Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ниски обороти при палене

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ниски обороти при палене

    Здавейте съфорумци!
    От два месеца карам Витара къса база , 90г. , 1.6 моно.
    Като цяло съм доволен от джипчето - за лов ми върши работа.
    Има си обаче едно проблемче което сега на студеното време вече ме дразни.
    Става въпрос за първоначално палене на "студен" двигател.
    При стартиране оборотомера застава на около 800 об. и така 2-3 минути. След това падат на 300-400 об. и работи така докато загрее .
    Не намерих в този форум идентичен случай.
    Ще Ви бъда блгодарен ако някой помогне да реша проблема с оборотите.
    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

  • #2
    Имаме същата витара като твоята,и при нас е така и преди това мисля 4е имаше същата тема и там доста хоря бяха споделили същия проблем,авно е нормално

    аа не съм прочел правилно тва дето съм го написал е грешно сажалявам
    Последно редактирано от Злой; 25-11-08, 17:45.
    По-добре провален опит,от колкото да не си опитал. :)

    Коментар


    • #3
      До: Ниски обороти при палене

      Никой ли не е имал такъв проблем
      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

      Коментар


      • #4
        До: Ниски обороти при палене

        Какъв точно е проблема? това 300-400 оборота на оборотомера ли го гледаш? На колко оборота застава като загрее? Тресе ли като падне на 300-400? ... Ходи ли на диагнестока? ...
        Дай малко повече инфо!
        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
        0888 315 794
        LZ1UPI
        A1 (Rh+)

        Коментар


        • #5
          До: Ниски обороти при палене

          На диагностика не съм ходил , защото проблема не е сериозен , пък и все още не познавам майсторите на Сузуки в София.
          Всичко съм гледал по оборотомера разбира се. Да , на 300-400 об. Витарата "тресе".Това го прави единствено при студен двигател. Когато загрее работи на около 800 об. и върви нормално. Гасиш - след това палиш и си отива на 800 об..
          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

          Коментар


          • #6
            До: Ниски обороти при палене

            Първоначално публикуван от иж-12 Преглед на мнение
            На диагностика не съм ходил , защото проблема не е сериозен , пък и все още не познавам майсторите на Сузуки в София....
            Защо не направиш една диагностика, а чакаш проблема да стане сериозен? И какво значи сериозен проблем? Да те остави колата на пътя?
            Автомобилите по принцип се нуждаят и от обслужване. Ползвал съм услугите на следните сервизи (за диагностика и автомобилна електроника) и съм доволен. Втория сервиз се занимават и с други дейности - не само диагностика. За сервиза в Обеля (не случайно) се записва час предварително.

            НИРТЕД
            кв. Обеля, ул. 24, 9
            тел.: 02 934 28 88
            моб.: 0888511395


            МОТОМАН
            бул. Ген. Данаил Николаев 22
            тел.: 02 944 18 08
            моб.: 0887911001
            По-добре късно, отколкото по-късно.

            Коментар


            • #7
              До: Ниски обороти при палене

              Благодаря на ЖОРО за информацията за сервизите и ще видя каква диагноза ще и поставят.
              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X