Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

    Като нов човек в джиповете,каращ Дайхацу ,се убедих в това,че машинката ми е доста екзотична и трудно се намират части за нея.Освен това ,след като си направих справка в Дайхацу-България,стигнах до извода че просто не е уместно за моя стар автомобил да търся непременно оригинални части от дилъра-те се оказаха около 4-8 пъти по-скъпи от общодопустимата представа за цени.Убеден съм,че няма начин да не може да се използуват някои неща от руските-суперавтомобили.
    Като първи въпрос искам да попитам-КАКВИ КАБЕЛИ ЗА ЗАПАЛВАНЕТО БИХ МОГЪЛ ДА ИЗПОЛЗУВАМ/някой ми беше подсказал ВАЗ2109,за което благодаря,но дали беше така?/.
    Ако имате други предложения ,моля-споделете.От своя страна,аз ще направя същото.За сега се опитвам да комбинирам предно спирачно маркуче.Като го монтирам и проверя-ще споделя опит.
    VENI-VIDI-VICI!

  • #2
    имах 2 ферози докато живеех в БГ. И тъй като съм много стиснат , а и с авторемонти си изкарвам хляба, та никога дори не отидох да го видя т.нар. дилър/оф. вносител. много голяма част от частите(опс) се намират от други автомобили. просто изхождах от една елементарна гледна точка- дайхатсу е собственост на тойота. така че , особено по двигателя - кабели, свещи, ремъци и тн. най напред търси от тойота, вероятността да са същите е много голяма. болтове глава например - форд ескорт - 1към1. така че дерзай.
    Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
    http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
    http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

    Коментар


    • #3
      Благодарности!
      VENI-VIDI-VICI!

      Коментар


      • #4
        Здрасти!
        Аз вече ти писах на ЛС за температурите, та е хубаво да се запознаем?! Кабелите наистина стават от Лада, просто трябва да се сложат дългите накрайници към тези от Лада-та. И други нещица съм сменял- капачка, палец, ремъци, накладки, ролки- и то не от официалните представители. Те до скоро бяха само в София и Бургас. Отскоро има и в Стара Загора. Нарочно не ти пиша на ЛС, защото има, макар и малко, и други с Ферози. Сподели с маркучето какво стана. Сега имам лек луфт в единия кормилен хебел- в шарнира- и не зная какво да го правя. Дали рециклиране или нов. За нов не съм питал още каква е цената. Между другото- работи ли ти бензиномера и имаш ли луфт в скоростния лост- странично?
        JEEP KJ 3.7 V6

        Коментар


        • #5
          около 20 лева са запалителни кабели силиконови на шампион! Аз с такива съм карал на самурая и никога несъм имал проблеми! От жугули ако са тези дето си мисла ще карат "пълноценно" не повече от 1-2 години и след това ... Представител на шампион е вече всеки крайпътен магазин та дори и бензиностанциите ... Отзад на опаковките пише и кой комплект за какви коли отговаря!
          лек ден
          Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

          Коментар


          • #6
            При мен проблемът е,че два от кабелите са сложени без дълги лули-накрайници.Как точно са вкарани не ми е ясно,защото не съм имал проблем да ги вадя,но ще разбера.Пътем ще си търся лули.Иначе има наистина два вида кабели за Лада.Едните са пълно дърво,но тези ,които ми предложиха като силиконови-ми се струват не-лоши.
            Още не съм сменил маркучето,но майсторите смятат,че комбинацията от лада и москвич ще стане.Плюс един преход към тръбичката,защото е с по малък размер.
            Като го направим,ще го снимам и ще го опиша точно.
            VENI-VIDI-VICI!

            Коментар


            • #7
              Такива накрайници, даже с кабелите съм виждал по нашия пазар за коли, както и в Димитровград.
              http://www.appakov.narod.ru/
              http://daihatsu.cittel.ru/wwwboard/
              http://daihatsu.cittel.ru/faq/index.html
              чети по тези места има доста за Дайхатсу и за Ферозите.
              Има някъде и специална статийка за кабелите.
              А иначе кабели с нашите накрайници съм виждал и на Бош и на Шампион, но бяха по над 20 лв парчето?!
              JEEP KJ 3.7 V6

              Коментар


              • #8
                Благодаря!Естествено съм обходил тези сайтове.Добре ,че са братята руснаци.Даже има доста много информация и не винаги човек можге да стигне до отговорите.Но така ще е -ще се спитваме.
                VENI-VIDI-VICI!

                Коментар


                • #9
                  доколкото съм наясно мъркучето спирачното на ладата и на тойотата (дайхатсуто) са с разлини конуси (при ладата испъкнал при тойотата вдлъбнат) Това разбирасе е поправимо, но проблема е, че мъркучетата на лада/москвич нови са по-лоши от същите от тойота на 10 години...
                  от мен съвет потърси от тойота корола от 86 до 92-3 или от мазда 626 пак в същите години! Мисля, че това са твоите мъркучета!
                  лек ден
                  Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                  Коментар


                  • #10
                    Re: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

                    appakov.narod.ru Това е много богата информация за ФЕРОЗА и АПЛАУС разбира се на руски.

                    Коментар


                    • #11
                      До: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

                      А аз искам да попитам за съединител.С какъв би могъл да се замени?

                      Коментар


                      • #12
                        До: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

                        Първоначално публикуван от valeri_duchev Преглед на мнение
                        А аз искам да попитам за съединител.С какъв би могъл да се замени?
                        А защо ще го заменяш?! На пазара има поне 5 вида произведени за Фероза. Цената заедно с притискателния диск и лагера надали е над 140-150лв.

                        Коментар


                        • #13
                          До: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

                          Първоначално публикуван от valeri_duchev Преглед на мнение
                          А аз искам да попитам за съединител.С какъв би могъл да се замени?
                          Наскоро чух, че от Лада Нива съединителя ставал 1 към 1, колко е вярно не знам, а и не искам скоро да научавам лично, тъй като моя е нов, но нищо не се знае, а на всякъде играят парите.
                          Иначе човека ми каза че е монтирал на ферозата си притискателен и феродов диск от Нива и всичко било точно, но колко е достоверна информацията не мога да кажа.
                          [FONT=Comic Sans MS][B][COLOR=Black][SIZE=4]Най-трудната борба е борбата със себе си, най-сладката победа е да пребориш себе си!![/SIZE][/COLOR][/B][/FONT]

                          Коментар


                          • #14
                            До: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

                            абе хора как ги трошите тези коли ? те са бессмьртни.вав мобилето има на части колкото искате.един колега ходи вав старо село/пернишко/ имало доста части.

                            Коментар


                            • #15
                              До: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

                              Първоначално публикуван от zil131 Преглед на мнение
                              абе хора как ги трошите тези коли ? те са бессмьртни.вав мобилето има на части колкото искате.един колега ходи вав старо село/пернишко/ имало доста части.
                              Не ги трошиме. Презастраховаме се.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X