Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Движение в режим 4H

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Движение в режим 4H

    Здр. на всички. Интересуваме колко дълго може да се кара в режим 4Н? Може ли постоянно да е включен този режим или не? Благодаря на всички.

  • #2
    До: Движение в режим 4H

    Първоначално публикуван от краси83 Преглед на мнение
    Здр. на всички. Интересуваме колко дълго може да се кара в режим 4Н? Може ли постоянно да е включен този режим или не? Благодаря на всички.
    Нямаш ограничение колко да караш Галопера с включено предно. Важното е къде го правиш.

    На твърда настилка НЕ се кара на 4х4.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      До: Движение в режим 4H

      А мога ли да питам и аз Чавдар за следното, аз съм с Теракан 02г., важи ли това и за мен ( каране постоянно на 4х4), защото днес при включено 4х4 при завиване дали наляво или надясно, при завиване вече когато съм навил волана почти напълно сякаш се натиска спирачката и колата спира, усещам сакаш се дърпа ръчна спирачка на предният мост. Въпроса за постоянното 4х4 е защото само на заден мост колата нее достатъчно стабилна.
      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
      0882 52 00 52 - Жоро

      Коментар


      • #4
        До: Движение в режим 4H

        Важи за всички джипове, които са с part time 4х4 и нямат междуосев диференциал. Ако караш с включено предно на твърда настилка ще си създадеш проблеми.

        Ако имаш предвид, че колата не е стабилна само на задно по заледени улици - няма проблем по леда да си караш на 4х4.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          До: Движение в режим 4H

          Добре Чавдаре, значи да мисля ли че спирането при завиване с 4х4 не е проблем, или все пак да отскоча до Хюндай.
          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
          0882 52 00 52 - Жоро

          Коментар


          • #6
            До: Движение в режим 4H

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Важи за всички джипове, които са с part time 4х4 и нямат междуосев диференциал. Ако караш с включено предно на твърда настилка ще си създадеш проблеми.

            Ако имаш предвид, че колата не е стабилна само на задно по заледени улици - няма проблем по леда да си караш на 4х4.
            На заледените улици при завой е много вероятно да имаш известен проблем със завиването. Иначе колата няма да се повреди.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #7
              До: Движение в режим 4H

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Важи за всички джипове, които са с part time 4х4 и нямат междуосев диференциал. Ако караш с включено предно на твърда настилка ще си създадеш проблеми.

              Ако имаш предвид, че колата не е стабилна само на задно по заледени улици - няма проблем по леда да си караш на 4х4.
              Дори и при заледено и заснежено време избягвам да карам с постоянно 4х4,защото при поднасяне много по-трудно се овладява колата.За мен лично е много по-лесно да изправя занеслия джип на заден мост отколкото на 4х4.Изпозвам го когато......не може вече на заден мостПоздрави.
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #8
                До: Движение в режим 4H

                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                На заледените улици при завой е много вероятно да имаш известен проблем със завиването.

                Общо взето, на лед се кара бавно. (Де го кинекс да каже нещо за парттайма)

                Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
                ... да мисля ли че спирането при завиване с 4х4 не е проблем, или все пак да отскоча до Хюндай.
                Не е проблем, а характерна особеност на типа трансмисия.

                Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                Дори и при заледено и заснежено време избягвам да карам с постоянно 4х4,защото при поднасяне много по-трудно се овладява колата.За мен лично е много по-лесно да изправя занеслия джип на заден мост отколкото на 4х4.Изпозвам го когато......не може вече на заден мост
                Прав си, че е по-трудно да го овладееш, ама все пак е и по-трудно да поднесе.
                А пък на заледено и с кални гуми на задно току започват песни и танци на народите ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  До: Движение в режим 4H

                  Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
                  Добре Чавдаре, значи да мисля ли че спирането при завиване с 4х4 не е проблем, или все пак да отскоча до Хюндай.
                  Естествено ,че не е никакъв проблем.Дори на много джипове е описан този момент в ръководствата.Спирачния ефект се получава заради това,че предния мост изминава при завой по-дълъг път от задния мост,и когато джипа няма междуосев диференциал ,който да компенсира разликата се получава този ефект.Подобен е ефекта и ако имаш преден блокаж.При включен такъв просто не можеш да завиеш на никъде/тоест елиминираш действието на предния диф/.По тази причина и НЕ трябва да се кара на сухо/т.е.когато има голямо сцепление/в режим 4х4,защото.....раздатката обикновено дава фира.Ако автомобила ви не е стабилен при зимни условия.....ревизирайте най-напред гумите си.Едни подходящи зимни такива ще ви накарат да не мислите за 4х4.На лед разбира се ....нищо не помага Поздрави.
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Движение в режим 4H

                    Да, разбирам просто ме притеснява самоспирането на колата а относно това дали да я кара 4х4 разбрах и оше утре ще съм с заден мост, Вие като хора сповече опит ще ми помогнете със своите знания и натрупан опит. Не познавам още добре колата и не знам дали това с спирането е поради голямото натоварване на предният мост е нормално , а тези в сервиза а Ви кажа не могат да ми отговорят и на половината въпроси.
                    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                    0882 52 00 52 - Жоро

                    Коментар


                    • #11
                      До: Движение в режим 4H

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение



                      Прав си, че е по-трудно да го овладееш, ама все пак е и по-трудно да поднесе.
                      А пък на заледено и с кални гуми на задно току започват песни и танци на народите ...
                      Е да ама то....пълно щастие няма
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Движение в режим 4H

                        Любашки сега разбрах и МНОГО ти благодаря, а относно гумите току що сложих Гудиар , защото намаще Дънлоп. А относно с липсата при мен на междуосев диференцял, съм се замислил за Toyota Land cruiser 3.0D4-D.
                        Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                        0882 52 00 52 - Жоро

                        Коментар


                        • #13
                          До: Движение в режим 4H

                          Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
                          Любашки сега разбрах и МНОГО ти благодаря, а относно гумите току що сложих Гудиар , защото намаще Дънлоп. А относно с липсата при мен на междуосев диференцял, съм се замислил за Toyota Land cruiser 3.0D4-D.
                          +10!!!
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Движение в режим 4H

                            Здравейте от скоро и аз съм с Теракан мн.четох из темите но изкам дами се каже конкретен отговор може ли в движение да преминавам спокойно в режим 4Н ск.кутия ми е ръчна а превключването електронно 2Н-4Н-4L благодарско предварително
                            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                            Коментар


                            • #15
                              До: Движение в режим 4H

                              Здравейте,

                              вече 4 месеца съм горд собственик на Галопер ІІ, къса база, 2.5 TDI. Досега съм страшно доволен от машината.
                              И пак за парт-тайм-а, като се има предвид погодата навън - карам го 4х4, тъй като в момента улиците са в кошмарно състояние и на всеки завой задницата ми се мъчи да изпревари останалата част от колата.
                              При положение, че вътрешно кварталните улички са заснежени сериозно, а по булевардите има само киша, кой от двата варианта е по-полезен за колата - да го карам само на 4х4 и да не правя остри завои или да включвам и изключвам предния мост, в зависимост от състоянието на улицата ? Естествено, със съответните 1-2 м. на заден ход )
                              И още един въпрос - на заскрежен асфалт може ли да се кара с включено 4х4 ?

                              Благодаря предварително на отзовалите се
                              Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X