Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

    Първоначално публикуван от filko Преглед на мнение
    Сьгласен сьс Спарки,но колата е моя и я карам така че тези части да издьржат.Вярно че избирам пьтя, но все пак искам да карам повече време.
    Пътищата ги избират тези с леките коли... ние с джипките минаваме отвсякъде ( понякога дори и с помоща на трактор )Все си мисля че в гората няма много алтернативи за избор на път ( проход между дърветата)

    Радиатор с перка ( поставена пред радиатора ) от Лада в комбинация с ферозов двигател барабар с виското в гората става за варене на яйца и за производство на пара ... заради това си залепих стария радиатор и се отказах от замяна
    Последно редактирано от Ne_Razbral_4o; 16-08-11, 01:13. Причина: Половината текст го нямаше
    >>MI SUBI HI >< ShoguN<< 3.0 V6 24, автоматик , къса база
    Защото така ми харесва...
    Телефон: НЯМАМ
    Когато немогат да стигнат нивото ти,хората започват да те плюят

    Коментар


    • #32
      От: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

      Да попитам тук - на Дайхатцу Роки /Ф80/ динамото се прецака и немога да намеря такова. Някой знае ли алтернатор от каква марка и модел кола ще стане на това дайхатцу?

      Коментар


      • #33
        От: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

        Аз сам нов във форума и търся дюзи,паразитен хебел за ФЕРОЗА F300 или някаква алтернатива.Благодаря Ви

        Коментар


        • #34
          От: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

          Дюзи имам втора употреба. До последно бяха на моята ферока, но прецаках мотора и замина за части. Последните 2 години е карана само на газ. Нямам идея в какво състояние са дюзите. Няма проблем да ги дам за проба да се види дали поне ще има подобрение.
          Аз не вярвам в чудеса!
          Разчитам на тях!

          Коментар


          • #35
            От: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

            Тези два сателита са от лада


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SANY0040.jpg
Прегледи:1
Размер:163.4 КБ
ID:5419759

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SANY0041.jpg
Прегледи:1
Размер:204.2 КБ
ID:5419760

            и с малко побългаряване,стават на ферозовия преден диф,вече 10000км работят на ферозата ми безотказно.Това става при условие,че планетите са
            здрави,те не стават от лада.

            Коментар


            • #36
              От: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

              Каква точно е доработката?
              Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
              Най-добрите ми спомени са предстоящите!

              Коментар


              • #37
                От: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

                Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                Каква точно е доработката?
                По-точно се икономисват шайбите зад сателитите и планетите,че ладовите сателити са малко по-дебели и те оригинално са без подложни шайби.Повече ме притесняваше премахването на другите шайби(зад планетите),че са със странна форма сигурно за подобряване на смазването от зад.

                Коментар


                • #38
                  От: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

                  Колеги имам проблем с предния мост на Рокито.Смесва маслото с вода.Търсих по магазините семеринги но не мога да намеря оригинални.Не съм го разглобил,и ако някои е правил ремонт моля да ми каже какви е ползвал.

                  Коментар


                  • #39
                    От: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

                    Семерингите по моста на Рокито ги има във всеки магазин. Оригинални не знам дали могат да се намерят въобще.
                    За да смесва маслото с вода или е скъсан семеринга на пиньона или семерингите на полуоските.
                    Размерът на семеринга за полуоските е 32х52х8.
                    Размера на семеринга на пиньона не го помня, трябва да проверя.

                    Ако е изпуснал семеринг - от него не само влиза вода, но излиза и масло. Виж дали тече от някъде - покрай фланеца за кардана или през някоя сфера. Ако не тече вероятно е запушен отдушника и само дърпа вода навътре.
                    Последно редактирано от Иван Горчев; 30-10-12, 09:03.
                    Аз не вярвам в чудеса!
                    Разчитам на тях!

                    Коментар


                    • #40
                      От: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

                      Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                      Ако не тече вероятно е запушен отдушника и само дърпа вода навътре.
                      Може ли малко разяснение около това, последното изречение, моля?
                      Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                      Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                      Коментар


                      • #41
                        От: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

                        Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                        Може ли малко разяснение около това, последното изречение, моля?
                        Kогато моста е загрял(дифа и маслото и.т.н) и влезеш във вода,въздуха който се намира вътре се охлажда и свива.Ако отдушника е запушен и няма откъде да влезе въздух създалия се вакуум всмуква вода(или кал или каквото има в момента)

                        Коментар


                        • #42
                          От: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

                          Колега, а когато дифа е студен и вътре няма налягане, като загрее се появява налягане, нали?!
                          Когато дифа загрее и в него се образува налягане, а отдушника е запушен, какво става тогава?

                          Аз не оспорвам твърдението, че когато е запушен ще всмукне през семерингите при охлаждане.
                          Оспорвам това, че няма да тече.

                          Това, което твърдите може да стане само в случая когато запушващия "материал" действа като клапан.
                          Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                          Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                          Коментар


                          • #43
                            От: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

                            Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                            Колега, а когато дифа е студен и вътре няма налягане, като загрее се появява налягане, нали?!
                            Когато дифа загрее и в него се образува налягане, а отдушника е запушен, какво става тогава?

                            Аз не оспорвам твърдението, че когато е запушен ще всмукне през семерингите при охлаждане.
                            Оспорвам това, че няма да тече.

                            Това, което твърдите може да стане само в случая когато запушващия "материал" действа като клапан.
                            Когато е студен и загрее не тече защото не е пълен до горе с масло и през семерингите излиза въздух (струва ми се ще се съгласиш с мен че въздуха е по рядък от маслото).А когато си под вода не може да влезе въздух и влиза вода.Така че това което твърдим си е баш тъй.

                            Коментар


                            • #44
                              От: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

                              Колега, по време на работа на диференциала маслото и въздуха са една обща смес. Иначе казано - маслото е под формата на мъгла, летяща със скорост десетки километри в час в посока стените на кожуха и семерингите. Семерингите от своя страна, ако са читави и повърхностите в които трият са читави могат да издържат налягане от няколко атмосфери и то по време на работа.
                              Надявам се да се съгласиш
                              Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                              Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                              Коментар


                              • #45
                                От: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

                                Ти наистина ли си вярваш? Това може да се случи само около самия диф.При това разстояние до края на кожуха и ако си поглеждал вътре има и прегради това което твърдиш е нещо като "война с прашки".Няма никакви мъгли и тем подобни.И няма как да има ако си представиш какво е маслото вътре.Сигурно и в двигателя маслото е на мъгла?Там се стига до много по сериозни обороти!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X