Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki Ignis 1.5 4x4 (2005) Проблем със спирачки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Suzuki Ignis 1.5 4x4 (2005) Проблем със спирачки

    Здравейте,
    Нов съм тук, но вече не знаех към кой да се обърна за информация, която така и не намерих.
    От няколко дена имам Suzuki Ignis 1.5 4x4 (2005) внесена от Италия и взета тук за доста добри за годината си пари. Видях че е била удряна от пред и от зад но явно леко и поне външно беше оправена добре.
    Като изключим един фар който ще трябва да сменя понеже подскача светлината навсякъде, всичко външно е ок.
    Само че забелязах следния проблем - при каране не върви добре на моменти и запъва... след едно междуградско в което на места почти изгасваше се оказа че предните джанти парят. Реших че проблема е в спирачките и отидох да ги видят. Оказа се че всичко е наред - цилиндърчета, маркучи, течност - поне така каза майстора. Но проблема го има и вече не знам от къде може да е?
    Имам питане как се включва и изключва 4wd или е постоянно? То може ли да влияе за този проблем?
    Може ли да е компютъра и ABS-а например? Другия странен проблем е че дори и като карам на свободна или на скорост без газ - показанието на разходомера не пада под 4.1 макар че съм сигурен че реално пада... Може ли да е защото има проблем със задействането на спирачките или пък наистина компютъра нещо е прецакан? Какво може да е?
    Извинявайте за странните въпроси, но съм лаик, а и наистина не мога да си обясня от къде може да е проблема вече?

  • #2
    До: Suzuki Ignis 1.5 4x4 (2005) Проблем със спирачки

    А провери ли лагери на предните главини?

    И не е лошо да добавиш в инфото от къде си, енвентуално да ти насочиме към правилните хора....
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • #3
      До: Suzuki Ignis 1.5 4x4 (2005) Проблем със спирачки

      ..
      виж за това не се бях сетил... лагерите...
      Извинявайте ще го оправя инфото.от Габрово съм - най близкия сервиз на Миркат е във Търново. Ще се пробвам да ида до там другата седмица дано могат да ми помогнат.
      А това чудо с разходомера знаете ли какво може да е? Има ли начин да се зададе от някъде да не показва по малко от 4.1/100 както е при мен?
      Четох по чужди форуми за някакви проблеми със зъбци по фланец или нещо такова та се притеснявах дали не трябва да се смени цялото...

      Коментар


      • #4
        До: Suzuki Ignis 1.5 4x4 (2005) Проблем със спирачки

        Пак съм аз.. като казахте лагерите - не е ли нормално ако имам проблем с тях да стържат и да се чува специфично бучене? А колата е много безшумна...

        Коментар


        • #5
          До: Suzuki Ignis 1.5 4x4 (2005) Проблем със спирачки

          Първоначално публикуван от itzoa Преглед на мнение
          Пак съм аз.. като казахте лагерите - не е ли нормално ако имам проблем с тях да стържат и да се чува специфично бучене? А колата е много безшумна...
          Ами точно това е.....Почват да "бучат"....
          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

          Коментар


          • #6
            До: Suzuki Ignis 1.5 4x4 (2005) Проблем със спирачки

            може да са корозирали цилиндърчетата и да не се връщат накладките след натискане на спирачките... това може да вдигне и разхода, но ако се кара така с по-висока скорост 40-50км и накладките ще прегорят, а дисковете ще посинеят...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              До: Suzuki Ignis 1.5 4x4 (2005) Проблем със спирачки

              Мерси за отговорите, но за съжаление е нещо друго, защото и цилиндърчетата и маркучите и всичко около тях е проверено и е наред... а и все пак е 2005-та година колата ... да корозират чак...
              Махах и датчика на ABS-а да видя дали пък той нещо не се шашка... не се оправи...
              и вчера докато карах усетих как почва да затяга и да не върви и да намаля сама като я пусна по инерция, на 1 светофар я изгасих и запалих пак - спирачките бяха отпуснали пак... може ли нещо при натискане на газ да я шашка, защото май точно колкото повече давам газ толкова повече стягат? Например нещо в помпата да смучи въздух или сервото на спирачките? Как може да се провери?

              Коментар


              • #8
                До: Suzuki Ignis 1.5 4x4 (2005) Проблем със спирачки

                Хм...малко странно обясняваш,ама да пробваме нещо...Има ли вариянт на педала на спирачката да му дадеш малко свободен ход.Виж дали се регулира посредством някаква гайка(или две) на шпилката,която отива към помпата.Имам чувстовто,че педла на спирачката стои леееекинко "напънат"(натиснат,натегнат-не измислям друг синоним в момента),в смисъл че помпата не се връща докрай.От там и проблема-звучи логично.А ако удара,за който споменаваш по-горе,е бил достатъчно силен,е възможно да е усукана цялата стена на купето под предното стъкло и изместването да идва точно от това...Друг възможен проблем е една гумичка в помпата-възвратен клапан за течността в казанчето,ама и се струва малко вероятно...
                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                Коментар


                • #9
                  До: Suzuki Ignis 1.5 4x4 (2005) Проблем със спирачки

                  Здравейте - проблема е решен!
                  Благодаря много за помощта. Всъщност и аз почти до там бях стигнал когато забелязах че след като започнат да стягат спирачките, като изгася и запаля колата пак се оправят... и с колегите даже я оправихме сетихме се че е най вероятно сервото и точно така се оказа. Помпата явно е била сменена след удара и не е пасвала точно към сервото на спирачката. Трябваше малко да се регулира и сега всичко е наред! Явно това и е бил "сериозния" проблем заради който я взех по тънко и много се радвам че го оправих. Който има подобни проблеми мога да му пратя и сервизното описание с чиято помощ го оправих...
                  Благодаря отново!

                  p.s. и сори че не е за тази тема но някой може ли да ме светне от кои датчици се взима показанието за разходомера, че явно нещо там му е проблема та не пада под 4.1 никога....

                  Коментар


                  • #10
                    До: Suzuki Ignis 1.5 4x4 (2005) Проблем със спирачки

                    Първоначално публикуван от itzoa Преглед на мнение
                    Здравейте - проблема е решен!
                    Благодаря много за помощта. Всъщност и аз почти до там бях стигнал когато забелязах че след като започнат да стягат спирачките, като изгася и запаля колата пак се оправят... и с колегите даже я оправихме сетихме се че е най вероятно сервото и точно така се оказа. Помпата явно е била сменена след удара и не е пасвала точно към сервото на спирачката. Трябваше малко да се регулира и сега всичко е наред! Явно това и е бил "сериозния" проблем заради който я взех по тънко и много се радвам че го оправих. Който има подобни проблеми мога да му пратя и сервизното описание с чиято помощ го оправих...
                    Благодаря отново!

                    p.s. и сори че не е за тази тема но някой може ли да ме светне от кои датчици се взима показанието за разходомера, че явно нещо там му е проблема та не пада под 4.1 никога....
                    Радвам се, че оправихте проблема.

                    Относно разходомера, възможно е че това е минимална заложена стойност. Софтуерно.....
                    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X