Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешествие?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешествие?

    Здравейте, бих се радвал ако някой може да даде съвет ( а ако тук не се намери някой, не знам каде другаде?!) какъв модел Land Cruiser би покрил следните изисквания:

    1. Здравина и просто устройство на двигателя (от гледна точка на лесна подръжка)
    2. Окачване, достатъчно здраво за да издържи 25000 км. със средно натоварване (ресори или пружини) или каквото друго се сетите дето аз не се сещам
    3. Купе - средно до дълго

    Това до което съм достигнал от многото търсене в нета, е LJ73 или BJ73. Но не знам точно какви са разликите.

    Благодаря на всеки ,който изрази конструктивно мнение по темата
    www.roadsofasia.net

  • #2
    До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешесвие ?

    Първоначално публикуван от roadsofasia Преглед на мнение
    Здравейте, бих се радвал ако някой може да даде съвет ( а ако тук не се намери някой, не знам каде другаде?!) какъв модел Land Cruiser би покрил следните изисквания:

    1. Здравина и просто устройство на двигателя (от гледна точка на лесна подръжка)
    2. Окачване, достатъчно здраво за да издържи 25000 км. със средно натоварване (ресори или пружини) или каквото друго се сетите дето аз не се сещам
    3. Купе - средно до дълго

    Това до което съм достигнал от многото търсене в нета, е LJ73 или BJ73. Но не знам точно какви са разликите.

    Благодаря на всеки ,който изрази конструктивно мнение по темата
    ТЛК HDJ 80 покрива твоите изисквания.
    ТЛК 80 4,2ТД-95г

    Коментар


    • #3
      До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешесвие ?

      Първоначално публикуван от krasi_kros Преглед на мнение
      ТЛК HDJ 80 покрива твоите изисквания.
      + 1 Това е джипаАма дали може да се вмести в цената

      Коментар


      • #4
        До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешесвие ?

        Първоначално публикуван от krasi_kros Преглед на мнение
        ТЛК HDJ 80 покрива твоите изисквания.
        Благодая за коментара, но HDJ 80 е от най-големите ЛК , съгласен съм че се вмества в изискванията, но от гледна точка на разход (аз съм споменал за някакви 25000 км , и то през терени кадето няма бензиностанция през 200 км) не знам дали е подходящ.
        И доклокото разбирам е препоръчително да е Heavy Duty, това освен че е с ресори има ли друго значение?

        Все пак бях написал за LJ73 и BJ73 един от тези модели не би ли могъл да свърши работа? Допускам възможостта този автомобил да бъде изоставен някаде поради невъзможост да продължа с него, от тая гледна точка бих заложил на необходимия минимум.

        Тоест по възможност да не се товари откъм цена .
        www.roadsofasia.net

        Коментар


        • #5
          До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешесвие ?

          Още по-конкретно, бих предпочел ламарините да са изгнили отвсякаде, но да мога да разчитам на двигател и ходова част до последно.

          Надйавам се така въпроса ми става по-яасен?
          www.roadsofasia.net

          Коментар


          • #6
            До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешесвие ?

            Първоначално публикуван от roadsofasia Преглед на мнение
            Благодая за коментара, но HDJ 80 е от най-големите ЛК , съгласен съм че се вмества в изискванията, но от гледна точка на разход (аз съм споменал за някакви 25000 км , и то през терени кадето няма бензиностанция през 200 км) не знам дали е подходящ.
            И доклокото разбирам е препоръчително да е Heavy Duty, това освен че е с ресори има ли друго значение?

            Все пак бях написал за LJ73 и BJ73 един от тези модели не би ли могъл да свърши работа? Допускам възможостта този автомобил да бъде изоставен някаде поради невъзможост да продължа с него, от тая гледна точка бих заложил на необходимия минимум.

            Тоест по възможност да не се товари откъм цена .
            Е това вече е друга работа,знам ли че може и да го изоставиш.
            А ТЛК 80 може да измине поне 600км.с едно зареждане на резервоара/камо ли ако я караш със скорост която може да поддържат изброените модели/


            А защо би го изоставил,независимо кой от автомобилите.
            ТЛК 80 4,2ТД-95г

            Коментар


            • #7
              До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешесвие ?

              Става въпрос за безлюдни местности, кадето не мога да разчитам че ако нещо се случи ще има кой да помогне , затова казах че може да се наложи да го изоставим.
              На този автомобил основната задача е да измине пътя , няма друго предназначение.

              Ако си търсех автомобил да си правя кефа в БГ, бих гледал нещо по-ново например, но за случая е необходим абсолютния минимум.
              www.roadsofasia.net

              Коментар


              • #8
                До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешесвие ?

                Има Английска версия на 70-Серия със 5 Врати Тоест дълга база.Неприятното е само че е със Десен волан

                Коментар


                • #9
                  До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешесвие ?

                  73-ка или 75-ца с 1HZ 4.2D

                  Пристрастен съм, но и има за какво

                  Коментар


                  • #10
                    До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешесвие ?

                    Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                    73-ка или 75-ца с 1HZ 4.2D

                    Пристрастен съм, но и има за какво
                    Даже и ще си дойде с нея
                    ТЛК 80 4,2ТД-95г

                    Коментар


                    • #11
                      До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешесвие ?



                      Нищо няма да казвам

                      Коментар


                      • #12
                        До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешесвие ?

                        Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение


                        Нищо няма да казвам
                        Добре,аз да кажа-ФУКЛЬО

                        Коментар


                        • #13
                          До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешесвие ?

                          Първоначално публикуван от haki Преглед на мнение
                          Добре,аз да кажа-ФУКЛЬО
                          Айй ся, препоръчвам му правилния автомобил за експедиция .

                          Коментар


                          • #14
                            До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешесвие ?

                            Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                            Айй ся, препоръчвам му правилния автомобил за експедиция .
                            Грешиштова не е кола за зарязване,както предвижда колегата...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешесвие ?

                              Първо да започнем от там, че няма автомобил, чието окачване, каквото и да е това окачване да оцелее 25.000км. по добър черен път. Говорим за експедиционен автомобил, който ще е с някакъв товар.

                              Това, което знам за Нисана на Веско и Петя (относно експедицията им до Магадан) е, че не е останало здрат тампон, ресьор, амортисьор и прочие по колата. А говорим за Патрул 160, от тези,на които им казват Bullet-proof.

                              LJ Сериите на Тойота не са удачни. Тяхната цел е друга - малки, леки...
                              Ресьорните версии на 7-ма серия са далеч по-удачни, ако може да е по-дълга базата.
                              Ресоьрна версия на Нисан - 160, 260 също може да се намери евтино.
                              Това е основно, когато говорим за малък бюджет.

                              Много зависи и коя е дестинацията, за която става въпрос.

                              Първоначално публикуван от joro-g Преглед на мнение
                              Има Английска версия на 70-Серия със 5 Врати Тоест дълга база.Неприятното е само че е със Десен волан
                              Версията с пет врати на пружинната 7-ма серия далеч не е само Английска. Има ги и с ляв волан - говорим за ТЛК 76.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X