Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ванти за Фероза?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Ванти за Фероза?

    Зависи от теб и "естетското" ти виждане ако пробиеш тавана с нещо подобно на долната част на показаната от Чавдар обтяжка ще си имаш много прилично "ухо"...и друго такова отпред на калника и си готов, за това те пратих в магазините за закрепващи елементи, да се огледаш и да ти дойде някоя идея в хармония с вътрешното ти "ки"
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #17
      Луд умора нема...

      Решението на Чавдар определено изглежда надеждно и добро, с тази разлика че на моята фероза такова нещо ще звучи като на свинче - звънче.
      В смисъл, това би се вписало в силуета на един доста по-подгетвен автомобил - шнорхели и т.н. В моят случай се опасявам че ще изглежда малко пернишки.
      Тъй-като съм с базов външен вид, ми се ще нещо съвсем семпло.

      Отидох в кварталното магазинче "Москвич-Лада-Жигула-железария" и там попаднах на багажник за таван - 20 лева.
      Поговорих си малко с чичото и понеже опаковката на багажника си беше чисто паднала, го навих да направя няколко проби.

      Първи вариант: "Ако закрепя само държачите."



      Първият и най-сериозен проблем идва от това, че каквото и да се мисли държачите без релсата не могат да станат достатъчно устойчиви в напречно направление. При по-агресивна атака на клони(нги)те или ще се повредят или ще наранят канала на който са хванати.
      Това ме отказа на 98%.
      Друг проблем при мен се явява че ако искам конструкцията на вантите да е по-прибрана към купето, се получава така че въжето ще трие по капака и по купето.





      Отпред на булбара може да се измисли някакво повдигане, но пак нищо няма да излезе - колкото и да е опънато въжето, по дупки, клони и т.н. то ще си играе с боята на колата.

      Така и така, се бяхме заиграли с чичкото, реших да сложа и релсата:

      Втори вариант: "Слагам и релсата."







      Тук най-голямото ми опасение беше че ще стои грозно. За моя радост, не е чак толкова натруфено.
      Като си я представя без лепенките и с леко орязана релса, така че да не стърчи извън държачите... ми направо красиво се получава.



      На всичкото отгоре се получава и адски стабилно - ще държи на клони.

      Мисля че аз стигнах до своето решение. )
      Сега отивам до Евробормата да видя какъв крепеж текелаж ще ми предложат.
      В Практикер гледах 20 метра поцинковано въже ø3мм - около 26 лева. Това ми е много и ще търся някъде на метър.
      Георги Тонев

      Коментар


      • #18
        До: Ванти за Фероза?

        Много добре
        Ако другата греда няма да ти трябва, мога да те отърва от нея

        Коментар


        • #19
          До: Ванти за Фероза?

          Ок, нямаш грижи.
          Иначе, харесва ли ти това решение?
          Георги Тонев

          Коментар


          • #20
            До: Ванти за Фероза?

            Къде е тоз магазин с дваеселевовите греди за таван?
            Дано и близо до нас да го посетя и аз
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #21
              До: Ванти за Фероза?

              Улица "Слатинска", бл. 44 - в самия блок, откъм улицата, пише авточасти ВАЗ, ала-бала...
              Да не те разочаровам, ама май беше единствена бройка.
              Все си мисля, че на Илиенци пак ще са по толкова.
              Георги Тонев

              Коментар


              • #22
                До: Ванти за Фероза?

                Не купувай поцинковано въже. Много бързо ръждясва. Купи неръждаемо, и забравяш. Тествано милион пъти, и резултата - все тоя.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  До: Ванти за Фероза?

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Не купувай поцинковано въже. Много бързо ръждясва. Купи неръждаемо, и забравяш. Тествано милион пъти, и резултата - все тоя.
                  Има и ламинирани въжета - някой дали ги е тествал колко бързо (ако изобщо) заминава ламинацията
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #24
                    До: Ванти за Фероза?

                    След първите 2-3 по-сериозни клона. И това е тествано от не един и двама. По тия въжета има яко триене - нали това им е функцията. Всякакво поцинковане, ламиниране и други такива, бързо заминават в небитието. Само неръждаемото изкарва дълго и запазва първоначалния си вид.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Луд умора нема...

                      Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
                      ... В моят случай се опасявам че ще изглежда малко пернишки ...
                      Мене ако питаш, точно използването на греда от багажник ми бие на пернишки тунинг. Особено като й се пернат отгоре 2 фара тип "ушички на Мики Маус".
                      Ама това си е въпрос на вкус.

                      Иначе въже на метър има в "Ташев", а също и в един магазин, който е на 20-на м. от Евроболт по посока Лъвов мост. Вземи си 3-мм неръждавейка. По-добре ще изглежда.

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Има и ламинирани въжета - някой дали ги е тествал колко бързо (ако изобщо) заминава ламинацията
                      Като ги побарат клоните - много бързо ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Луд умора нема...

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        ....а също и в един магазин, който е на 20-на м. от Евроболт по посока Лъвов мост.....
                        Май му направиха клонинг на отсрешния ъгъл пак на "Раковски" и "Сливница но от страната на центъра т.е. срещу ГУ "Митници"
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #27
                          До: Ванти за Фероза?

                          Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
                          Ок, нямаш грижи.
                          Иначе, харесва ли ти това решение?
                          На мен ми харесва !
                          Само гредичката ако може да я смениш с ,по-здрава и ще е супер.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Ванти за Фероза?

                            Само гредичката ако може да я смениш с ,по-здрава и ще е супер.
                            В момента, в който я прецакам веднага ще я сменя. Тъкмо ще знам колко по-здрава ми трябва.

                            Особено като й се пернат отгоре 2 фара тип "ушички на Мики Маус".
                            Е... не говорим за такова нещо. Пък и релсата от багажник не изглежда толкова стряскащо, аз също се съмнявах, но на живо ми допадна.

                            Утре ще отида за въже - неръждавейка.
                            Георги Тонев

                            Коментар


                            • #29
                              До: Ванти за Фероза?

                              Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
                              ... Тъкмо ще знам колко по-здрава ми трябва ...
                              В интерес на истината, добре е да е здрава, но все пак да не е прекалено здрава. Ако подбереш с нея някой по-баят клон ще е по-добре да даде фира гредичката, отколкото ламарините, за които е захваната.

                              Ето например до какво доведе използването на обтяжка от неръждавейка, която изглежда по-добре и е по-здрава.




                              Куката се оказа твърде здрава и преди да се изправи е сгънала калника. Ако беше от поцинкована стомана, щеше да поддаде по-рано и поражението на калника да е по-малко. От друга страна пък, по-слабата кука може да поддаде и в по-обичайни ситуации и под натиска на някой клон вантата да се откачи и да ти строши стъклото, което е предназначена да пази ... А сега де! Как беше приказката за пълното щастие?
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Ванти за Фероза?

                                А няма ли да стане още по-добре с въже подобно на алпинисткото? При скъсване няма да се отплесне фатално за прозореца, отделно има и доза еластичност.
                                Аз не вярвам в чудеса!
                                Разчитам на тях!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X