Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дестилирана или дейонизирана вода за акумулатори, антифриз, пиене и други цели

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Дестилирана или дейонизирана вода?

    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
    А кило смола за дейонизиране струва кило пари Добре де, 20лева за малко бурканче. Обаче дейонизатора струва камион пари, щом е промишлен.
    Де да я знам колко е дейонизирана. Ти кажи какво по бензиностанциите не е менте, щом нафтата става на пихтия на -10((( Нямам сименсметър, хубав струва 3-4 цифри, евтиния и той е менте.
    Ако под сименсметър имаш предвид кондуктометър,аз имам ,,Те-о''240(фирмата нарочно не я пиша,хората които са в час я знаят,да не правя реклама).Ако имаш нещо за изпробване,пиши на лични
    Виден столичен ихтиолог

    Коментар


    • #17
      До: Дестилирана или дейонизирана вода?

      Аз нямам, химиците се оправят сами в съседната барака, там има фирма за чистене на вода. "Интерхема" май. Обаче ако имаш пари за харчене, може да купиш от бензиностанциите по едно шише от всички видове, и да видиш кое е менте, кое не. После да напишеш статия тука или в списанието. И да похвалиш производителите, или да направиш скандал.

      Коментар


      • #18
        До: Дестилирана или дейонизирана вода?

        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
        Аз нямам, химиците се оправят сами в съседната барака, там има фирма за чистене на вода. "Интерхема" май. Обаче ако имаш пари за харчене, може да купиш от бензиностанциите по едно шише от всички видове, и да видиш кое е менте, кое не. После да напишеш статия тука или в списанието. И да похвалиш производителите, или да направиш скандал.
        Нямам за цел да компрометирам когото и да било.Просто имам разни ,,машинки''.Имам и преносим рефрактометър,така че ако мога да бъда полезен на някого,да свирка
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • #19
          До: Дестилирана или дейонизирана вода?

          Ако има за компрометиране - би било полезно за всички хм, потребители. Войната срещу ментетата за мене е справедливо дело.

          Коментар


          • #20
            До: Дестилирана или дейонизирана вода?

            А как може да се изчисти натрупания котлен камък из двигатела ?
            Предлагат се разни течни препарати за мивките ама така и несъм се наканил да видя дали се пенят ! Някой правил ли е опити
            Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

            Коментар


            • #21
              До: Дестилирана или дейонизирана вода?

              Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
              А как може да се изчисти натрупания котлен камък из двигатела ?
              Предлагат се разни течни препарати за мивките ама така и несъм се наканил да видя дали се пенят ! Някой правил ли е опити
              Котления камък е CaCO3.Разгражда се с киселина.Една промивка с оцет върши работа(при изправен радиатор).
              Виден столичен ихтиолог

              Коментар


              • #22
                До: Дестилирана или дейонизирана вода?

                Става и с цвик но после трябва да промиеш добри иначе мирише но чисти на 100%

                Коментар


                • #23
                  До: Дестилирана или дейонизирана вода?

                  А този цвик къде го продават, и защо мирише?

                  Коментар


                  • #24
                    До: Дестилирана или дейонизирана вода?

                    ne e li цилит ?
                    Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                    Коментар


                    • #25
                      До: Дестилирана или дейонизирана вода?

                      Котлен камък от радиатора и двигателя се маха, като се набавят радиатор и двигател, поддържани правилно или нови.

                      Като втори вариант, може да сипеш читава охладителна течност и да се надяваш температурните промени да изронят карстовите отлагания, за да можеш след време да ги източиш.

                      Наливане на киселини и изобщо електролити в охладителната уредба е тесла. Зорлем караш детайли от различни метали да корозират. Качественото промиване на уредбата от "миещото" вещество е черна магия. Заради остатъците после и антифризът старее по-бързо. Отделно, че котленият камък не е само калциев карбонат и задачата за разтварянето му е не съвсем определена.

                      Някой спомена за сярната киселина за акумулатори - тя е възчистичка. Със сигурност я очистват старателно от йони с променлив заряд (желязо, манган, халогени, нитрат/нитрит/амониев), йони редуциращи се до метал върху оловото (медни) и от други неща, които отравят акумулаторите.

                      Наливането на софийска вода в акумулатор води до голям саморазряд. Не се забелязва веднага, ако моторът никога не се гаси за повече от ден-два (много коли са така). Напротив, варовикът почти не пречи на акумулатора.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Дестилирана или дейонизирана вода?

                        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                        Дейонизирана. Тя е дестилирана два пъти, и след това дейонизирана. Ако е налята правилно, си остава електрически непроводяща.
                        е това ако ми кажеш как става и то при цена само 0.90 ст. за литьр?..направо те признавам
                        „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                        Коментар


                        • #27
                          До: Дестилирана или дейонизирана вода?

                          Първоначално публикуван от tiramisu Преглед на мнение
                          е това ако ми кажеш как става и то при цена само 0.90 ст. за литьр?..направо те признавам
                          с качествени термопомпи и топлообменници става дестилирането. Веднъж като тръгне, харчи много малко ток. Йонообменните смоли пък се харчат бавно, ако дестилираш внимателно.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Дестилирана или дейонизирана вода?

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            с качествени термопомпи и топлообменници става дестилирането. Веднъж като тръгне, харчи много малко ток. Йонообменните смоли пък се харчат бавно, ако дестилираш внимателно.
                            Не сьм сьгласен . За двойно дестилиране и след това дейонизиране ако трябва да се изпьлнява всичко (а аз от това не виждам смисьл) цената на литьр няма как да е под 0,28 ст. без ДДС.Мога да го опиша с детайли. След това идва бутилка ~0,18 ст. , капачка ~0,008 ст. етикет ~0.04 ст , кашон 0.04 за 1 литьр (ако в кашона има 12 бутилки) .Слагаме и 0.10 ст. за труд при бутилиране и сметката показва че излязла от фабриката нашата бутилка струва 0,65 ст. без ДДС.При цена на бензиностанцията 0.75 ст.без ДДС.ако сложи печалба , транспорт (изклучително неблагодарна работа да караш вода на 300 км. например) , да не говорим за печалбата на дистрибуторите или веригите бензиностанций-сметката не се врьзва
                            „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                            Коментар


                            • #29
                              До: Дестилирана или дейонизирана вода?

                              Тъй както разказваш, връзва се. Сега, дали наистина правят каквото трябва, е друга работа.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Дестилирана или дейонизирана вода?

                                Бе, аз подкрепям колегата Тирамису. Ако не печелят много, утре няма да има с какво да сменят смолите, те са много скъпи.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X