Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нарязване на шлици- помогнете!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нарязване на шлици- помогнете!

    Привет на всички,
    извинявам се че ви занимавам с моите проблеми, но съм го закъсал.
    Реших да сложа на моята Газка69 четиристепенна скоростна кутия от
    Газ24(Волга). Порових се из gaz69.ru, проучих челния руски опит и напред... Същността се заключава в скъсяването на вторичния вал и нарязването на шлици на мястото на червяка за спидометъра за закрепване на изходния фланец към кардана. И разбира се затваряне на кутията отзад с подходящ капак и семеринг. Всичко е готово, но с нарязването на шлиците- проблем. Докато проучвах въпроса всички казваха: "пфу... нема проблеми, праиме сичко", а като дойде работата до действие: " ама той е закален...., ама нямам такъв инструмент..., ама мойта машина.... такова...".
    Помогнете с информация: къде в София могат да нарежат шлици на леко закален вал( а може и да не е с закален,а да е с лека цементация, защото с пила се пили много лесно ) без да го отвръщат?
    Благодаря предварително!
    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

  • #2
    Знам, че в МЕИ-то правят чудеса, там ходи ли?
    no signature no problems

    Коментар


    • #3
      Re: Нарязване на шлици- помогнете!

      Първоначално публикуван от Георги Василев
      Привет на всички,
      извинявам се че ви занимавам с моите проблеми, но см го закъсал.
      Реших да сложа на моята Газка69 четиристепенна скоростна кутия от
      Газ24(Волга). Порових се из gaz69.ru, проучих челния руски опит и напред... Същността се заключава в скъсяването на вторичния вал и нарязването на шлици на мястото на червяка за спидометъра за закрепване на изходния фланец към кардана. И разбира се затваряне на кутията отзад с подходящ капак и семеринг. Всичко е готово, но с нарязването на шлиците- проблем. Докато проучвах въпроса всички казваха: "пфу... нема проблеми, праиме сичко", а като дойде работата до действие: " ама той е закален...., ама нямам такъв инструмент..., ама мойта машина.... такова...".
      Помогнете с информация: къде в София могат да нарежат шлици на леко закален вал( а може и да не е с закален,а да е с лека цементация, защото с пила се пили много лесно ) без да го отвръщат?
      Благодаря предварително!
      Питай Стефан, той е твоя човек.
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #4
        Къде в МЕИ-то? Мислех да питам в частните фирмички в сградата между 3, 4 и 9 блок, но още не съм ходил.
        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

        Коментар


        • #5
          Абе ти български май не вдяваш
          Там е Стефан, той знае къде и как... Ама както искаш, мъчи се тогава...
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Георги Василев
            Къде в МЕИ-то? Мислех да питам в частните фирмички в сградата между 3, 4 и 9 блок, но още не съм ходил.
            ето натискаш долу и пишеш пак за проблема и човека е много свесен със сигурност ще ти помогне

            http://forum1.offroad-bulgaria.com/p...mode=post&u=96
            no signature no problems

            Коментар


            • #7
              ))
              Закален не е хубаво. Но може да се отвърне.
              Обаче по ония години все пак са ги циментирали. Тогава просто са бесели за лошо качество.
              Значи, в момента съм практически невменяем. Дай два - три дена да дойда на себе си, ще го измислим. Верно че има варианти. Пък те останаха малко, просто сме длъжни да го направим.

              Коментар


              • #8
                Казаха ми, че може да се нарежат шлици с някаква машина( хонинг или нещо подобно) , която работи с видиев инструмент и извършва възвратно-постъпателни движения
                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                Коментар


                • #9
                  А леле! Фани го тоя казвач за някъде, и без поне една щайга хонинг повече да не ти се мярка пред очите!))
                  Засадата е другаде. Просто да надереш шлици може и на хобел. Може и на шепинг, на фреза, на протяжка, на струг. Може даже и на ръка, с матричарска пиличка. Може и с твърдосплавни инструменти. Но може и с бързорезни, шлифовални, ерозионни. Въпросът е кво да правим после. И най-хубавите шлици от сурово желязо не стават за нищо. А напоследък няма читави нито термисти нито други спецове по повърхностни обработки. Измряха от старост. Младите предпочитат да се учат за келнери и гейове, не за такова. Даже педераси не останаха.
                  Хобелът е надлъжно-стъргателна машина. А хонингът е особен релеф на шлифована повърхност, с известна вълнистост. Прави се на повърхността на цилиндрите на ДВГ например, защото ако са огледални (което се постига лесно и евтино), маслото няма да се задържа по повърхността по никакъв начин, мазането ще е лошо а прегряването им - практически мигновенно, въпреки водното охлаждане отвън.

                  Коментар


                  • #10
                    А бе по лесния и евтин вариант май ще е да търсиш скоростна от Уаз ама само от тия със задното,затворена си е отзад като на Газ69 ката и пак е 4-степенна!
                    Луд умора нема,само се поти!!!

                    Коментар


                    • #11
                      Стефане, не е виновен "казвача" ами аз не съм запомнил добре. Ставаше дума за шепинг с тврдосплавен инструмент, с което ще прескочим отвръщането, повторното закаляване и последващо шлайфане( ако се наложи ) с неминуемото "падане" на размерите на вала. Въобще при този вариант качеството няма да зависи от разни "майстори"(гейове).

                      to tsvetan_gaz69: естествено че съм търсил скоростна кутия от непълноприводна Уаз-ка, 4-степенна от Жук( Ниса), но без успех .Ако имаш нещо под ръка- давай го
                      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                      Коментар


                      • #12
                        Бе, най-хубаво да се видим заедно със железата. Искаш ли другата седмица? Щото се оказа че освен дето трудно мисля сега и трудно ходя. Или в събота - неделя. Ще премерим квото има, квото трябва, и ще решаваме.

                        Коментар


                        • #13
                          Ако Стефан е в малките мощности на МЕИ-то просто се свържи с него и забрави за всякви идеи и башмайстори. Той ще намери начин да го направи. Едва ли другаде в БГ има толкова оборудване колкото в малките мощности.
                          ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                          Коментар


                          • #14
                            Звънни от мое име на 0886843310-Стоян.Има скоростна кутия каквато ти трябва,но е в Г.Оряховица.

                            Коментар


                            • #15
                              Към Пламен Исаев:
                              благодаря за информацията. Свързах се със Стоян и както се казва" човека взе парите и каза: " ще видим!"." ( абе още не ги е взел ама така е лафа....).
                              Но това няма да ме откаже да си преправя волговата кутия. Достатъчно съм вложил в нея за да не се откажа накрая!
                              Аз ако лесно се отказвах нямаше да си купя Газ69

                              Към Стефан:
                              Хайде да се видим тая събота-неделя, защото другата седмица съм в командировка. Дай някакъв телефон за връзка. Моят е 0889 889 609.
                              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X