Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"LE TOUQET 2009 ENDUROPALE/QUADURO"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "LE TOUQET 2009 ENDUROPALE/QUADURO"

    Най-атрактивното пясъчно състезание в Европа вече ще има четвърто издание от 20 до 21 февруари 2009 година
    На масов старт застават 500 АТВ-та и 1000 мотоциклета
    Трасето е по брега на океана, дължината му е 12 километра и се кара 3 часа non-stop за по-голям брой обиколки
    Вече има записани 350 четириколки, като тази седмица ще регистрираме и първото българско участие
    Клуб "4х4 Адвенчър" Троян ще поеме разноските по пътуване, настаняване и такси за участие на Тодор Христов (Can-Am DS 450 )
    и Десислав Цеков ( KTM 525 XC )
    Това е официалният сайт на състезанието, а в това видео можете да усетите атмосферата
    Ще се радваме, ако се включат и мотористи от България ! По-късно ще пусна изискванията за АТВ и таксите за участие
    Още видео с много екшън... И още видео... А това видео е за мотористите

    П.П.
    Николене, стягай багажа, това състезание е за теб...

    Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 26-11-08, 22:58.

  • #2
    До: "LE TOUQET 2009 ENDUROPALE/QUADURO"

    Записванията стартираха на 6 октомври и спират до запълване на бройките ! Таксата е 334 евро до 11 декември, а след това става 374 евро ! Състезанието е кръг от Френския Пясъчен Шампионат, има класиране в класове "OverAll Le Touqet", "Women", "Individual" и "Strangers" ! Останалите класирания са за техния Шампионат по департаменти, марки и т.н. Интересното е, че в клипчетата се виждат и Renegade и KFX 700
    Състезанието е по FIM ( Световната Мотоциклетна Федерация ) и изисква лиценз и разрешение от нашата федерация ( БМФ ).
    Наградният фонд за АТВ е 7650 евро ( първият взема 2500 евро), а за моторите е 12 550 евро от които 5000 евро за първия
    След малко ще пусна и техническите изисквания...

    КАЛЕНДАР

    - 06.10.2008 откриване на регистрирането
    - Закриване на регистрирането – до запълването на бройката от 1000 мотора и 500 АТВ –та.
    - 20 февруари 2009 - 09:00 – 20:00 – административен и технически преглед ма моторите и четириколките в зависимост от събирането.
    - 21 февруари 2009 – 09 :00 – 19:00 административен и технически преглед на моторите в зависимост от събирането.

    21 ФЕВРУАРИ 2009 – НАДПРЕВАРА НА ЧЕТИРИКОЛКИ
    13:00 – 16:00 – QUADURO ( което ще рече ендуро за QAUADS) J)))) 500 максимум.

    22 ФЕВРУАРИ 2009 – НАДПРЕВАРА НА МОТОРИ
    1000 мотора максимум
    13:00 – 16:00 – ендуро

    НАГРАЖДАВАНЕ
    В събота за четириколките и в неделя за моторите в Palais de l’Europe – 19:00

    ТАКСИ ЗА УЧАСТИЕ

    В случай на анулиране на заявката до 11/02/2009 , 50 евро ще бъдат задържани за покриване на административни разходи.
    След тази дата няма да има никакво връщане на такси ,по никаква причина.

    Таксата за участие е установена на 334 евро за машина ,включваща регистрацията на един или двама шофьори за регистрация направена до 11/12/2008. Таксата за участие ще бъде 374 евро за регистрации направени след 12/12/2008

    ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ – Регистрирането приключва ,когато се достигне броят от 500 АТВ –та , отговарящи на правилника на FFM за спорта ( без мотори с диференциали).

    Таксата включва :
    - Паркинг за едно превозно средство на паркинга осигурен на Le Touquetseafront.

    - Стартови номера
    - 2 пропуска даващи достъп до пит зоната на 21 февруари 1 пропуск за pit board (каквото и да означава).
    - Транспондер и неговото поставяне ( с депозит).

    PIT ЗОНА

    Надпреварата на четириколките започва в събота след обяд ( без траял за време , старт от линия)

    PIT ЗОНА - Le Touquet seafront, - паркинг от другата страна на палатката за административен и технически преглед , 3 х 3 пространство с достъп за двама механици и един помощник само с екипировка и метална туба (бидон) за бензин.

    PARC FERME – ще бъде на tennis des 4 Saisonsкъдето ще бъде мястото за технически и административен контрол.

    Място за паркиране на участниците с четириколки – паркинг за коли на Le Touquet seafront.


    СЪСТЕЗАНИЕ
    Условия за участие:
    - 18 години минимум за мотористите
    - 16 години минимум за QUADS

    Попълнените заявки за участие трябва да бъдат изпратени на следния адрес ,заедно с цялата такса за участие .

    Заявките ще бъдат приемани по реда на пристигане. Няма да се приемат заявки без платена такса.

    ЗА ЧУЖДЕНЦИ :
    - FIM 2009 международен лиценз – издаден от националната федерация по мотоциклетизъм.
    - Сертификат от националната федерация , позволяващ участието в 4th Enduropale of Le Touquet Pas-de-Calais/Quaduro.
    - Шофьорска книжка с категория „А” за всички видове двигатели или притежание на категория „В” от две години за капацитет на цилиндрите над 125 сс.

    НАГРАДИ:

    За четириколките наградния фонд е : 7650,00 евро общо.
    За мотоциклети наградният фонд е : 12 550 евро общо.

    ТЕХНИЧЕСКА СПЕЦИФИКАЦИЯ

    - Четириколките с диференциал са забранени.
    - Трябва да отговарят на изискванията на FFM/ FIM
    - Протектор на основата на кормилото.
    - Препоръчителна е връзката на водача с четириколката ( за изключване на мотора при падане, като при джетовете)
    - Забранено е превозването на допълнителни туби с гориво на АТВ-то
    - Отворените ауспуси са забранени.
    - Нивото на шума да не надвишава 94 децибела.
    - Големината на грайфера да не е повече от 19,5 мм.
    - Протекторите на веригите и на дисковите спирачки са задължителни.
    Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 26-11-08, 16:34.

    Коментар


    • #3
      До: "LE TOUQET 2009 ENDUROPALE/QUADURO"

      Е защо има ограничение във възраста.Аз сега като съм на 14 кво правя Много искам да дойда.
      sigpic

      Коментар


      • #4
        До: "LE TOUQET 2009 ENDUROPALE/QUADURO"

        Първоначално публикуван от brake Преглед на мнение
        Е защо има ограничение във възраста.Аз сега като съм на 14 кво правя Много искам да дойда.
        Маргарит, има вариант, но няма да те устройва... Караш 1 час, с АТВ 125 кубика 5 км.

        "NEW: QUADURO JEUNES
        Saturday 21st February, 9.30 - 10.30 - Quaduro JEUNES(100 quads max):
        - 14-15 years - one hour - 1 pilot - machines only 125 2T
        - circuit on the seafront of Le Touquet less than 5km - starting type Le Mans
        - Fees: 112 Euros including fixing the transponder and the DVD of the race.
        - License test: 52 Euros for cadets.
        To be eligible, competitors must be licensed by FFM or they can subscribe on the spot a one race license and be in possession of CASM and a medical certificate for motorcyclist sport. Parental consent required.
        To get the CASM, if you are fairly numerous to ask for the CASM, the Ligue Motocycliste des Flandres intends to organize a training course on the circuit of Loon-Plage one week before the race. For further information: liguemotoflandres@wanadoo.fr - Tel. (+33)3 20 56 04 08
        Find all the information in the regulation of the race "

        Коментар


        • #5
          До: "LE TOUQET 2009 ENDUROPALE/QUADURO"

          Еее да му се невиди.Трудна работа.Благодаря все пак .Надявам се ако не друго поне да дойдем да ви гледаме.
          sigpic

          Коментар


          • #6
            До: "LE TOUQET 2009 ENDUROPALE/QUADURO"

            Къде точно се провежда състезнието?
            Мисля, че ви трябват специални гуми за този мек пясък
            Например:
            Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 14-12-08, 23:04. Причина: Реклама !
            К. Кулев

            Коментар


            • #7
              До: "LE TOUQET 2009 ENDUROPALE/QUADURO"

              Забранени са
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #8
                До: "LE TOUQET 2009 ENDUROPALE/QUADURO"

                Хм... Тогаваа........

                GT280 Jacky Tsunami 115/90 - 19 Tubeless!

                Тези не са забранени!
                Само някой двуколесен да се навие да ходи...
                К. Кулев

                Коментар


                • #9
                  До: "LE TOUQET 2009 ENDUROPALE/QUADURO"

                  Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                  ...
                  Вече има записани 350 четириколки, като тази седмица ще регистрираме и първото българско участие
                  Клуб "4х4 Адвенчър" Троян ще поеме разноските по пътуване, настаняване и такси за участие на Тодор Христов (Can-Am DS 450 )
                  и Десислав Цеков ( KTM 525 XC ) ...
                  Искам да Благодаря специално на Клуб "4х4 Адвенчър" Троян за гласуваното доверие! Това за мен е голяма чест!

                  Коментар


                  • #10
                    До: "LE TOUQET 2009 ENDUROPALE/QUADURO"

                    Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                    Клуб "4х4 Адвенчър" Троян ще поеме разноските по пътуване, настаняване и такси за участие на Тодор Христов (Can-Am DS 450 )
                    и Десислав Цеков ( KTM 525 XC )
                    Ще се радваме, ако се включат и мотористи от България !
                    By the way ако Клуб "4х4 Адвенчър" Троян поеме и за мен разноските по пътуване, настаняване и такси за участие стартирам с 300
                    К. Кулев

                    Коментар


                    • #11
                      До: "LE TOUQET 2009 ENDUROPALE/QUADURO"

                      Първоначално публикуван от Калин Кулев Преглед на мнение
                      By the way ако Клуб "4х4 Адвенчър" Троян поеме и за мен разноските по пътуване, настаняване и такси за участие стартирам с 300
                      Чух, че в "Шуменска Заря" пишело, че "Golden Tyre" от Шумен ще инвестират 200 000 лева в Ендуро Шампионата, за да карат всички състезатели с такива гуми
                      Знам, че ти караш с такива гуми и не могат ли да отделят 1500 лева да участваш с цел реклама ?!?

                      П.П.

                      А нас с Десо може да ни спонсорират с гуми...съгласни сме
                      Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 16-12-08, 14:23.

                      Коментар


                      • #12
                        До: "LE TOUQET 2009 ENDUROPALE/QUADURO"

                        ..Следя това състезание от.. може би над 10 години и наистина е голямо шоу ..предават го и директно по много телевизии..
                        основно при моторите се карат престъргани и доработени мотори които често вдигат скорости от над 180 км в час по първата права след старта ..за този който вземе старта и стигне пръв до първият завой също има специална награда парична и има и доста участици които и дори само заради това се пускат..има няколко души французи които са много тясно специализирани за това състезание и са го печелилил по няколко пъти.. участват и доста хора от световните мотокрос супермото и т.н. шампионати..като цяло ..дори успешното завършване..си е голям успех
                        напоследък си има и разделение по класове..виждал съм дори участници с преработени скутери да участват
                        честно казано много ми се ходи и на мен там.. имам един приятел с КТМ 300 ..който е много подходящ мотор за там..освен ако договорим някакъв наем с него..да взема и аз да дойда
                        ..иначе това състезание е доста подходящо за хора като Калин Кулев.. а за Николен пък ще е супер интересно там..все пак обаче е доста тежко състезание..а и е малко ..в тип ../хаотична касапница / ..прекалено много хора ..на прекалено малко място с прекалено силни мотори и прекалено много адреналин в кръвта...а с минимално количество ум в главите
                        Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 16-12-08, 15:13.

                        Коментар


                        • #13
                          До: "LE TOUQET 2009 ENDUROPALE/QUADURO"

                          Към 10 декември има потвърдени и платени заявки от 432 участника с АТВ и 689 моториста
                          Списъкът е по азбучен ред, Десо е някъде по средата, а аз в края

                          Коментар


                          • #14
                            До: "LE TOUQET 2009 ENDUROPALE/QUADURO"

                            Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                            Чух, че в "Шуменска Заря" пишело, че "Golden Tyre" от Шумен ще инвестират 200 000 лева в Ендуро Шампионата, за да карат всички състезатели с такива гуми
                            Знам, че ти караш с такива гуми и не могат ли да отделят 1500 лева да участваш с цел реклама ?!?

                            П.П.

                            А нас с Десо може да ни спонсорират с гуми...съгласни сме
                            Хи хи хи
                            Не били компютри, а компоти

                            Калине, при такива бюджети - взимай ме за преводач и морална поддръжка
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #15
                              До: "LE TOUQET 2009 ENDUROPALE/QUADURO"

                              Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                              Чух, че в "Шуменска Заря" пишело, че "Golden Tyre" от Шумен ще инвестират 200 000 лева в Ендуро Шампионата, за да карат всички състезатели с такива гуми
                              Знам, че ти караш с такива гуми и не могат ли да отделят 1500 лева да участваш с цел реклама ?!?

                              П.П.

                              А нас с Десо може да ни спонсорират с гуми...съгласни сме
                              Ааа, тия пък кои бяха.
                              Абе ще намеря някаква връзка с "Шуменска заря" (една мадама ми лансира статии там), ще ги издиря и ще ви препоръчам. И на Митков приятеля даже може да се уреди.
                              Ама дали не спамим яко темата...?!?
                              К. Кулев

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X