Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулатор за Land Rover

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Акумулатор за Land Rover

    Предполагам че някъде по дискусиите е споменато ама да попитам,предстои смяна на акумулатор тоя вече не става,та за Диско1 98г. 300тди какви амперажи трябва да е и какъв стартов ток,че по стария нищо не пише и не мога да се ориентирам

  • #2
    До: Акумулатор

    Най - добре от всичко по повече. Каквото позволява мястото.

    Коментар


    • #3
      До: Акумулатор

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Най - добре от всичко по повече. Каквото позволява мястото.
      Даде ама нали алтернатора няма да смогва на по мощен акумулатор

      Коментар


      • #4
        До: Акумулатор

        Няма такова нещо. Всичко зависи от консумацията. Тя не се променя от по-голям Ак.

        Коментар


        • #5
          До: Акумулатор

          Понеже си като мен - 72Ач по книжка. Аз съм със 75Ач. Стартовия ток не го знам, ама ми казаха, че е корназ

          Коментар


          • #6
            До: Акумулатор

            Аз карам с Монбат 97 ач, наследен от предишния собственик вече 3 години. Мисля, че вече сдава багажа, защото гъстотата на електролита пада,но още работи нормално. Като размер обаче е проблемен-влиза с вазелин и много зор, а ваденето /2 пъти за 3г/ си е приключение. Колата се ползва ежедневно с поне 30-40 запалвания.
            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

            Коментар


            • #7
              До: Акумулатор

              Първоначално публикуван от dulo Преглед на мнение
              Предполагам че някъде по дискусиите е споменато ама да попитам,предстои смяна на акумулатор тоя вече не става,та за Диско1 98г. 300тди какви амперажи трябва да е и какъв стартов ток,че по стария нищо не пише и не мога да се ориентирам
              Обърни внимание на стартовия ток:
              Колкото е по голям - толкова по-добре.Все пак е голям дизел.
              Успех в избора!
              ________________________________________________________________________________________
              Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
              HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

              Коментар


              • #8
                До: Акумулатор

                Вие ме разбихте! 72Ач на 2.5 дизелов мотор!!!
                Тойотата ми беше с 2х 72Ач
                Пасата ми е /фабрично/ с 80Ач...
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 15-11-09, 11:24.
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  До: Акумулатор

                  Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                  вие ме разбихте! 72Ач на 2.5 дизелов мотор!!!
                  Тойотата ми беше с 2х 72Ач
                  Пасата ми е /фабрично/ с 80Ач...
                  Взех го /най-вероятно/ с фабричния и миналата зима го смених. А и казвам какво пише в книжката.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Акумулатор

                    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                    вие ме разбихте! 72Ач на 2.5 дизелов мотор!!!
                    Тойотата ми беше с 2х 72Ач
                    Пасата ми е /фабрично/ с 80Ач...
                    Аз съм с Варта,74 Ач,стартов ток 680 А.Нямам оплаквания втора зима.А днес сутринта термометъра показваше -11 С
                    Виден столичен ихтиолог

                    Коментар


                    • #11
                      До: Акумулатор

                      Сложих 75 Ач, че нямало място за по-голям - така каза електричаря. И си беше чиста истина - за 95 Ач не достигаха някакви си 10-20 см (на око). Това си е за МонБат - български. Кажете как ги събирате тези големи акумулатори. Алтернативата мисля е във втори акумулатор около въздушния филтър.
                      Дискавъри 300 тди ръчка
                      Витара тди автомат
                      XT660R

                      Коментар


                      • #12
                        До: Акумулатор

                        Първоначално публикуван от jumbo1 Преглед на мнение
                        Сложих 75 Ач, че нямало място за по-голям - така каза електричаря. И си беше чиста истина - за 95 Ач не достигаха някакви си 10-20 см (на око). Това си е за МонБат - български. Кажете как ги събирате тези големи акумулатори. Алтернативата мисля е във втори акумулатор около въздушния филтър.
                        Елементарно, но не знам дали става на конкретния landrover. Използва се акумулатор с японски размери. И Монбат даже правят такива. При мен например точно се събира 75А.ч - европейска форма. 100А.ч японски също влиза, но е доста по-висок. Може да трябват нови крепежи. Може и да не трябват.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Акумулатор

                          А за какво са ви тия големи акумулатори? Моя е 72Ач , стартов 680А

                          Коментар


                          • #14
                            До: Акумулатор

                            Ай сега споменете читав гелов акумулатор, с японски размери, някой прави ли? Продава ли?

                            ...за български не ща да чувам. Откак им скочиха цените, качеството е никакво. А сега като паднат, ще е още по-никакво. Ех, манталитет.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Акумулатор

                              Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
                              А за какво са ви тия големи акумулатори? Моя е 72Ач , стартов 680А
                              А за какво са ви тия ампери? Все едно и за най-тежкия дизел стигат половината.

                              Големият акумулатор е приятел на шофьора. По много причини.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X