Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко теоретична помощ по заваряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малко теоретична помощ по заваряване

    Понеже виждам че има много желаещи да се самообучават да заваряват,такива които си могат да заваряват, реших да сложа малко теорийка за ВИГ заваряване надявам се да е от полза.Файлчето е на WORD.
    Прикачени файлове
    Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

  • #2
    До: малко теоретична помощ по заваряване

    Добра идея,благодаря!
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • #3
      До: малко теоретична помощ по заваряване

      Иди ята е супер !А който иска -може да помага и със практически съвети !Малко, та даже и почти няма форуми за заваряване в българското нет пространство ,и много се радвам че в този форум имаме възможността да обменим опит и информация!
      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

      Коментар


      • #4
        До: малко теоретична помощ по заваряване

        Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
        Иди ята е супер !А който иска -може да помага и със практически съвети !Малко, та даже и почти няма форуми за заваряване в българското нет пространство ,и много се радвам че в този форум имаме възможността да обменим опит и информация!
        Аз мога да помагам и с практически съвети.За ВИГ;МИГ-МАГ;Ел;Плазмено;Газокислородно;ЗЦМ;Прахово наваряване.И аз се радвам че има желаещи да учат заваряване.
        Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

        Коментар


        • #5
          До: малко теоретична помощ по заваряване

          Я дайте нещо за ръчно заваряване, че хич ме няма, а си купих апарата главно с такава цел.

          Коментар


          • #6
            До: малко теоретична помощ по заваряване

            Много добро, особено за хората, дето не се оправят с английския. Благодаря за което.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              До: малко теоретична помощ по заваряване

              Явно е назряло времето с Андро Паджеро да врътнем един курс за заварчици , поне за трета степен ( по старите нормативи ) . И аз се радвам че има мераклии ( все още ) да не ни отмре занаята , че както е тръгнало .... Ше си пренебрегна и лекторските в името на съфорумците
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #8
                До: малко теоретична помощ по заваряване

                и аз си взех един тиг-виг 280 а. ац-дц ,със водно и всички екстри . във момента тренирам със него . Но знам ,че нищо не знам . затова не отказвам информация и помощ
                МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                Коментар


                • #9
                  До: малко теоретична помощ по заваряване

                  Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
                  и аз си взех един тиг-виг 280 а. ац-дц ,със водно и всички екстри . във момента тренирам със него . Но знам ,че нищо не знам . затова не отказвам информация и помощ
                  ООО, вЕрвай ми. Верно нищо не знаеш, като мене. Аз съм пълен с теория, като учебник на МЕИ-то, ама практиката ми клони към нула. Демек - съвсем нищо не знам.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    До: малко теоретична помощ по заваряване

                    За съжаление пратиката по интернет няма как да се получи.Практически съвети -да. Друго си е ако се наложи да хванеш ръката на този който се учи или да му покажеш грешките и причините за получаването им.Така човек ще ги вижда сам и като знае причините за получаването им, ще ги отстрани.И с времето(като с всеки занаят )ще става все по-добър.
                    А преди всичко човек трябва да се реши и да отдели време, което не винаги е лесно.
                    П.С. Това го знаем всички ама..
                    Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

                    Коментар


                    • #11
                      До: малко теоретична помощ по заваряване

                      Веднага се излагам с първия въпрос в темата.
                      При заваряване на черно с ВИГ (основно с учебна цел), при два успоредни детайла, по ръба ба шева се получават леки вдлъбнатини в заваряваните детайли. Същото става и при ъглова заварка, но само на детайла който е вертикален.
                      Прегледах прикачения документ, но не видях описан подобен проблем. Някакъв съвет?
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • #12
                        До: малко теоретична помощ по заваряване

                        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                        Веднага се излагам с първия въпрос в темата.
                        При заваряване на черно с ВИГ (основно с учебна цел), при два успоредни детайла, по ръба ба шева се получават леки вдлъбнатини в заваряваните детайли. Същото става и при ъглова заварка, но само на детайла който е вертикален.
                        Прегледах прикачения документ, но не видях описан подобен проблем. Някакъв съвет?
                        Първото и основно нещо което трябва да се направи е да се почистят детаилите до метален блясък.ВИГ заваряване не търпи никакви мръстотии,окиси ,масла,вода,зацапан електрод и др.
                        Причините за тези вдлъбнатини(казват се подрези)са :силен ампераж,висока дъга(нормално е 1 до 3мм),прекалено резки движения и/или незадържане достатъчно време в краищата недостатъчно добавъчен материял и неправилен налкон на горелката към детайла.
                        При теб най-вероятно е последното ,защото се получават само по едната планка.Пробвай да държиш ръкохватката да сочи към вертикалната планка а не на половината на ъгъла.
                        Последно редактирано от joe007; 07-12-08, 10:59. Причина: допълнение
                        Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

                        Коментар


                        • #13
                          До: малко теоретична помощ по заваряване

                          Ето снимка на въпросният дефект.



                          Предполагам, че при мен се дължи и на висока дъга, че като е по-къса чат-пат "плясвам" електрода в заварката.

                          П.П.
                          Това ми е първо пипане на ВИГ и приемам всякакви критики и съвети.
                          Прикачени файлове
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • #14
                            До: малко теоретична помощ по заваряване

                            Като гледам и на висока дъга и на неправилен наклон ,но в комбинация на незачистен детайл.А последното е от голямо значение.
                            Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

                            Коментар


                            • #15
                              До: малко теоретична помощ по заваряване

                              Възможно ли е някой да постне съвети за електродъгово.Значи основния ми проблем е,че в шева има кухини с шлака.Единствено на хоризонтална плоча шева го правя горе долу добре.Имам голям мерак да се науча,машинката е Фрониус.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X