Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Движение в режим 4H

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Движение в режим 4H

    на мен не ми е ясно след като сам преминал в режим 4Н дали първо трябва да се върне лостчето в режим 2Н и тогава да се върне 1-2м назад за да се изключат хъбовете или първо се връща назад и тогава се мести лостчето.

    Коментар


    • #32
      До: Движение в режим 4H

      Привет,

      връщаш лостчето на 2Н и след това даваш 1-2 м. назад.

      Помежду другото, вчера детайлно си прочетох инструкцията за експлоатация. Имайте предвид, че въпреки че хъбовете остават зацепени само при връщане на лостчето от 4Н на 2Н (без движение на заден ход), има възможност да се отключат сами при обратни завои, спускания на скорост, пребоксувания и т.н (всичко това в режим 2Н, де .
      Та при превключване в движение от 2Н на 4Н, имайте предвид, че хъбовете е възможно да са се отключили и превключвайте с едно наум, за да не се чува ръмжене от раздатката )))
      Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

      Коментар


      • #33
        До: Движение в режим 4H

        Първоначално публикуван от краси83 Преглед на мнение
        на мен не ми е ясно след като сам преминал в режим 4Н дали първо трябва да се върне лостчето в режим 2Н и тогава да се върне 1-2м назад за да се изключат хъбовете или първо се връща назад и тогава се мести лостчето.

        Парво се връща лосчето в режим 2Н и тогава връщаш на зад!
        Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
        LZ1NES

        Коментар


        • #34
          До: Движение в режим 4H

          Всъщност е все едно. Ако дадеш назад на 4Н, то хъбовете ще отцепят и ще зацепят в обратна посока. После, ако включиш на 2Н и дадеш напред ще отцепят. Обаче наистина е безсмислено да се връщаш на 4Н, защото правиш едно излишно прещракване на хъбовете.

          Между другото те изключват не само на задна, а въобще при смяна на посоката, т.е. ако последно сте се движили на 4Н и на задна, то ще изключат когато дадете напред, а не назад.
          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

          Коментар


          • #35
            До: Движение в режим 4H

            От всичкото четене тези дни за видовете хъбове и работата им, оставам с впечатление, че трябва да чувам прещракване, като изключат. Аз обаче не чувам, а си изключват - нормално ли е да не се чува, като изключват (колата е на твърде малко километри) или принципно не се чуват откъм шофьорската седалка )
            Е, остава и вариантът да съм оглушал
            Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

            Коментар


            • #36
              До: Движение в режим 4H

              Мпже би е ненормално да щракат, ако съдя по това, че и при мен не се чува отчетливо прещракване при включване и изключване на хъбовете... Не знам, освен и двамата да не можем да различим това, което би трябвало да чуем... Но твърдо при мен също не се чува.
              Galoper Exceed V6 3.0 1998 къса база

              Коментар


              • #37
                До: Движение в режим 4H

                Неберете грижа и при мен е така и според мен е най добре значи всичко си е окей
                Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                Коментар


                • #38
                  До: Движение в режим 4H

                  Бастун, на единият от сенниците ти пише така: превключване на режим 4Н може да става по време на движение до 40 км/ч. , а за режим 4L, колата е желателно да е спряла ( до 20 км/ч. - но те съветвам да е спряла ) , иначе се чувства един неприятен тласък. Имах проблеми докато разбера аджеба как да го включвам и после изключвам проклетото 4L, а то било елементарно: завъташ копчето на съответната позиция и натискаш и задържаш педала на съединителя за около 10 секунди и ВОАЛА магията става, за изсключване пак по същият начин. Вярвай ми в Хюндай никой не може това да ти го обясни.
                  Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                  0882 52 00 52 - Жоро

                  Коментар


                  • #39
                    До: Движение в режим 4H

                    Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
                    Бастун, на единият от сенниците ти пише така: превключване на режим 4Н може да става по време на движение до 40 км/ч. , а за режим 4L, колата е желателно да е спряла ( до 20 км/ч. - но те съветвам да е спряла ) , иначе се чувства един неприятен тласък. Имах проблеми докато разбера аджеба как да го включвам и после изключвам проклетото 4L, а то било елементарно: завъташ копчето на съответната позиция и натискаш и задържаш педала на съединителя за около 10 секунди и ВОАЛА магията става, за изсключване пак по същият начин. Вярвай ми в Хюндай никой не може това да ти го обясни.
                    ;мерси вече всичко е изпробвано и разбрано
                    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                    Коментар


                    • #40
                      До: Движение в режим 4H

                      Покрай малкото сняг се наложи и аз да се замисля как става това включване 2Н,4Н,4L.Разрових се из интернета и установих, че братята руснаци са подходили за кой ли път научно-практически и обяснително така,че човек като го прочете и без да разбира много от чертежи да си изясни някои положения.Споделям техния поглед върху темата за Теракан 2.9 CRDI за автоматична и ръчна скоростни кутии, като се надявам да е полезно.Лично аз като се наложи да превключа спирам, за по-сигурно.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #41
                        До: Движение в режим 4H

                        Не е баш по темата, ама да питам, че да не отварям друга - покрай снеговете установих че при движение в режим 4H, нещо ми придрънква отпред при ускоряване. При поддържане на скорост или при достатъчно сняг не се чува, но при асфалт+киша се чува все едно карданът удря в ауспуха.

                        Приемам всякакви идеи и предположения
                        Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                        Коментар


                        • #42
                          До: Движение в режим 4H

                          Първоначално публикуван от VoyagerX Преглед на мнение
                          ...Приемам всякакви идеи и предположения
                          Оглед
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • #43
                            До: Движение в режим 4H

                            Първоначално публикуван от VoyagerX Преглед на мнение
                            Не е баш по темата, ама да питам, че да не отварям друга - покрай снеговете установих че при движение в режим 4H, нещо ми придрънква отпред при ускоряване. При поддържане на скорост или при достатъчно сняг не се чува, но при асфалт+киша се чува все едно карданът удря в ауспуха.

                            Приемам всякакви идеи и предположения
                            Вдигаш и гледаш. При мен кардана при определена скорост закачаше в топлинния щит,който е между тръбата на ауспуха и кардана. След малко корекции-това е много мека ламарина,шумът изчезна.
                            Животът е харизан кон според мен...

                            Теди

                            Коментар


                            • #44
                              До: Движение в режим 4H

                              И аз да попитам карам кия с ръчна скоросна кутия и автоматични хъбовенадва моста върви супер и не се чуват никъкви шумове обаче на два пъти се опитах да включа 4H по време на движение но лосчето само подскочи в ръцете ми изхърка силно и не включи от тогава не съм си правил подобни опити спирам влючвам и всичко е ок.
                              Кия Спортидж 2000тди
                              Всеки шут отзад-е крачка на пред

                              Коментар


                              • #45
                                До: Движение в режим 4H

                                Първоначално публикуван от siliko Преглед на мнение
                                И аз да попитам карам кия с ръчна скоросна кутия и автоматични хъбовенадва моста върви супер и не се чуват никъкви шумове обаче на два пъти се опитах да включа 4H по време на движение но лосчето само подскочи в ръцете ми изхърка силно и не включи от тогава не съм си правил подобни опити спирам влючвам и всичко е ок.
                                Ама прочети темата отначалото, де

                                В движение можеш да включваш, ако си зацепил хъбовете предварително. Иначе няма как да стане.
                                Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X