Обява

Свий
Няма добавени обяви.

какво ви е мнениета за алфа 156 ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: какво ви е мнениета за алфа 156 ?

    Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
    А, ама ти за бензин ли говориш? 1.8 ? Това вече е безумие... Имахме и една такава. Разхода извън градско беше 12/100 за сметка на това вървенето беше като на полско фиатче... трагедия...
    ихааа
    12 извън града
    верно ли?
    а в сервиз ходила ли е тая кола някога

    ПП този извънградски разход мога и на дизел да го докарам всъщност
    предполагам е ясно как
    ама това няма връзка с колата
    Последно редактирано от turtey; 02-12-08, 15:46.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #17
      До: какво ви е мнениета за алфа 156 ?

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      ихааа
      12 извън града
      верно ли?
      а в сервиз ходила ли е тая кола някога

      ПП този извънградски разход мога и на дизел да го докарам всъщност
      предполагам е ясно как
      ама това няма връзка с колата
      Ние си имаме сервиз. За италиански автомобили. Можеш и на дизел, можеш и на метан да го докараш, а можеш и повече... Ама на Алфата не можеш по-малко, освен ако не използваш помощни средства като паяк, репатрак, автовоз и др.

      А ти сигурно си карал няколко такива Алфи и затова си в час?

      Иначе си прав. Аз обичам автомобили които харчат много. Но не и когато на тях пише 1,8...
      Последно редактирано от Kalinkata; 02-12-08, 18:51. Причина: допълнение

      Коментар


      • #18
        До: какво ви е мнениета за алфа 156 ?

        ами всъщност карал съм много
        имал съм няколко и имам и сега
        та така

        кой ви е сервиза, ако не е тайна ?
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #19
          До: какво ви е мнениета за алфа 156 ?

          Не знам за 156 и за кой двигател 1,9 дизел става въпрос в поста на колегата по-горе, но аз имам 145 1,9jtd 2001 г. и съм очарован от двигателя..... Не е като да не съм имал 20-на коли различни марки с които да мога да сравня.... Нито дебитомери, нито маслени обтегачи съм сменял, нито окачване. Карам я вече трийсет и няколко хиляди километра като служебна, като изключим първоначалното сменяне на консумативи и съединител за тези километри съм сменил само някакъв демферен диск, така и не разбрах за какво е... Много пъргава и много икономична кола, никаква особенна поддръжка... Лятото с климатроника харчеше 5,7 дизел. Зимата - пак толкоз.... Само в града стига и до 7/100 Е, возията е малко твърдичка, но 156 има друго окачване и е по-голяма, предполагам ще вози better.... Съветът ми е 2,4 jtd и имаш изключителен двигател, красиво купе и дизайнерски салон.... Бензин лично аз не бих си взел, че там повече проблеми и подръжка и по-голям харч... Алфата с 2,4 jtd и без това ще надбяга болшинството бензинови коли по улиците...

          Коментар


          • #20
            До: какво ви е мнениета за алфа 156 ?

            Във фирмата имаме една такава 98г. кожа и т.н
            На дълъг път много комфортна и стабилна. За града е мъка. Частите и работата са смърт. Разход градско 10-12л.
            Не ми е от любимите марки, малко ми изглеждат глезени

            Помисли сериозно.
            Пийте червено вино! Дава здраве.
            А то ни трябва за да пием ракия!

            Коментар


            • #21
              До: какво ви е мнениета за алфа 156 ?

              Супер изглеждащ като дизин автомобил.Колкото добре изглежда,, толкова е ненадежден.Оставаш си по пътищата като пич, тръгваики с автомобил в пълна изпрзвност.Скоростната кутия на 1.8 е много къса, въпреки шумоизолацията извън градско ти се надува главата.Ускорението не е лошо, но всравнение с алфа ромео жулиета, от времето когато италианците наистина са правели автомобили е просто смешно.Това дъртото неугледно нещо е готово по всяко време и на всяка скорост да си напълни оборотомера до червения сектор,безгрижно като детска игра.
              Ако не си се влюбил в алфа не си купуваи- ще съжаляваш, особено 156 с 1.8 мотор, бензин....

              Коментар


              • #22
                До: какво ви е мнениета за алфа 156 ?

                Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
                Имахме няколко служебни, от този модел...

                Без да коментирам повече бих казал, че никога... ама никога няма да си купя Алфа Ромео 156... особенно 1,9 Дизел...
                Само да те поправя,алфа 156-1,8i-модел98г.,малко си сгрешил,но наистина трябва да се прочете доста за модела.То ние като избирахме за кола се двуомяхме за Ланчия и Алфа ромео,като Ланчията беше 1.9 ТД а Алфата беше бензин,и се спряхме на ТД,а и ромеото е доста скъпа кола и също доста скъпа за поддържане.А и имаме познат колега с Алфа същата,само че е 2.0 май беше,или повече не се сещам, първото нещо което направи,е че се прецака климатика,ремонта сигурно е бил 4-500лв.Така че момче,доста прочети и после си вземи.Успех Извинявам се,не погледнах че човека си е купил джипка
                Последно редактирано от Детелина 74; 15-02-09, 08:51.

                Коментар


                • #23
                  До: какво ви е мнениета за алфа 156 ?

                  Първоначално публикуван от tosev Преглед на мнение
                  Потърси си с 2.4 JTD мотор,карал съм такава.На един приятел,който работи в Фиат сервиз.По негови думи 1.8 мотора не е никак добър вариант.
                  аз сам работил за фиат в италия 2.4 JTD е адски шумен апак ремаци и ролки се сменят по често от въздушния филтър даже самите италянци не харесват алфата с този мотор

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X