Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешествие?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешесвие ?

    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
    Първо да започнем от там, че няма автомобил, чието окачване, каквото и да е това окачване да оцелее 25.000км. по добър черен път. Говорим за експедиционен автомобил, който ще е с някакъв товар.

    Това, което знам за Нисана на Веско и Петя (относно експедицията им до Магадан) е, че не е останало здрат тампон, ресьор, амортисьор и прочие по колата. А говорим за Патрул 160, от тези,на които им казват Bullet-proof.

    LJ Сериите на Тойота не са удачни. Тяхната цел е друга - малки, леки...
    Ресьорните версии на 7-ма серия са далеч по-удачни, ако може да е по-дълга базата.
    Ресоьрна версия на Нисан - 160, 260 също може да се намери евтино.
    Това е основно, когато говорим за малък бюджет.

    Много зависи и коя е дестинацията, за която става въпрос.



    Версията с пет врати на пружинната 7-ма серия далеч не е само Английска. Има ги и с ляв волан - говорим за ТЛК 76.
    +1
    мързеше да пиша толкова много

    Коментар


    • #17
      До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешесвие ?

      Първоначално публикуван от roadsofasia Преглед на мнение
      Благодая за коментара, но HDJ 80 е от най-големите ЛК , съгласен съм че се вмества в изискванията, но от гледна точка на разход (аз съм споменал за някакви 25000 км , и то през терени кадето няма бензиностанция през 200 км) не знам дали е подходящ.
      И доклокото разбирам е препоръчително да е Heavy Duty, това освен че е с ресори има ли друго значение?

      Все пак бях написал за LJ73 и BJ73 един от тези модели не би ли могъл да свърши работа? Допускам възможостта този автомобил да бъде изоставен някаде поради невъзможост да продължа с него, от тая гледна точка бих заложил на необходимия минимум.

      Тоест по възможност да не се товари откъм цена .
      За експедиционните автомобили има много писано.
      Концепцията ти има слаби страни. Аз се сещам за следните:
      ТЛК 73 е къса база. Говориш за гориво. Ами вода и храна? Изгнили ламарини? Ами то ако ламарините са изгнили и цялостното състояние на автомобила е такова. И едва ли подлежи на възтановяване.
      Аз казвам ТЛК 78. С един джип ли мислиш да пътуваш?

      Коментар


      • #18
        До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешесвие ?

        TLC 80 1HD-FT това е автомобила който търсиш
        В А Р Н А О Ф Р О У Д 4-6 май 2018 - ТO THE LAST BREATH...
        TLC-80 1HD-FT

        Коментар


        • #19
          До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешесвие ?

          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
          Първо да започнем от там, че няма автомобил, чието окачване, каквото и да е това окачване да оцелее 25.000км. по добър черен път. Говорим за експедиционен автомобил, който ще е с някакъв товар.
          ...
          Мога да споделя Реален Опит - за 16,000 км окачването на моята 80-ятка (ТJМ 2") НЕ е МРЪДНАЛО, но наистина са сменяни тампони, на скоростна кутия и двигател (но сменените бяха на Мнооооого повече километри),
          За разхода - не съм карал по-икономичен "Джип" до сега (имал съм 5), средният разход е 13 л./100км. (минимум 10 максимум 18-19), а аз не съм от Икономичните.
          Успех

          Коментар


          • #20
            До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешесвие ?

            Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
            Мога да споделя Реален Опит - за 16,000 км окачването на моята 80-ятка (ТJМ 2") НЕ е МРЪДНАЛО, но наистина са сменяни тампони, на скоростна кутия и двигател (но сменените бяха на Мнооооого повече километри),
            За разхода - не съм карал по-икономичен "Джип" до сега (имал съм 5), средният разход е 13 л./100км. (минимум 10 максимум 18-19), а аз не съм от Икономичните.
            Успех
            Точно. Ако колата ще е тойота и за експедиции трябва да е дълга (храна, вода, гориво, хора и т.н.) . Няма значение коя дълга серия ще е. 7*, 6*, 80, 105. Работата е до средставата за придобиване. Трябва голям икономичен мотор. Като опре ножа до кокала всичко се изоставя. Когато избереш подходящата кола с подходящата доработка обикновено не я изоставяш а се прибираш с нея.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #21
              До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешесвие ?

              Хъм, а дали не става дума за една специална експедицийка в Африка?!!
              יעבור
              «И това ще мине»

              Коментар


              • #22
                До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешесвие ?

                Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                Първо да започнем от там, че няма автомобил, чието окачване, каквото и да е това окачване да оцелее 25.000км. по добър черен път. Говорим за експедиционен автомобил, който ще е с някакъв товар.

                Това, което знам за Нисана на Веско и Петя (относно експедицията им до Магадан) е, че не е останало здрат тампон, ресьор, амортисьор и прочие по колата. А говорим за Патрул 160, от тези,на които им казват Bullet-proof.

                LJ Сериите на Тойота не са удачни. Тяхната цел е друга - малки, леки...
                Ресьорните версии на 7-ма серия са далеч по-удачни, ако може да е по-дълга базата.
                Ресоьрна версия на Нисан - 160, 260 също може да се намери евтино.
                Това е основно, когато говорим за малък бюджет.

                Много зависи и коя е дестинацията, за която става въпрос.



                Версията с пет врати на пружинната 7-ма серия далеч не е само Английска. Има ги и с ляв волан - говорим за ТЛК 76.

                Благодаря за отзивите.
                Бюджета е ограничен разбира се . По принцип и за нас е по-добре да е по-голям автомобила, но това означава и повече пари. Имаш ли идея конкретно за тези версии които споменаваш за какви пари мога да намеря, дори конкретно предложение?

                Колкото до дестинацията , това е сайта за експедицията:
                http://www.roadsofasia.net/

                Не го пуснах по-рано защото не е завършен.
                www.roadsofasia.net

                Коментар


                • #23
                  До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешесвие ?

                  Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                  За експедиционните автомобили има много писано.
                  Концепцията ти има слаби страни. Аз се сещам за следните:
                  ТЛК 73 е къса база. Говориш за гориво. Ами вода и храна? Изгнили ламарини? Ами то ако ламарините са изгнили и цялостното състояние на автомобила е такова. И едва ли подлежи на възтановяване.
                  Аз казвам ТЛК 78. С един джип ли мислиш да пътуваш?
                  Да ,автомобила ще бъде един. Пътниците, двама .
                  www.roadsofasia.net

                  Коментар


                  • #24
                    До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешесвие ?

                    Добре де, то зависи каде ще се ходи... За Русия по-добро от УАЗ няма, за Африка Тойота. Не за друго, но разпространеността на медела е основен белег. А ако е за Африка има и бая Ленд Ровъри там...

                    Коментар


                    • #25
                      До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешесвие ?

                      Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                      Добре де, то зависи каде ще се ходи... За Русия по-добро от УАЗ няма, за Африка Тойота. Не за друго, но разпространеността на медела е основен белег. А ако е за Африка има и бая Ленд Ровъри там...
                      Азия е.

                      TLC HZJ73 е твоята джипка, май. Въпроса е откъде ще намериш в добро състояние, щото са кът.

                      80-ката също е много добър вариант, доказал се нееднократно.

                      Моя съвет - на такава експедиция с евтина джипка няма да стигнеш до никъде. В техническо отношение трябва да е перфектна. А това струва пари, при това не малко. От тук - не разчитай на нещо евтинко, та да можеш да го изоставиш, защото тогава със сигурност ще го изоставиш, понеже със сигурност ще се строши, и със сигурност на най-неподходящото за трошене място.

                      Другото - сама джипка в тая част на света, също не е добро решение. Винаги се случват проблеми. Ама СЪВСЕМ ВИНАГИ.

                      Едит: Все пак, сподели какъв бюджет си склонен да дадеш за въпросната джипка, има достатъчно опитно хора тук, дето биха ти казали с тия пари какво можеш да постигнеш.
                      Последно редактирано от sparkybg; 04-12-08, 10:50.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешесвие ?

                        Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                        Първоначално публикуван от Yaro
                        Първо да започнем от там, че няма автомобил, чието окачване, каквото и да е това окачване да оцелее 25.000км. по добър черен път. Говорим за експедиционен автомобил, който ще е с някакъв товар...
                        Мога да споделя Реален Опит - за 16,000 км окачването на моята 80-ятка (ТJМ 2") НЕ е МРЪДНАЛО, но наистина са сменяни тампони, на скоростна кутия и двигател (но сменените бяха на Мнооооого повече километри),
                        За разхода - не съм карал по-икономичен "Джип" до сега (имал съм 5), средният разход е 13 л./100км. (минимум 10 максимум 18-19), а аз не съм от Икономичните.
                        Успех
                        Това, че твоето окачване не е мръднало, според теб, не е никакъв критерии в случая. Колко често за тези 16.000км. си отвисявал в сервизи, та макар и по причини не свързани с окачването?

                        Говорим за хиляди километри извън България, където няма да има кой да ти погледне защо това притраква и онова причуква... Пък и натоварен и т.н., така, както ти не караш обикновено...

                        Това, което цитирах аз за Нисана на Веско и Петя, също е от реален опит... От четирите им ресьора накрая в насипно състояние не е бил само един, който са сменили в началото и е бил от руски камьон... Естествено тък като този ресьор реално не е работел, всичко около него е било леш...

                        Коментар


                        • #27
                          До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешесвие ?

                          Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                          ...За разхода - не съм карал по-икономичен "Джип" до сега (имал съм 5), средният разход е 13 л./100км. (минимум 10 максимум 18-19), а аз не съм от Икономичните.
                          Успех
                          Подкрепям, също от личен опит. Дизелите на Тойота са най-икономичните в големите кубатури.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешесвие ?

                            Първоначално публикуван от roadsofasia Преглед на мнение
                            Да ,автомобила ще бъде един. Пътниците, двама .
                            Хмъъ... тежък маршрут. Завиждам ви за ентусиазма. Патрул или Тойота. Бензин или дизел? И големите мотори. От друга страна разхода е голям. Ресьори или пружини? Дали в крайна сметка може и някоя не много къса база?
                            Приключението и подготовката, както и концепцията се очертават много интересни. Мога и да помогна с изработка и монтаж на част от оборудването. Но първо трябва да се вземе правилния автомобил!
                            Ако сте сериозни що не преместите темата в правилния раздел?

                            Коментар


                            • #29
                              До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешесвие ?

                              Първоначално публикуван от roadsofasia Преглед на мнение
                              Благодаря за отзивите.
                              Бюджета е ограничен разбира се . По принцип и за нас е по-добре да е по-голям автомобила, но това означава и повече пари. Имаш ли идея конкретно за тези версии които споменаваш за какви пари мога да намеря, дори конкретно предложение?

                              Колкото до дестинацията , това е сайта за експедицията:
                              http://www.roadsofasia.net/

                              Не го пуснах по-рано защото не е завършен.

                              Страхотна дестинация! Поздравления за куража!

                              НО!
                              За този път според мен ще ви трябва много, ама много сериозна машина, въпреки че французите го минават и с велосипеди.

                              След Турция сте основно по черно и то от пясък до остри скали, да не говорим за торф и т.н.
                              Доста от километража ще е доста над 3000м. надморска височина и в зависимост от периода снеговете,
                              и още по-лошо снеготопенето може да е огромен проблем.
                              Не бих се осмелил да мина този маршрут с автомобил, който не е в кондиция.
                              А това са едни други пари.

                              Много интересна експедиция сте замислили. Надявам се ще споделяте и тук.
                              Поради една муха, която Димо/kro/ ми е пуснал и ми бръмчи в главата вече доста време ще е добре да се запознаем и да поговорим.

                              Тъкмо ще видиш 73-ка
                              Последно редактирано от rumbata; 04-12-08, 11:24.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешесвие ?

                                80-тката е перфектна кола, но дайте да не се залъгваме, не е вариант за човека тука.
                                Причини:
                                - цена. Твърде висока за начална покупка, изпадат и евтини оферти, но са реално гробници...
                                - дори и 80-тката има минуси, сравнение с Нисан и други тойоти.

                                Първоначално публикуван от roadsofasia Преглед на мнение
                                Благодаря за отзивите.
                                Бюджета е ограничен разбира се . По принцип и за нас е по-добре да е по-голям автомобила, но това означава и повече пари. Имаш ли идея конкретно за тези версии които споменаваш за какви пари мога да намеря, дори конкретно предложение?...
                                Все пак трябва да кажеш какъв е макс бюджета за първоначалната инвестиция и колко още за да се потегне колата преди пътуването.

                                Предложената от Спарки TLC HZJ73 е малка според мен.
                                Трябва да се търси 78-ца, като показаната от Явор (неговата е рязана отзад обаче).

                                Конкретните ми идеи са:
                                - Toyota Land Cruiser HZJ78 - нямам представа от цената, предполагам между 15 и 20 хиляди лева първоначална цена
                                - Nissan Patrol Y60 4.2D - има един в Германия, който се чудя как никой не го е взел още на около 6 и нещо хил. евро там. Чудесна кола за целта

                                По-евтини:
                                - Nissan Patrol 160 - трудно ще се намери в добро и смислено състояние за целта
                                - Toyota Land Cruiser 60-та серия. Много здрава, прекрасна, стига да не е с много ръжда...
                                Последно редактирано от Yaro; 04-12-08, 11:17.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X