Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Копче за вентилатора на Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Копче за вентилатора на Land Rover Discovery

    Много странна неизправност имам с копчето на вентилатора. Работи само на първа и втора степен независимо дали на климатик или парно ,но през духалките се усеща сякаш е само на една скорост.При движение на автомобила се усеща по силен поток на въздуха. Питах човек който подържа климатична техника и той ме посъветва да си сменя филтъра на климатика.Пред въпросния филтър имало някакъв датчик който спирал ел.мотора на вентилатора.
    На някой от вас проявявал ли се е такъв проблем?
    Къде да търся филтъра на климатика?
    Моля споделете
    Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
    Дий Снайдер

  • #2
    До: Копче за вентилатора на Дискавари

    При 200 Tdi : http://www.paddockspares.com/pp/DISC....jpgонова зеленото керамично съпротивленийце(реостат) регулира оборотите. При твоето не зная как е, но би трябвало да е нещо подобно.
    "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

    Коментар


    • #3
      До: Копче за вентилатора на Дискавари

      Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
      При 200 Tdi : http://www.paddockspares.com/pp/DISCOVERY_1/Cooling/images/rtc6693.jpgонова зеленото керамично съпротивленийце(реостат) регулира оборотите. При твоето не зная как е, но би трябвало да е нещо подобно.
      Проблема явно не е в съпротивлението защото на първа и втора скорост работи а трета и четвърта нещат.
      Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
      Дий Снайдер

      Коментар


      • #4
        До: Копче за вентилатора на Дискавари

        При проблем със съпротивлението остава само най-високата степен!

        Коментар


        • #5
          До: Копче за вентилатора на Дискавари

          Първоначално публикуван от krumal Преглед на мнение
          При проблем със съпротивлението остава само най-високата степен!
          При мен ТД5 имам същия проблем работи само най-високата степен.Сега го сменят казаха ми ,че не е проблем и всичко ще е наред,само трябва правилното съпротивление.
          Поздрави.
          Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
          "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
          "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

          Коментар


          • #6
            До: Копче за вентилатора на Дискавари

            Никой ли не знае къде се намира филтъра на климатика!
            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
            Дий Снайдер

            Коментар


            • #7
              До: Копче за вентилатора на Дискавари

              Ако става въпрос за Дискавъри 1 (така се ориентирам по снимката), няма поленов филтър. По мое впечатление няма какъвто и да е филтър за въздуха влизащ в купето.
              Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

              Коментар


              • #8
                До: Копче за вентилатора на Дискавари

                Тогава явно наистина имам проблем с копчето. Поне лесно лисе сваля че нещо немога да се ориентирам как се разглобява.
                Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                Дий Снайдер

                Коментар


                • #9
                  До: Копче за вентилатора на Дискавари

                  Първоначално публикуван от grgeorgiev Преглед на мнение
                  Ако става въпрос за Дискавъри 1 (така се ориентирам по снимката), няма поленов филтър. По мое впечатление няма какъвто и да е филтър за въздуха влизащ в купето.
                  .... и моя няма
                  Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                  Тогава явно наистина имам проблем с копчето. Поне лесно лисе сваля че нещо немога да се ориентирам как се разглобява.
                  .... лесно е, ако имаш възможност поне да е на толо ( пластмасата се чупи много лесно)
                  Прикачени файлове
                  Land Rover Discovery:
                  - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                  Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Копче за вентилатора на Дискавари

                    Първоначално публикуван от krumal Преглед на мнение
                    При проблем със съпротивлението остава само най-високата степен!
                    Къде е това съпротивление? На копчето ли ?
                    [SIGPIC][/SIGPIC]
                    DISCO 1-200TDI-бял...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Копче за вентилатора на Дискавари

                      Първоначално публикуван от Бате Мите Преглед на мнение
                      Къде е това съпротивление? На копчето ли ?
                      .... Лазарееее, има ли разлика при 200 и 300 Tdi
                      Прикачени файлове
                      Land Rover Discovery:
                      - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                      Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Копче за вентилатора на Дискавари

                        Има. Резистора е монтиран на корпуса на ел.мотора. Дебел резистор като от ламБено радио.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Копче за вентилатора на Дискавари

                          Къде е това съпротивление? На копчето ли ?
                          Резисторите са равни на броя на степените на -1(повечето пъти 2,3 в един корпус). Често се монтират в някой въздуховод или на място с обдухване (нуждаят се от сериозно охлаждане). За жалост не мога да ти кажа точното място при теб.

                          Коментар


                          • #14
                            От: До: Копче за вентилатора на Дискавари

                            Здравейте колеги!
                            Реших да не пускам нова тема, защото проблема ми е сходен. Става въпрос за Диско 300 TDI, без климатик. Не го бях карал сигурно 2 седмици, и днес като го запалих се оказа, че вентилация няма никаква - на нито една степен. Проверих бушона е здрав. Също като затворя копчето да затвори въздуха в купето, лампата не свети и не се случва нищо. Имате ли идея как да разбера дали е изгоряло моторчето или е друг проблема?
                            Като свалих капака под жабката ми направи впечатление, че по моторчето има следи от вода( аз имам съмнение, че някъде около предното стъкло ми влиза вода при дъжд, джипа не съм го ровил по водни басейни ).
                            Поздрави!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Копче за вентилатора на Дискавари

                              Подай му принудително ток на моторчето, за да го "чуеш" как е!
                              Land Rover Discovery:
                              - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                              Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X