Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся информация за ветроходна лодка зефир

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся информация за ветроходна лодка зефир

    Здравеите от 2-3г. много се запалих по ветроходството.Сега си купих едно корито на зефир но е без никакво оборудване.Сабирам всякаква информация за него-далжина на мачта грот платна рул шверт и т.н.т.Благодаря.

  • #2
    До: Търся информация за ветроходна лодка зефир

    Първоначално публикуван от grasoo Преглед на мнение
    Здравеите от 2-3г. много се запалих по ветроходството.Сега си купих едно корито на зефир но е без никакво оборудване.Сабирам всякаква информация за него-далжина на мачта грот платна рул шверт и т.н.т.Благодаря.
    Добре дошъл в клуба колега, и аз имам Зефир.Дай малко пвече инфо от къде си и снимки на коритото.За какви пари го взе, има ли регистрация ?
    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
    Skype: pach_bs

    Коментар


    • #3
      До: Търся информация за ветроходна лодка зефир

      Благодаря.Аз съм от Кърджали и лодката е купих от един приятел тук.Регистрация няма както повечето лодки в Кж.Сега съм е обърнал и ще ремонтирам малко дъното ще засмоля тук там ще я китосам и накрая боя.Има лека пробойна на носа но не е проблем.Решил съм да е направя както трябва дори и да е за 1-2г.Имам познат който поправя лодки и той ще ми помага.Сега събирам информация и части за нея.Намерих уж платна нямам мачта и гик което е лошо.Някои неща мисля че ще мога да си ги направя рул шверт.Иначе тръпката на вода е невероятна.Радвам се че намерих колега със зефир.Имам 1-2 снимки но само на дъното за сега ще ги пратя.

      Коментар


      • #4
        До: Търся информация за ветроходна лодка зефир

        Първоначално публикуван от grasoo Преглед на мнение
        Благодаря.Аз съм от Кърджали и лодката е купих от един приятел тук.Регистрация няма както повечето лодки в Кж.Сега съм е обърнал и ще ремонтирам малко дъното ще засмоля тук там ще я китосам и накрая боя.Има лека пробойна на носа но не е проблем.Решил съм да е направя както трябва дори и да е за 1-2г.Имам познат който поправя лодки и той ще ми помага.Сега събирам информация и части за нея.Намерих уж платна нямам мачта и гик което е лошо.Някои неща мисля че ще мога да си ги направя рул шверт.Иначе тръпката на вода е невероятна.Радвам се че намерих колега със зефир.Имам 1-2 снимки но само на дъното за сега ще ги пратя.
        Ще се поразровя по бургаско да видим дали няма да изкочи някоя мачта.Платната ти зефирски ли са, и в какво състояние са ? Отдели ли палубата от корпуса ? Рул и шверд е лесно да се направят.Може да минеш и без регистрация ако няма да я пускаш в морето, при вас контрола е по-слаб.Качи да видим снимките
        DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
        Skype: pach_bs

        Коментар


        • #5
          До: Търся информация за ветроходна лодка зефир

          Днес ми донесаха платната и във тъмното им хвърлих едно око да ти кажа много са запазени нямат никакви скасвания и т.н.т.те толкова и са карани даже ми дадоха със тях и нови въжета напълно оборудвани.Мисля че са зефирски грота го мерих 6-6.10м.Още нищо не съм почнал по лодката защо да отделям палобата от корпуса?имам 2-3 снимки само на дъното сега не са във мен ще ти ги пратя когато ги взема.

          Коментар


          • #6
            От: Търся информация за ветроходна лодка зефир

            Как е платнохода? Плава ли или е на склад?
            Стара тема, но за Бг ветроходните навици е като от преди миг Надявам се лодката да се радва на добър живот и да не е в кома. Ако трябва, ще я спасим - затова питам.

            Коментар


            • #7
              От: Търся информация за ветроходна лодка зефир

              Ами прибрана е, преди няколко месеца си купих едно много запазено корито и обмислям каква да е съдбата на старото.
              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
              Skype: pach_bs

              Коментар


              • #8
                От: Търся информация за ветроходна лодка зефир

                Аз питах за лодката в Кърджали, дали нещо съм объркал... нищо, и за твоята не знаех какво става. За едно старо корито има мераклия да го сглоби, че да станем 3 лодки във Варна и да се състезаваме на регати и мач-рейс. Появи се една абсолютно сглобена, онази на Траката, за която съм ти писал в скайп даже. Смятам, че собственикът все ще я докара като види още две такива

                Коментар


                • #9
                  От: Търся информация за ветроходна лодка зефир

                  Зефири от всички градове, обединявайте се
                  DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                  Skype: pach_bs

                  Коментар


                  • #10
                    От: Търся информация за ветроходна лодка зефир

                    Затова пиша. В момента не виждам друг безгрижен клас, освен ял-6 с регатата 3-ти март.
                    Давайте да даваме, а ако има останал корпус, колегата чака да плава с него. Няма да е добре да бъде изгорен, прекроен в нещо невиждано с флекса... или изгние през годините.
                    Тея лодки са стари, трябва да ги караме. Като се пооправим, е къде има хубави втора употреба по няколко хилядарки, ще се преоборудваме. Само да се появят стоянки и каквото трябва.
                    Напролет на състезание! Има клуб да организира нещата, може и кебапчета без пари да се намерят

                    Коментар


                    • #11
                      От: Търся информация за ветроходна лодка зефир

                      Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
                      Зефири от всички градове, обединявайте се
                      Трябва ли да се делим .
                      Аз на Зефир се учих като ученик и от там ми остана любовта към ветроходството. Много готина лодка.
                      В яхт- клуба на Морска гара имаше 4 броя. Сигурно се знае кой ги е купил.
                      В София има един на Панчаревското езеро, но нарочно са му сложили едно малко гротче, да не му подпре някой мачтата в дъното и дават уроци на него, малко тъжна гледка е, но все пак.

                      Ако организирате регата, сложете и един клас "Разни" за такива дето си нямат другарчета, ама искат да се забавляват.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Търся информация за ветроходна лодка зефир

                        Клас "разни" пускат за килови лодки, зефирът е със шверт. Колегата от Бургас държи достатъчен брой лодки за провеждане на състезания.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Търся информация за ветроходна лодка зефир

                          Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                          Клас "разни" пускат за килови лодки, зефирът е със шверт. Колегата от Бургас държи достатъчен брой лодки за провеждане на състезания.
                          Не говоря за килови. Освен Зефирите има достатъчно много туристически швертботи, които са с подобни характеристики.
                          Те и зефирите имат по- малко и по- голямо издание. Има Иксилони, аз съм карал Орион и Йолинкройцер, които въпреки, че са с рубки са подобни като движение на Зефира.
                          Сигурен съм, че от бай Тошово време, а и сега са внасяни най- различни малки лодки, които могат да премерят сили в състезание и след това да "излязат" на пясъка за барбекю.
                          Между другото на по- миналогодишния оффроуд събор в Приморско имаше страхотна възможност- море, вятър и готово барбекю. Не че не се възползвах, но бях сам

                          Коментар


                          • #14
                            От: Търся информация за ветроходна лодка зефир

                            Няма плаващи подобни лодки. Не броя катамараните - има няколко май, много малки, но то съвсем не е лодка.
                            Зефирът е един размер, но има други подобни лодки правени в Полша. Не знам из Бг дали са останали някъде.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Търся информация за ветроходна лодка зефир

                              Видях да продават корито на Орион наскоро, което не изглеждаше толкова зле, така че не губете надежда.
                              А за катамараните не си прав.
                              Макар и да съм пристрастен. Моя не върви по- лошо от Зефир, събира колкото него (отделно багаж), а го събирам на Golf чето и идва, където го поканя.
                              Както и да е. Викнете ни поне да направим барбекюто, че без зевзеци няма да ви е гот



                              Ако все пак планирате някакви преходи обадете се. Ако не за състезание, за компания ставаме.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X