експеримент и то контролирано и леко разширено.
    Един път завинаги да видим коя нафта си струва.

Зареждаме от повечето известни бензиностанции и търговски марки нафта в запечатани еднакви съдове,
    оттам във фризера при различни температури, после отсяваме примерно трите най-добри постижения,
    и ги изпробваме по същия начин само че с рекламирани добавки.
    Фризер до -35 имам, трябват ни еднакви съдове, точен термометър /има откъде да взема/ и търпение
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!
    LZ1BAN; 0(Rh+)

Място
    София
    Публикации
    550
    Точки (при гласуване)
    8

ако говорим за същата зима, тогава стана ад. После някви журналета направиха разследване и се оказа че поредната дупедавска евронорма ни задължава да продаваме нафта която по спецификация се желира на -15 и затова угаснаха една камара народ. Моя бус на 80 км./ч. гаснеше в движение докато не му сипах бензин в нафтата. На братушките по същия начин се беха опитали да им го наложат ама ония са корави и казали че -40 е тяхната граница и да върви подяволите екологията Може би си измиха ръцете с това оправдание, но на мен ми костваше много...

Място
    София
    Публикации
    1,999
    Точки (при гласуване)
    20

Май от поста на Андро #71 надолу е за отделяне в друга тема, че оспамихме темата на Радо.
    Ако прецени модератор нека я премести и да се опитаме да направим експеримента.
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!
    LZ1BAN; 0(Rh+)

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    24,952
    Точки (при гласуване)
    48

Цитат Мнение на bliss-stick Преглед на публикациите
    Андро тва да не беше когато стана - 30 и Шел убиха всички коли по тая магистрала ?? щото на Бяла под моста имаше едно премръзнало МБ 100 ... мойто
    И не само по тая магистрала. На буса ми - форд транзит 2.4 атмосферен дизел с предкамерно впръскване, замина помпата безвъзвратно - най-разпространената, ротационна, на BOSCH. Счупен плунжер. От какво счупен ли - вътре имаше невероятно гадна лепкава гняс, и беше блокирал.

От тогава бензионстанции Шел са ми перманентно извън списъка. Обаче за съжаление срещу това никаква застраховка няма.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Място
    някъде...
    Публикации
    427
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на rumbata Преглед на публикациите
    Андро, гениална идея!

Зареждаме от повечето известни бензиностанции и търговски марки нафта в запечатани еднакви съдове,
    оттам във фризера при различни температури, после отсяваме примерно трите най-добри постижения,
    Фризер до -35 имам, трябват ни еднакви съдове, точен термометър /има откъде да взема/ и търпение
    ми нека и аз да кажа две думи:....всички помнят снега и студа дето удари по коледа и нова година и блокира високотехнологичната ни държавица! температурите в Силистра паднаха до -27..-31 с ,проблеми не съм имал със згъстяване или замръзване на нафтата ,даже прекарах една вечер в джипката на 30км от Русе щото един зил с оригинални гуми от 1962...беше закъсал и блокирал пътя. Двигателя ми си мърка цяла нощ и ми беше,като 5 звезден хотел..хехехех

Място
    Горна Баня
    Публикации
    5,719
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на bliss-stick Преглед на публикациите
    Tрябва да е било края на 97, или началото на 98г. През ноща, на Шел на Дъбниците накой каза че било -27. Може и да е преувеличено. Там спряхме за поредното промиване на филтъра. Палиме кво намериме, бензин, топла вода на чешмата... Щото вече нямаше филтри никъде.
    Има си значение и къде е разположен филтъра. На въпросния Транзит, а и на Патрула са доста отдалечени от мотора и не се подгряват.
    0888 31 96 14.

Място
    Горна Баня
    Публикации
    5,719
    Точки (при гласуване)
    16

Андро, гениална идея!

Айде. Днес ще гледам да пъхна едно шише от мин. вода 0,5л. От Лукоил.
    0888 31 96 14.

NIKSD е офлайн
    Николай Александров
    Старши участник | ОС || +ПЛ |
    Място
    San Diego, California
    Публикации
    3,454
    Точки (при гласуване)
    21

По подразбиране До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

Табллицата в горната си част/ първи ред/ показва при колко градуса нафтата спира да е течна. Долната част на таблицата / първи ред/ е температурата при, която нафтата спира да преминава през филтрите и ги запушва с паравин. На трети ред е показана температуратта след като се прибави присадка/ в случая #######/ Тия всичките цифри важат естествено за читава нафта, а не за това, което го продават в БГ.
    -ULSD е Евро 4 вид нафта
    -B 20 е биодизел

/Покрай тоя форум какви ли не работи научава човек- Утре ще впечатля някои колеги със знанията си. /
    Последно редактиран от Ясен ; 05-12-08 в 21:42 Причина: Минава границите на рекламата.

Място
    София
    Публикации
    1,999
    Точки (при гласуване)
    20

По подразбиране До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

Днес няма да мога, но утре ще мина с тубичка и ще заредя от OMV, LUK, ШЕЛ, Litex, EKO, OPET, TEMPO и от някоя NONAME, имам в едни туби и червена от едно време.
    Ще ги сложа в бутилки от мин.вода 0,5л. и оттам във фризера за сладолед на жената
    Ако някой се сети още откъде да сложим проба да пише.

Хайде да направим някакъв списък с добавки за дизел, които са рекламирани като помагащи студен старт.

Понеже ще трябва време мисля утре да сложа пробите на -15, а в неделя на -20, после да намаля на -25, ако се наложи и на -30 /не се и надявам, де /.
    При по-ниски температури май няма смисъл да опитваме, най-много да получим някой нов полимер
    Трите най-добри проби, т.е. с най-добър вид, нежелирани и т.н. ще ги разделя така, че да може на всички да се сложи от различните добавки и пак във фризера.
    Надявам се до вторник-сряда да имам резултати.
    Ако има желаещи за помощ и контрол на експеримента да заповядат.
    Цялата операция ще бъде заснета и документирана.
    А като изберем нафта победител, може да поискаме от производителя 10-15т. за форума и ще я хвалим навсякъде
    Последно редактиран от rumbata ; 05-12-08 в 07:36
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!
    LZ1BAN; 0(Rh+)

Място
    София
    Публикации
    819
    Точки (при гласуване)
    8

Днес няма да мога, но утре ще мина с тубичка и ще заредя от OMV, LUK, ШЕЛ, Litex, EKO, OPET, TEMPO и от някоя NONAME, имам в едни туби и червена от едно време.
    Ще ги сложа в бутилки от мин.вода 0,5л. и оттам във фризера за сладолед на жената

Хайде да направим някакъв списък с добавки за дизел, които са рекламирани като помагащи студен старт.

Понеже ще трябва време мисля утре да сложа пробите на -15, а в неделя на -20, после да намаля на -25, ако се наложи и на -30 /не се и надявам, де /.
    При по-ниски температури май няма смисъл да опитваме, най-много да получим някой нов полимер
    Трите най-добри проби, т.е. с най-добър вид, нежелирани и т.н. ще ги раздела така, че да може на всички да се сложи от различните добавки и пак във фризера.
    А като изберем нафта победител, може да поискаме от производителя 10-15т. за форума и ще я хвалим навсякъде
    Румба мисля че трябва да се "пробва" и алпин дизела на OMV , които го дават за големи студове с завотска добавка и по солена цена

Място
    София
    Публикации
    1,999
    Точки (при гласуване)
    20

Цитат Мнение на nedialko dimitrov Преглед на публикациите
    Румба мисля че трябва да се "пробва" и алпин дизела на OMV , които го дават за големи студове с завотска добавка и по солена цена
    Задължително!

Хайде давайте примерни добавки.

1.Хелиос 15Д
    2.DIESEL FLIESS-FIT на LIQUI MOLI

Леле, а после Тойотата как ще се облизва на целия този коктейл.
    Милата тя - яде всичко.
    Последно редактиран от rumbata ; 05-12-08 в 07:59
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!
    LZ1BAN; 0(Rh+)

Място
    Горна Баня
    Публикации
    5,719
    Точки (при гласуване)
    16

Да вкараме и традиционните "добавки" бензин и газ.
    0888 31 96 14.

Място
    София
    Публикации
    1,999
    Точки (при гласуване)
    20

Добре се сети

1.Хелиос 15Д
    2.DIESEL FLIESS-FIT на LIQUI MOLI
    3.Бензин
    4.Газ
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!
    LZ1BAN; 0(Rh+)

Място
    София
    Публикации
    17,692
    Точки (при гласуване)
    67

Задължително!

Хайде давайте примерни добавки.
    ...
    Castrol TDA (от бензиностанции, в "Метро")
    Последно редактиран от Чавдар (V93) ; 05-12-08 в 08:46

Място
    София
    Публикации
    550
    Точки (при гласуване)
    8

+1 за бензина (10% съотношение)
    ама я един тъп въпроссс:
    Някой запознат ли е тия всичките "бъркочи" могат ли да се слагат в HDI двигатели. Имам едно произведение на Пежо в двора и не искам да му подпалвам 10-на лампички по таблото

Място
    София
    Публикации
    1,999
    Точки (при гласуване)
    20

1.Хелиос 15Д
    2.DIESEL FLIESS-FIT
    на LIQUI MOLI
    3.
    Бензин
    4.
    Газ
    5.Castrol TDA

По възможност за добавките пишете и къде сте ги виждали/купували.
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!
    LZ1BAN; 0(Rh+)

Публикации
    4,613
    Точки (при гласуване)
    18

Колеги ,поздравления за темата

Yaro е офлайн Старши участник | Организатор |
    | ОС || +ПЛ |
    Място
    Sofia, Bulgaria
    Публикации
    5,755
    Точки (при гласуване)
    35

Трите най-добри проби, т.е. с най-добър вид, нежелирани и т.н. ще ги разделя така, че да може на всички да се сложи от различните добавки и пак във фризера.
    Добър аналитик си, определено!

Страница 1 от 45 1234511 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Наклон от колко градуса, преодоляван от джип, се счита за
    От Софианитка във форум Управление в екстремни условия
    Отговори: 139
    Последно мнение: 14-09-10, 07:44
  2. Замръзна ми нафтата, какво да правя?
    От limo във форум Горива, смазочни материали, течности и химия
    Отговори: 153
    Последно мнение: 27-01-10, 23:51
  3. Отговори: 10