Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ванти за Фероза?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Ванти за Фероза?

    Предполагам че след първата драка ще се разпарцаляви.
    Георги Тонев

    Коментар


    • #32
      До: Ванти за Фероза?

      Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
      Предполагам че след първата драка ще се разпарцаляви.
      Винаги може да се надене в армиран маркуч с подходящ диаметър.
      Аз не вярвам в чудеса!
      Разчитам на тях!

      Коментар


      • #33
        До: Ванти за Фероза?

        Най-тънкото алпийско въже е 6мм. Сложи и 3мм. от армирания маркуч и си представи колко грозно ще стане.

        Коментар


        • #34
          До: Ванти за Фероза?

          Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
          ... и си представи колко грозно ще стане.
          Бедна ми е фантазията за такива действия
          Аз не вярвам в чудеса!
          Разчитам на тях!

          Коментар


          • #35
            До: Ванти за Фероза?

            Може би, ако в единя край се използуват пружини, а в другия талрепи, ще е хем здраво, хем с известна еластичност. Аз съм за неръждавейката. А за ладови греди за покрив ходих днес в друг магазин, но им бяха взели и там последната бройка.Отпускарска му работа. Ще търся и утре.

            Коментар


            • #36
              До: Ванти за Фероза?

              Айде бе
              тия ванти да не се бъркат с таран
              Ясно е че не могат да бутнат дебел клон

              Любо, нали помните как ми беше сгънат калника - и то от нищо и никакъв храст и за капак имам и булбар
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #37
                До: Ванти за Фероза?

                Дума да няма - прав си. За тънки клони са, ама един вид застраховка ги виждам пружините, а и ще държат системата опъната без излишни натоварвания на гредата и респективно покрива.

                Коментар


                • #38
                  До: Ванти за Фероза?

                  Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
                  ... един вид застраховка ги виждам пружините ...
                  Все ми се струва, че трудно ще догодиш пружините да са с подходяща твърдост. Или ще са прекалено меки и вантите ще поддават повече, отколкото трябва за да вършат работа, или ще са по-яки и ще е все тая дали ги има или не.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #39
                    До: Ванти за Фероза?

                    Ами логично звучи, аз все пак само теоритизирам - нямам опит и оставям фантазията да движи нещата. Обаче тук видях 2-3 идеи които ми харесаха.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Ванти за Фероза?

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Ето например до какво доведе използването на обтяжка от неръждавейка, която изглежда по-добре и е по-здрава.
                      Калника, ако е на болтове може да го броим почти за здрав(изправя се лесно), а стъклото спука ли се, си е спукано...т.е. този вариант на мен ми харесва повече
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #41
                        До: Ванти за Фероза?

                        Захващането за булбара не е добра идея ( при този вариант трябват по здрави пружини , а не талрепи) . Купето си има ходове , на Рокито ми бяха така в началото- изтръгваха резбите на талрепите.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Луд умора нема...

                          Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение

                          Отидох в кварталното магазинче "Москвич-Лада-Жигула-железария" и там попаднах на багажник за таван - 20 лева.
                          Поговорих си малко с чичото и понеже опаковката на багажника си беше чисто паднала, го навих да направя няколко проби.

                          Първи вариант: "Ако закрепя само държачите."

                          ...
                          Първият и най-сериозен проблем идва от това, че каквото и да се мисли държачите без релсата не могат да станат достатъчно устойчиви в напречно направление. При по-агресивна атака на клони(нги)те или ще се повредят или ще наранят канала на който са хванати.
                          Това ме отказа на 98%.
                          Друг проблем при мен се явява че ако искам конструкцията на вантите да е по-прибрана към купето, се получава така че въжето ще трие по капака и по купето.

                          ...

                          Отпред на булбара може да се измисли някакво повдигане, но пак нищо няма да излезе - колкото и да е опънато въжето, по дупки, клони и т.н. то ще си играе с боята на колата.

                          Така и така, се бяхме заиграли с чичкото, реших да сложа и релсата:

                          Втори вариант: "Слагам и релсата."

                          ...

                          Тук най-голямото ми опасение беше че ще стои грозно. За моя радост, не е чак толкова натруфено.
                          Като си я представя без лепенките и с леко орязана релса, така че да не стърчи извън държачите... ми направо красиво се получава.



                          На всичкото отгоре се получава и адски стабилно - ще държи на клони.

                          Мисля че аз стигнах до своето решение. )
                          Сега отивам до Евробормата да видя какъв крепеж текелаж ще ми предложат.
                          В Практикер гледах 20 метра поцинковано въже ø3мм - около 26 лева. Това ми е много и ще търся някъде на метър.
                          По този начин няма да стане. Проверено. При първата по сериозна разходка в гората и при най малкия натиск на клони върху вантите, релсата ще се припързаля по улея напред(просто няма какво да я спре) и ще се разхлабят въжетата. Утре ще снимам моята джипка и ще ви покажа как аз съм решил проблема.
                          Последно редактирано от Чавдар (V93); 08-07-09, 23:23. Причина: Корекция на цитат
                          Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                          SSang Yong Kyron 2.0xdi
                          Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                          Коментар


                          • #43
                            До: Ванти за Фероза?

                            Ето и моите ванти. Проверени са в десетки горски разходки. Не са мръднали. Хубавото е , че ролбара поддава достатъчно (но не прекалено) и няма нужда от пружини.
                            Прикачени файлове
                            Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                            SSang Yong Kyron 2.0xdi
                            Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                            Коментар


                            • #44
                              До: Ванти за Фероза?

                              Мамка му, отиде ми целия ентусиазъм.
                              Георги Тонев

                              Коментар


                              • #45
                                До: Ванти за Фероза?

                                Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
                                Мамка му, отиде ми целия ентусиазъм.
                                Що? Какво се е случило?
                                Георги Танев (0+)
                                Land Rover Discovery 1 300 TDi
                                Land Rover Club Bulgaria
                                0887 930 238, 0878 797 768

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X