Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко теоретична помощ по заваряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: малко теоретична помощ по заваряване

    Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
    Възможно ли е някой да постне съвети за електродъгово.Значи основния ми проблем е,че в шева има кухини с шлака.Единствено на хоризонтална плоча шева го правя горе долу добре.Имам голям мерак да се науча,машинката е Фрониус.
    Опитай с малко по-висок ампераж и дръж електода по-близо до детайла.Трябва докъто заваряваш да чустваш електода да опира леко по детайла.
    Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

    Коментар


    • #17
      До: малко теоретична помощ по заваряване

      електрода горе-долу е на 1-2мм от детайла,иначе 70-80ампера за 3.25електрод са достатъчни или бъркам.?

      Коментар


      • #18
        До: малко теоретична помощ по заваряване

        Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
        електрода горе-долу е на 1-2мм от детайла,иначе 70-80ампера за 3.25електрод са достатъчни или бъркам.?
        Зависи какви са електродите.Но в повечето случаи със 3.25 се рабти в границата 70-120А.като за предпочитане е да е в горния диапазон на границата (за долно положение).Ако е твърде силен ампеража за детайла се взима по-тънък електрод.
        1-2мм разтояние е много понякога просто се опитай да поддържаш такава скорост на заваряване че да чустваш електрода да опира леко по детайла.Защото ако заваряваш твърде бавно под електрода има по-голямо количество стопен метал и при приближаване към детайла може да залепне.Дръж електрода с наклон приблизително 70 градуса към детайла.
        П.С. На някои кутии с електроди е посочено с какъв ампераж работят и задължително на всички пише на каква полярност работят.(+)на електрода е обратна а (-) права полярност.Това е важно за правилната работа на електрода.Повечето рулилови (като ВЕЖЕН) работят на (-)
        Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

        Коментар


        • #19
          До: малко теоретична помощ по заваряване

          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
          Ето снимка на въпросният дефект.



          Предполагам, че при мен се дължи и на висока дъга, че като е по-къса чат-пат "плясвам" електрода в заварката.

          П.П.
          Това ми е първо пипане на ВИГ и приемам всякакви критики и съвети.
          За първо пипане е добре!
          joe007 ти каза на какво се дължи дефекта !
          ..само че на какво казвате висока дъга –аз висока дъга разбирам че се държал електрода далеч от детайла, от което е напълно възможно да стане въпросния дефект но по важното е че тока ти е голям и си държал горелката с неправилен наклон- опитай дъгата да върви точно отгоре над ваната на заваряване !
          И почиствай добре ръждата !
          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

          Коментар


          • #20
            До: малко теоретична помощ по заваряване

            А за импулсно заваряване от някъде може ли да се прочете информация?
            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

            Коментар


            • #21
              До: малко теоретична помощ по заваряване

              Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
              А за импулсно заваряване от някъде може ли да се прочете информация?
              Импулсно ВИГ или импулсно МИГ ?
              Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

              Коментар


              • #22
                До: малко теоретична помощ по заваряване

                Първоначално публикуван от joe007 Преглед на мнение
                Импулсно ВИГ или импулсно МИГ ?
                ВИГ !
                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                Коментар


                • #23
                  До: малко теоретична помощ по заваряване

                  Хора предлагам да се напише един материал за това какво с какво се заварява метод шевове подготовка на метала преди заваряване аз като пълен лайк това ще ми е адски полезно

                  Коментар


                  • #24
                    До: малко теоретична помощ по заваряване

                    Първоначално публикуван от Smaxnatiq Преглед на мнение
                    Хора предлагам да се напише един материал за това какво с какво се заварява метод шевове подготовка на метала преди заваряване аз като пълен лайк това ще ми е адски полезно
                    Това е цял учебник. Със сигурно над 200 страници. Има книжки такива колкото щеш, например в amazon. А сигурно и в книжарницата не МЕИ-то.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      До: малко теоретична помощ по заваряване

                      Ами няколо приказки:
                      При импулсното ВИГ заваряване токът(I) се променя м/у най-високия и най-ниския (фонов) според зададената честота.
                      Импулсното заваряване се дели на две части.
                      -със бърз импулс,при което честотата е над 50 Hz.Този вид импулсно заваряване се води още "синергично".Предимствата му са:
                      Силния имп.ток прави дълбок пробив
                      Слабия фонов ток прави ваната по-малка
                      Има по-висока скорост на заваряване от непрекъснатото заваряване
                      По-малки деформации на детайла
                      Предимно за тънки детайли
                      Много добро поддържане на корена в сложни пространствени положения и големи луфтове
                      Подходящ е за материали с малка темп.проводимост(Cr-Ni;Fe)
                      -с дълъг импулс,до 10Hz
                      При него телоподаването може да бъде непрекъснато
                      По-малко вложена топлина
                      Добре изглеждаща заварка
                      По-малко деформация от непрекъснатото заваряване
                      Заваряване във всякакви пространствени положения и на материали склонни към изгаряне(сплави с цинк и магнезий)
                      Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

                      Коментар


                      • #26
                        До: малко теоретична помощ по заваряване

                        Със всичко друго съм на 100% съгласен, но с това:

                        Първоначално публикуван от joe007 Преглед на мнение
                        ...Този вид импулсно заваряване се води още "синергично"
                        никак.

                        Синергичността няма нищо общо с вида и честотата на импулсите, нито с това дали ги има или няма. Поне в смисъла, който се влага в нея.

                        Синергичността при заваръчните апарати се състои в това, че вместо да настройваш сума параметри, задаваш само условията на заваряване - дебелина и вид на материал, газ, евентуално как искаш да изглежда заварката - по-вдлъбната или не, а самия софтуер вътре се грижи за реалните настройки на всичко.

                        Наименованието "Synergic" при заваръчните апарати е леко неуместно, просто защото е измислено в празната тиква на някой напълно технически неграмотен служител в маркетинговия отдел на някоя си фирма, а после е станало нарицателно за куп други.

                        Иначе, официалата дефиниция за синергичност може да се намери из интернет.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          До: малко теоретична помощ по заваряване

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Със всичко друго съм на 100% съгласен, но с това:



                          никак.

                          Синергичността няма нищо общо с вида и честотата на импулсите, нито с това дали ги има или няма. Поне в смисъла, който се влага в нея.

                          Синергичността при заваръчните апарати се състои в това, че вместо да настройваш сума параметри, задаваш само условията на заваряване - дебелина и вид на материал, газ, евентуално как искаш да изглежда заварката - по-вдлъбната или не, а самия софтуер вътре се грижи за реалните настройки на всичко.

                          Наименованието "Synergic" при заваръчните апарати е леко неуместно, просто защото е измислено в празната тиква на някой напълно технически неграмотен служител в маркетинговия отдел на някоя си фирма, а после е станало нарицателно за куп други.

                          Иначе, официалата дефиниция за синергичност може да се намери из интернет.
                          По принцип е така но много от понятията се разбират от хората по-лесно(не че е правилно) ако се обясни по разбираем начин.В случая готовата програма (синергична) на някоя машина е нагласена честота от компа на машината която по принцип е на бърз импулс спрямо тока и др.параметри които е задал заварчика. И визуално ако си нагласиш сам честотата примерно на 1kHz или вкючиш готова синергична програма няма да се усети разлика.

                          П.С.Объркване става примерно и ако някой каже заврявам на аргон???
                          Всички приемат че става въпрос за ВИГ.Но и при МИГ се заварява с аргон.
                          Не знам дали успях да го обясня ама
                          Последно редактирано от joe007; 15-12-08, 00:02. Причина: грешка
                          Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

                          Коментар


                          • #28
                            До: малко теоретична помощ по заваряване

                            Благодаря joe007, доста ценна информация!
                            Значи I-a (текущия ) e най-високия ток а I-b най-ниския ? А при някой машини както при тази http://www.gazss.ru/saffro_SAXOTECH_170.html може да се настройва и процент от тока:
                            -> http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=9404688 ...но доколкото разбирам от написаното процента е от номиналния ток а настройката е за ниския ток -тоест I b
                            Освен това има още една настройка -> http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=9404689 от която с натискане на бутона може да се определи процент- най-вероятно и това е процент от текущия ток ?
                            Но пък в инструкцията точно за тази настройка пише съвсем друго или аз не мога да преведа от англ.?
                            Надявам се с ваша помощ нещата ще ми се разяснят !
                            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                            Коментар


                            • #29
                              До: малко теоретична помощ по заваряване

                              Да, с първото определяш максималния ток, а с другото - процент от него като като базов ток. Би-трабвало да има и настройка за честотата и за процентното съотношение по време между високия и ниския ток. При честоти над 200Hz, дъгата започва да пее, в буквалния смисъл
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #30
                                До: малко теоретична помощ по заваряване

                                22 поз.е Номиналния ток.
                                С 23 поз. се определя втория ток т.е ниската стоиност от номиналния !А с 25 поз.явно се определя точно тази честотата за която казваш че е процентното съотношение по време между високия и ниския ток.
                                А 26поз. - FREQUENC - определя честотата!
                                Мисля че нещата ми се разясниха вече.Пустия му английски що не съм го учел на времето !
                                Последно редактирано от welderargon; 15-12-08, 18:23.
                                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X