Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за 3-степенен автоматик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпроси за 3-степенен автоматик

    Здравейте.

    Изчетох всичко, което ми намери търсачката, но не намерих това, което ме интересува.
    Решил съм да си купувам витара.
    Приятел ми предлага неговия сайдкик - дълга база, 1.6, 8 клапана, 3-степенен автоматик без овердрайв, газ, климатик. Доколкото разбрах от ровене по сайтове на този двигател се слага тази кутия, на 16 кл. - с овърдрайв-а.
    Въпроса ми е как се държи с този двигател и с този автомат. Може ли да се кара с 100-110 и на какви обороти е с тази скорост.
    Какъв разход дава с такова каране.
    Моя човек каза, че докато е студен автоматика превключва по-бавно.
    Не че не му вярвам на това, което ми говори, но той не разбира нищо от коли.
    Витарата ще се ползва за кола с общо предназначение, тук-там по малко и лек офроуд, без ексцесии. Имам си мотор за хард.
    Моля за обективни мнения. Благодаря.

    Поздрави,
    Иван Иванов

  • #2
    До: Въпроси за 3-степенен автоматик

    Здравей.

    Имах Витара дълга база, 16 вентила с овърдрайв. 100/110 км/ч не е проблем. Разхода, който ми даваше беше в границите на 10л/100 км.
    С три степенен автомат ще гори с кило/кило и половина повече. Динамика беше доста задоволителна.

    Студен автомат не се препоръчва да се кара. Палиш колата, чакаш да се стопли ДВГ-то, минаваш с селектора през всички положения, и тогава тръгваш.

    Успех.
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • #3
      До: Въпроси за 3-степенен автоматик

      Здравеи и от мен.
      Аз карам саидкик със същите параметри самоче къса база.
      Изключително добре се държи навсякъде и при всякакво каране.
      Със скорост 100-110 върви на 3000 до 3300 оборота ,което сие съвсем нормално и харчи 10до12 литра газ на100км.
      За студения автоматик сие вярно всичко - поне за този вид кутия.


      Поздрави .
      boko
      Jeeep---KIA
      https://www.facebook.com/autoboko/

      Коментар


      • #4
        До: Въпроси за 3-степенен автоматик

        Здравей Иване
        От две седмици карам с такава кутия с овърдрайв но на 16 клапанов двигател. На дълго няма голяма разлика в разхода сравнено с ръчната скоростна кутия ,около 8,5 литра на 100.....НО на градско ме уплаши 13-14 на 100. Става въпрос за софийските задръствания.
        Според мнения на колеги тази кутия е изключително сполучлива и търпи офроуд. Задължително смени маслото и филтъра на автоматика. Комплекта гарнитури и филтър е 28 лв .
        NISSAN TERRANO II , 2.4 i,къса база,BF Goodrich Winter slalom, 235/75/15

        Коментар


        • #5
          До: Въпроси за 3-степенен автоматик

          По софийските задръствания съм стигал до 10/100 със скутерче , така че това не се брои
          Ако не свършва добре, значи не е свършило!
          0888 315 794
          LZ1UPI
          A1 (Rh+)

          Коментар


          • #6
            До: Въпроси за 3-степенен автоматик

            За съжаление витарата на моя приятел освен с висока цена, се похвали и с доста занемарено състояние: доста ръжда, прекъсващ двигател, на празен ход не в движение даже светна лампата за маслото, никакви гуми и още доста дребни и досадни проблемчета.
            Няма да е тя.
            Днес отивам да гледам едно терано 1, с 2.4 мотор. Като визия това ми е любимата джипка(все пак и това има значение), карал съм терано 2 тди служебно и ми хареса(нали е служебно), а и имам бус Нисан Урван с двигател, трансмисия и ходова част като това Терано 1. Освен виещи лагери в СК и виещ диференциал други забележки няма. Харчи 10 бензин.
            Другия вариант е една витара, 16 кл, ръчна СК, климатик. Има малко изгнило, но не е фатално. По рамата шилото успя да влезе единствено на едно място - в средата, където има заварена една тръба. Вчера тенекеджията ходи да я гледа, днес ще ми каже сума.
            По-големия и проблем е, че двигателя е разглобен. Издухала е гарнитура, сменили са я, но е губела 4-ти цилиндър на ПХ. сега главата пак е свалена и майстора се чудеше доста време какво може да е. Беше свалил само половината клапани. Сега свалил и изпускателните и каза че не уплътнявали добре. Дотук добре - проблема е открит и отстранен. Притеснява ме това, че тапите на главата са заварени. Случило се е отдавна, защо никой не знае. Но мен ме притеснява от тази заварка да не се прецака главата - все пак си е термично напрежение, а доколкото знам тези глави са слаби.
            В крайна сметка ще взема това, което е в най-добро състояние и най-изгодно за мен.
            Поздрави и благодаря за всички съвети.

            Коментар


            • #7
              До: Въпроси за 3-степенен автоматик

              Първоначално публикуван от ivan_j Преглед на мнение
              Терано 1. Освен виещи лагери в СК и виещ диференциал други забележки няма. Харчи 10 бензин.
              Ако тераното ти харчи 10/100 с виещи лагери и диф, то витарата ще ти падне под 6/100 (градско с климатик)
              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
              0888 315 794
              LZ1UPI
              A1 (Rh+)

              Коментар


              • #8
                До: Въпроси за 3-степенен автоматик

                Сагата продължава
                Тераното отпада, не ми хареса.
                Засега остана витарата с разглобения двигател.
                Мотора и е събран, утре ще зацепят ангренажа и ще я палят. В понеделник ще знам как работи. Сменили са сегменти докато е бил разглобен. Тенекеджията мина да я види и каза 500, а точно този е скъпчия. Значи около 300. Предните бомбета, праговете(за тях се чудя дали да се правят), малко по веждите. Ще питам елконаджията дали и работи дебитомера, май не.
                Цената на витарата със сглобен двигател е 4000. Заслужава ли си?
                Пак повтарям, като екстри има газово и климатик, всичко по трасмисията ще бъде проверено след като запали двигателя

                Коментар


                • #9
                  До: Въпроси за 3-степенен автоматик

                  Ами да ти кажа цената си заслужава. Моя Сайдкик го взехме за 4000, но беше в po-добро състояние. Имаше съвсем малко ръжда ( под калниците и като вали дъжд ми се пълнеше купето с вода или като отида на автомивка беше същата работа, както ми беше и спукан радиатора за парното, но всичко сега е наред ) Както и да е закърпихме го до лятото, когато ще му дръпнем основен ремонт. Само че в момента зареждам акумулатора, защото не иска да пали ( повтаря ситуацията от преди 3-4 дена ) За теб незнам, но ако със стягането на колата ти излезе 4000 взимай не се колебай Няма да съжаляваш. Когато си сменя и акумулатора няма да има никакви кусури. Колата си върви без проблем и знам, че няма да ме остави някъде
                  Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

                  0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
                  /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпроси за 3-степенен автоматик

                    И си търси резервна глава.
                    [IMG]http://htftp.domainbg.com/MARINHAKER/MARINHAKER/marin2.JPG[/IMG]

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпроси за 3-степенен автоматик

                      Витарата с разглобения двигател отпада. Като е загряла пак е изгубила 4-ти цилиндър.
                      Витарите около Варна свършиха
                      Ще трябва да търся в София или Пловдив.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпроси за 3-степенен автоматик

                        Ако държиш на тази кола моето предложение е само да се замени стария ДВГ с нов. Не мисля, че ще се балтавите дълго време в търсене. Един мой авер си смени ДВГ-то и сега няма проблеми. При него 3тия цилиндър си беше отишъл. Ако те интересува от къде го е изкопал и за каква пара мога да го питам и после да ти кажа.
                        Поздрави
                        Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

                        0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
                        /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въпроси за 3-степенен автоматик

                          Търсенето приключи. Сдобих се с витара с ръчна скоростна кутия.
                          Ще се похваля след като мина КАТ, за да съм сигурен че е моя

                          Коментар


                          • #14
                            До: Въпроси за 3-степенен автоматик

                            Първоначално публикуван от ivan_j Преглед на мнение
                            Търсенето приключи. Сдобих се с витара с ръчна скоростна кутия.
                            Ще се похваля след като мина КАТ, за да съм сигурен че е моя
                            Честитка. И гледай като ходиш в КАТ да не влезеш директно с колата вътре Очакваме да я видим
                            Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

                            0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
                            /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

                            Коментар


                            • #15
                              До: Въпроси за 3-степенен автоматик

                              Кво стана в КАТ?
                              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                              0888 315 794
                              LZ1UPI
                              A1 (Rh+)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X