Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първи впечатления от ТЛК 120 Д4Д - спирачки и автоматик на сняг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първи впечатления от ТЛК 120 Д4Д - спирачки и автоматик на сняг

    Здравейте колеги,

    Днес по стечение на обстоятелствата бях до язовир Белмекен, 1830 м над морското равнище.

    Тойотата я карам от 4 седмици вече 5500 км и за първи път имах щастието да я пробвам на сняг.

    Доста изненадан останах от факта, че спирането е меко казано слабо!!! в завой при спускане задницата поднася силно и дори системите за сигурност трудно я задържат. При изкачване ако подаваш постоянно гас се държи много добре.

    АБС-са ми направи номер на който искам да обърна специално внимание. При пъвото ми по сериозно спускане с 4 те гуми на сняг колата така се изсили при натисната спирачка, че бях сигурен че ще усетя втория бор от ляво на пътя. Запазих самообладание и отпуснах и натиснах отново --- коренна разлика , колата спря чувствително по добре от Първото натискане.

    Като че ли тонажа на колата си оказва значение , но не очаквах чак толкова.

    Гумите ми са Мишелин Алпин -- може пък и те да са ментета?! Незнам?! дано като падне повече сняг да не се наложи да си карам Астрата.

    Оставям и възможносста да нямам още навиците на зимното каране и провокиран от стабилността на колата на сухо и мокро да съм се надценил доста.

    Нека всички колеги да бъдат по внимателни при първия им допир със Снежните пътища.

    Лек Път
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Yaro; 07-10-10, 18:31.
    Т5
    Crossrunner

  • #2
    До: Първи впечатления от ТЛК 120 Д4Д автоматик на сняг

    Факт е, че спирачките на 120ката не са достатъчно силни. Можело е да сложат нещо по-яко
    А ако на таблото по време на нещо такова ти светне лампата на ABS, забрави за каквото и да е спиране
    Веднъж така се пързаляхме по един стръмен баир назад. Гумите станаха на сликове от калта, ABS-а светна и от тежестта си тръгна да се пързаля в обратната посока, дори и да давах газ, нямаше ефект. Не беше приятно изживяване, но пък ми беше за урок, че бях взел да надценявам техниката.

    Коментар


    • #3
      До: Първи впечатления от ТЛК 120 Д4Д автоматик на сняг

      Здравeйте
      Аз съм с тези гуми 3-та зима и тези проблеми си ги имат от магазина. Карал съм на приятели с йокохама и разликата е очевадна. Но така е като слушаш продавачите.
      Поздрави
      Prado
      Мълчанието не доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

      Коментар


      • #4
        До: Първи впечатления от ТЛК 120 Д4Д автоматик на сняг

        ABS колега е нож с две остриетаНа някой марки автомобили има копче което включва и изключва ABSПовечето хора които тепърва си купуват нови джипове че и дори по стари и не са се сблъсквали с тези приключения при хлъзгави терени си мислят че са застраховани от подносяне и идва ли не са крале на пътяама уви до момента в който не стане белята да не дава господ нико му!!!!!!!Така че и с джип и без джип истната е в бавното каране

        Коментар


        • #5
          До: Първи впечатления от ТЛК 120 Д4Д автоматик на сняг

          колега, сам си си отговорил - надценил си възможностите в конкретната ситуация... Принципно спускане на хлъзгав път не се прави със спирачка - нито на сняг, нито на кал... АБС не ти е виновен...

          Астрата със сигурност не е по-добра, но с нея си карал "яваш-яваш", а сега "Кой съм аз"... Не е хубаво да се правят такива скокове "от велосипед на космически кораб"

          4х4 автомобилите са малко нож с 2 остриета - набират като на сухо /почти/, но спирането си е същото като на 4х2...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            До: Първи впечатления от ТЛК 120 Д4Д автоматик на сняг

            Гумите отделни ли си купил, или с тях е купена? Ако е второто - сменете ги.
            Относно спускане по хлъзгави/заснежени пътища тук било писано много. Общо взето препоръка е установяваш автомата на втора, или дори първа, раздатка на бързи или бавни, пак зависи от ситуация, и кротичко, кротичко. Никакви спирачки, само газ...

            Успех.
            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

            Коментар


            • #7
              До: Първи впечатления от ТЛК 120 Д4Д автоматик на сняг

              Първоначално публикуван от joro-g Преглед на мнение
              ABS колега е нож с две остриетаТака че и с джип и без джип истната е в бавното каране
              +1
              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
              4х4 автомобилите са малко нож с 2 остриета - набират като на сухо /почти/, но спирането си е същото като на 4х2...
              +1
              а и щеше да се обаждаш
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #8
                До: Първи впечатления от ТЛК 120 Д4Д автоматик на сняг

                за пръв път чувам за чисто нова кола оборудвана със зимни гуми от магазина... обикновено са с летни или всесезонни /по-рядко/ - това, че евентуално пише M+S на тях не ги прави зимни...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  До: Първи впечатления от ТЛК 120 Д4Д автоматик на сняг

                  Тойота излиза от магазина с BRIDGESTONE, които са летни. Лошото спиране на сух асвалт, може да се дължи на слаба спирачна система, лоши накладки или лоши гуми. На сняг първите две причини почти отпадат, тъй като сцеплението в спирачната система е многократно по-голямо от това между гумите и снега. Варианта е гумите да не са добри или колегата да е надценил законите на физиката. По вероятно е да е второто. И аз карам същата Тойота от това лято, така че споделеното от него ще ми бъде много полезно.
                  http://www.nakladkibg.com
                  накладки, спирачни дискове, съединители

                  088 8613380

                  Коментар


                  • #10
                    До: Първи впечатления от ТЛК 120 Д4Д автоматик на сняг

                    Моля, продължете в тази тема
                    Кофти работа 4 седмици ... и без кола
                    Последно редактирано от Peppy; 22-11-08, 20:22.
                    LZ1PER

                    Коментар


                    • #11
                      До: Първи впечатления от ТЛК 120 Д4Д автоматик на сняг

                      Днес не знам какво стана, но щях да омажа един Хюндай Купе.
                      Както си карам със 70, щото толкова си беше ограничението, валеше спокойно сняг, но не натрупваше, а се топеше, натиснах спирачка да намаля (не съм скачал на педала) и целият джип се понесе по диагонал с вратите напред към колата пред мен. Веднага пълен ляв и в последният момент се извъртя на другата посока и спря напречно на платното. Все още не мога да си обясня защо се получи така...............
                      Със зимни гуми Bridgestone e, температурата беше над 0 и нямаше вероятност за лед.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Първи впечатления от ТЛК 120 Д4Д автоматик на сняг

                        Първоначално публикуван от getsov Преглед на мнение
                        Днес не знам какво стана, но щях да омажа един Хюндай Купе.
                        Както си карам със 70, щото толкова си беше ограничението, валеше спокойно сняг, но не натрупваше, а се топеше, натиснах спирачка да намаля (не съм скачал на педала) и целият джип се понесе по диагонал с вратите напред към колата пред мен. Веднага пълен ляв и в последният момент се извъртя на другата посока и спря напречно на платното. Все още не мога да си обясня защо се получи така...............
                        Със зимни гуми Bridgestone e, температурата беше над 0 и нямаше вероятност за лед.
                        Абе има един термин "несъобразена скорост.Дали джипът ти е виновен за това?Все пак при такива условия трябва да се кара малко по бавно и внимателно, а не да се гледат табелите колко ти е максималната скорост (не че и с тях не трябв ада се съобразяваш де).
                        Дано да нямаш подобни преживявания.Но внимавай повече.
                        Където Бирата, Там и Аз...

                        Коментар


                        • #13
                          До: Първи впечатления от ТЛК 120 Д4Д автоматик на сняг

                          Абе и при по-лоши условия се е държал по-добре. Вчера не знам защо се случи, но после не можах да разиграя ситуацията отново (разбира се, без да има коли наоколо).
                          Както и да е, беше ми за урок

                          Между другото пътят там позволява и 90. С 2 ленти във всяко патно + разделителен отсров от около 2-3 метра.
                          Последно редактирано от getsov; 23-11-08, 09:09.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Първи впечатления от ТЛК 120 Д4Д автоматик на сняг

                            Първоначално публикуван от getsov Преглед на мнение
                            но после не можах да разиграя ситуацията отново
                            имало е малко лед, колкото да промени общия вектор на действащите сили (да завърти колата) после си е било друго за това на мокро снежно и пр. дистанциите се променят и скоростта и по-голямо внимание ....така се трупа опит
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • #15
                              До: Първи впечатления от ТЛК 120 Д4Д автоматик на сняг

                              Колеги,НИКОГА не съм чувал суперлативи за спирачките ма ТЛК-без значение кой модел-напротив,вече 25 години жълтурите знаят за проблема си в този супер джип и нехаят.Дори J20 модела от края ма 2007-Лендкруизър 200,ВЕ-8 (вече карах по около 1500км такива)или както искате и казвайте има доста отвратителни спирачки.При напълно почистена(промита и изчегъртана) и регулирана спирачна система и Ей-Би Ес моята 80-ка си спира като камила в пустиня-както и където си иска-добре ,че вече и знам номерата,но един приятел щеше да ми докара инфаркт,като и наби спирачките,тежка кола е и смятам,че ония с малките ръчички трябва да помислят добре по въпроса.А-ха и автоматика на новата 2008 е пълна скръб-отнемаш газта и ти блъска тиквата в предното стъкло(като превключи на низходяща)-сигурно к0омпенсират спирачките.Дано има някой да им го каже на жълтите пичове ,не напразно Петрови вкарват "мозъци" от Австралия.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X