Страница 1 от 7 12345 ... ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 140

Тема: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

Място
    гр.Оряхово
    Публикации
    466
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

Като нов човек в джиповете,каращ Дайхацу ,се убедих в това,че машинката ми е доста екзотична и трудно се намират части за нея.Освен това ,след като си направих справка в Дайхацу-България,стигнах до извода че просто не е уместно за моя стар автомобил да търся непременно оригинални части от дилъра-те се оказаха около 4-8 пъти по-скъпи от общодопустимата представа за цени.Убеден съм,че няма начин да не може да се използуват някои неща от руските-суперавтомобили.
    Като първи въпрос искам да попитам-КАКВИ КАБЕЛИ ЗА ЗАПАЛВАНЕТО БИХ МОГЪЛ ДА ИЗПОЛЗУВАМ/някой ми беше подсказал ВАЗ2109,за което благодаря,но дали беше така?/.
    Ако имате други предложения ,моля-споделете.От своя страна,аз ще направя същото.За сега се опитвам да комбинирам предно спирачно маркуче.Като го монтирам и проверя-ще споделя опит.

Публикации
    1,630
    Точки (при гласуване)
    17

По подразбиране

имах 2 ферози докато живеех в БГ. И тъй като съм много стиснат , а и с авторемонти си изкарвам хляба, та никога дори не отидох да го видя т.нар. дилър/оф. вносител. много голяма част от частите(опс) се намират от други автомобили. просто изхождах от една елементарна гледна точка- дайхатсу е собственост на тойота. така че , особено по двигателя - кабели, свещи, ремъци и тн. най напред търси от тойота, вероятността да са същите е много голяма. болтове глава например - форд ескорт - 1към1. така че дерзай.

Място
    гр.Оряхово
    Публикации
    466
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране

Благодарности!

Място
    Стара Загора
    Публикации
    103
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране

Здрасти!
    Аз вече ти писах на ЛС за температурите, та е хубаво да се запознаем?! Кабелите наистина стават от Лада, просто трябва да се сложат дългите накрайници към тези от Лада-та. И други нещица съм сменял- капачка, палец, ремъци, накладки, ролки- и то не от официалните представители. Те до скоро бяха само в София и Бургас. Отскоро има и в Стара Загора. Нарочно не ти пиша на ЛС, защото има, макар и малко, и други с Ферози. Сподели с маркучето какво стана. Сега имам лек луфт в единия кормилен хебел- в шарнира- и не зная какво да го правя. Дали рециклиране или нов. За нов не съм питал още каква е цената. Между другото- работи ли ти бензиномера и имаш ли луфт в скоростния лост- странично?
    JEEP KJ 3.7 V6

Място
    Враца
    Публикации
    995
    Точки (при гласуване)
    13

По подразбиране

около 20 лева са запалителни кабели силиконови на шампион! Аз с такива съм карал на самурая и никога несъм имал проблеми! От жугули ако са тези дето си мисла ще карат "пълноценно" не повече от 1-2 години и след това ... Представител на шампион е вече всеки крайпътен магазин та дори и бензиностанциите ... Отзад на опаковките пише и кой комплект за какви коли отговаря!
    лек ден
    Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

Място
    гр.Оряхово
    Публикации
    466
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране

При мен проблемът е,че два от кабелите са сложени без дълги лули-накрайници.Как точно са вкарани не ми е ясно,защото не съм имал проблем да ги вадя,но ще разбера.Пътем ще си търся лули.Иначе има наистина два вида кабели за Лада.Едните са пълно дърво,но тези ,които ми предложиха като силиконови-ми се струват не-лоши.
    Още не съм сменил маркучето,но майсторите смятат,че комбинацията от лада и москвич ще стане.Плюс един преход към тръбичката,защото е с по малък размер.
    Като го направим,ще го снимам и ще го опиша точно.
    VENI-VIDI-VICI!

Място
    Стара Загора
    Публикации
    103
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране

Такива накрайници, даже с кабелите съм виждал по нашия пазар за коли, както и в Димитровград.
    http://www.appakov.narod.ru/
    http://daihatsu.cittel.ru/wwwboard/
    http://daihatsu.cittel.ru/faq/index.html
    чети по тези места има доста за Дайхатсу и за Ферозите.
    Има някъде и специална статийка за кабелите.
    А иначе кабели с нашите накрайници съм виждал и на Бош и на Шампион, но бяха по над 20 лв парчето?!
    JEEP KJ 3.7 V6

Място
    гр.Оряхово
    Публикации
    466
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране

Благодаря!Естествено съм обходил тези сайтове.Добре ,че са братята руснаци.Даже има доста много информация и не винаги човек можге да стигне до отговорите.Но така ще е -ще се спитваме.
    VENI-VIDI-VICI!

Място
    Враца
    Публикации
    995
    Точки (при гласуване)
    13

По подразбиране

доколкото съм наясно мъркучето спирачното на ладата и на тойотата (дайхатсуто) са с разлини конуси (при ладата испъкнал при тойотата вдлъбнат) Това разбирасе е поправимо, но проблема е, че мъркучетата на лада/москвич нови са по-лоши от същите от тойота на 10 години...
    от мен съвет потърси от тойота корола от 86 до 92-3 или от мазда 626 пак в същите години! Мисля, че това са твоите мъркучета!
    лек ден
    Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

Публикации
    9
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране Re: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

appakov.narod.ru Това е много богата информация за ФЕРОЗА и АПЛАУС разбира се на руски.

Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране До: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

А аз искам да попитам за съединител.С какъв би могъл да се замени?

Място
    София
    Публикации
    1,490
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на valeri_duchev Преглед на публикациите
    А защо ще го заменяш?! На пазара има поне 5 вида произведени за Фероза. Цената заедно с притискателния диск и лагера надали е над 140-150лв.

Място
    Благоевград
    Публикации
    29
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на valeri_duchev Преглед на публикациите
    Наскоро чух, че от Лада Нива съединителя ставал 1 към 1, колко е вярно не знам, а и не искам скоро да научавам лично, тъй като моя е нов, но нищо не се знае, а на всякъде играят парите.
    Иначе човека ми каза че е монтирал на ферозата си притискателен и феродов диск от Нива и всичко било точно, но колко е достоверна информацията не мога да кажа.
    [FONT=Comic Sans MS][B][COLOR=Black][SIZE=4]Най-трудната борба е борбата със себе си, най-сладката победа е да пребориш себе си!![/SIZE][/COLOR][/B][/FONT]

Публикации
    416
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    9

абе хора как ги трошите тези коли ? те са бессмьртни.вав мобилето има на части колкото искате.един колега ходи вав старо село/пернишко/ имало доста части.

Място
    София
    Публикации
    1,490
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на zil131 Преглед на публикациите
    абе хора как ги трошите тези коли ? те са бессмьртни.вав мобилето има на части колкото искате.един колега ходи вав старо село/пернишко/ имало доста части.
    Не ги трошиме. Презастраховаме се.

rado genev е офлайн Утвърден участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    Габрово
    Публикации
    328
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на DanchoBLG Преглед на публикациите
    Наскоро чух, че от Лада Нива съединителя ставал 1 към 1, колко е вярно не знам, а и не искам скоро да научавам лично, тъй като моя е нов, но нищо не се знае, а на всякъде играят парите.
    Иначе човека ми каза че е монтирал на ферозата си притискателен и феродов диск от Нива и всичко било точно, но колко е достоверна информацията не мога да кажа.
    Клега от Нива става само феродото а притискателния диск мога да се хвана на бас че няма нищо общо.До сега незнам дали има от подфорума на Дайхатсу да е сменял повече съединители и дифове на Фероза от мен и да ти кажа шлиците по бройка са като на Нивата но само до тук профилана шлиците не е същия и нестава.За Витара и Самурай гарантирам че става но за Фероза нестава!!!!!!
    Подстрекател на разходчици счупи ДЖИПКА покрай Габрово:)
    тел. 0898327627
    Радослав

Място
    Благоевград
    Публикации
    29
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на rado genev Преглед на публикациите
    Клега от Нива става само феродото а притискателния диск мога да се хвана на бас че няма нищо общо.До сега незнам дали има от подфорума на Дайхатсу да е сменял повече съединители и дифове на Фероза от мен и да ти кажа шлиците по бройка са като на Нивата но само до тук профилана шлиците не е същия и нестава.За Витара и Самурай гарантирам че става но за Фероза нестава!!!!!!
    Както по-рано писах, само съм чул за това, нито съм пробвал, нито съм наясно дали е вярно. Но дори и така да е, само феродовия, цената пак е значително по-приемлива, тъй като за ферозата в евро7 ми взеха 125 лв. за японски, а имаше и италиански за 67 лв. За нива доколкото знам е в границите на 50-60 лв.
    [FONT=Comic Sans MS][B][COLOR=Black][SIZE=4]Най-трудната борба е борбата със себе си, най-сладката победа е да пребориш себе си!![/SIZE][/COLOR][/B][/FONT]

Публикации
    136
    Точки (при гласуване)
    7

По подразбиране От: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

Здравейте, това е можеби най-интересната тема за притежателите на Дайхатсу затова желанието ми е да продължим развитието на тази тема. . .

Публикации
    136
    Точки (при гласуване)
    7

По подразбиране От: До: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

Вече установих че задни ресори от ГАЗ 69 стават като дължина на тези на Рокито, но пък са по тесни, дали ще има някакво вредно влияние ако се приспособят текезесарските на рокито

Място
    Пловдив
    Публикации
    2,650
    Точки (при гласуване)
    13

По подразбиране От: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

ЩО Е ТО?

Име:  111.jpg
Прегледи: 1752
Размер:  176.4 Кб
    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

Страница 1 от 7 12345 ... ПоследенПоследен

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации