Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За струг С8М

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За струг С8М

    Колеги купих си струг С8М.Оказа се че горната шейна на супорта е разбита.Търся да закупя.Това е шейната с която се задават градусите за престръгване на конус и държи ножодържача.Ако някой има или знае някъде да пише.Благодяря предварително.

  • #2
    От: За струг С8М

    Темата е отдавна,но ти предлагам следното,ако не си намерил И аз си търся от доста време за единия мой струг, и затова опростих нещата-свалих кръстатия супорт и си направих планка със същата дебелина.Стегнах я чрез дълги винтове към напречния супорт,като им скрих главите във въпросната планка.На нея хванах ножодържача с пристягащия го винт,който ползвах от сваления кръстат супорт или може да се сложи друг подходящ.Е няма да правя конуси ,но за престъргване става.Аз много не се чудя и действам веднага-иначе до сега щеше да си стои "безмълвен" този мой струг. Доста работа свърших и така вече доста години.И аз продължавам да търся,но...
    Ще се радвам ,ако ти си намерил и не ти се наложи да правиш такива "изпълнения".Успех!
    Без триене няма движение !

    Коментар


    • #3
      От: За струг С8М

      Темата е стара и едва ли е още актуална, но все пак ще пиша, пак може да е полезна на някой.
      Като взех моя струг имаше доста липси по него, включително кръстатия супорт с въртящия ножодържач. Още докато беше на колесар, заварих няколко железа за да нагодя нивото на ножа и ги хванах с болтове за напречната шейна. Нямах въртящ ножодържач, затова използвах обикновен ножодържач (предполагам, че малко хора знаят какво е това, ама ми се струва излишно да обяснявам). В скоростната кутия беше мазало, издърпах я заедно с двигателя и я отворих. Без струг нямаше да проработи. Сложих друг двигател с единична шайба и стругът проработи, макар и само с две скорости, една около 50об/мин и една 8 пъти по-бърза. После хванах с болтове един маховик от кола за шпиндела и го обработих от едната страна, за да пасне към шпиндела. После го обърнах и го престъргах и за универсала. Направих си въртящ се център и преход за закрепване на патронник към задното седло с конуси. За изработката на конусите си бях направил таблица с числа и подавах с двата нониуса според числата, конусите станаха много точни. Конуса с патронника го използвам и сега, 20 години по-късно. Все още нямам кръстат супорт, но и да имах пак бих продължил да си правя конусите с таблица и нониуси. Така стават много по-точни. Доколкото си спомням С8 няма надлъжен нониус, но ми се струва, че лесно може да се пригоди някакъв друг или да се изработи изцяло нов.
      В крайна сметка си ремонтирах и скоростната кутия без да ползвам чужд струг и дори правих резби на струга, въпреки че скоростната му кутия беше пръсната из целия двор.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X