Обява

Свий
Няма добавени обяви.

амортисори на багажника

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • амортисори на багажника

    Въпроса ми е следния,тъй като само през лятото амортисорите успяват да задържат капака на багажника отворен,някой заменял ли ги е с подобни не от Чероки /1997г./ и ако да с какви?

  • #2
    До: амортисори на багажника

    Капакът ако е от пластмасовите може да пробваш с някакви други същата дължина. Евтини са. Ако е от тежките като моя, едва ли....иначе 220 лв в Скорпион
    Jeep Cherokee 2.5 Tdi VM '96

    Коментар


    • #3
      До: амортисори на багажника

      Аз си купих (верно за Гранд и верно за предния капак) от БС по 58лв парчето. Тъй че - може да се сменят и ги има по-принцип като резервна част. Звъниш по телефона и питаш.

      Коментар


      • #4
        До: амортисори на багажника

        Първоначално публикуван от Stuntman_Mike Преглед на мнение
        Аз си купих (верно за Гранд и верно за предния капак) от БС по 58лв парчето. Тъй че - може да се сменят и ги има по-принцип като резервна част. Звъниш по телефона и питаш.
        Дай повече инфо, от кой магазин в Бургас?
        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

        Коментар


        • #5
          До: амортисори на багажника

          giorgio, извинявай, не се изразих правилно - БС=Балканстар. За да съм пределно ясен - става въпрос за амортисьорчетата на предния капак на WJ. Мога, ако се окаже, че в Бургас не могат да ги набавят или не са на сметка, да ги взема и изпратя от тук.

          Коментар


          • #6
            До: амортисори на багажника

            Грандът ми е със спирални пружини на предния капак, имам чувството, че същите са и на седалките на Вранглера... Обаче задния капак, на багажника на Гранда е с "амортесьори", на които като захладня, им падна налягането и... капака ме бие по главицата, като заничам в багажника...
            Димата (Quadra), ми предложи да сложа едно парче тръба, върху буталния прът на единия, което като вдигна капака да подпира цилиндъра... ама нещо не ме кефи идеята, въпреки, че е оригинална и надежна.
            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

            Коментар


            • #7
              До: амортисори на багажника

              и какво направих,тъй като не ми се даваха и на мен толкова пари за оригинални,измерихме ги в магазина и тъй като задната врата е тежка не може да са от лека кола,паснаха тези от форд транзит 800 нютона,производство на делфи,цена 19.50 лв броя-пасват без никакви преправяния

              Коментар


              • #8
                До: амортисори на багажника

                Първоначално публикуван от gravidis Преглед на мнение
                и какво направих,тъй като не ми се даваха и на мен толкова пари за оригинални,измерихме ги в магазина и тъй като задната врата е тежка не може да са от лека кола,паснаха тези от форд транзит 800 нютона,производство на делфи,цена 19.50 лв броя-пасват без никакви преправяния
                Браво!
                Хвала на хора като тебе, дето споделят опит с всички нас.
                Значи обобщавам за информация:
                Амортисьори за заден капак на ЧЕРОКИ са абсолютно заменими с амортисьори за задна врата на Форд транзит / 800 нютона/.

                Дали някой е правил това упражнение с амортисьорите на предния капак на Гранд WJ ?

                П.П. Поправете ме , ако има грешка за обобщението по-горе.
                Последно редактирано от Ba4e Mite; 19-11-08, 19:38. Причина: Било е за Чероки , а не за гранд - сори
                ________________________________________________________________________________________
                Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                Коментар


                • #9
                  До: амортисори на багажника

                  Първоначално публикуван от gravidis Преглед на мнение
                  и какво направих,тъй като не ми се даваха и на мен толкова пари за оригинални,измерихме ги в магазина и тъй като задната врата е тежка не може да са от лека кола,паснаха тези от форд транзит 800 нютона,производство на делфи,цена 19.50 лв броя-пасват без никакви преправяния

                  браво, сега кажи от къде ги взе?

                  а необходимо ли е някакво преправяне или захващането на фордовите амчета е същото
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #10
                    До: амортисори на багажника

                    Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                    Грандът ми е със спирални пружини на предния капак, имам чувството, че същите са и на седалките на Вранглера... Обаче задния капак, на багажника на Гранда е с "амортесьори", на които като захладня, им падна налягането и... капака ме бие по главицата, като заничам в багажника...
                    Димата (Quadra), ми предложи да сложа едно парче тръба, върху буталния прът на единия, което като вдигна капака да подпира цилиндъра... ама нещо не ме кефи идеята, въпреки, че е оригинална и надежна.
                    аз съм с такава тръба вече година, върши работа, но ако наистина стават фордовите амчета по 20лв. ще изхвърля тръбата.......

                    иначе в ибей съм виждал по 60$ комплекта
                    ________________________________________________
                    Subaru OUTBACK 2,5
                    Hyundai TUCSON 2.0

                    Коментар


                    • #11
                      До: амортисори на багажника

                      Първоначално публикуван от gravidis Преглед на мнение
                      и какво направих,тъй като не ми се даваха и на мен толкова пари за оригинални,измерихме ги в магазина и тъй като задната врата е тежка не може да са от лека кола,паснаха тези от форд транзит 800 нютона,производство на делфи,цена 19.50 лв броя-пасват без никакви преправяния

                      Eвала !! Сигурно ще станат и на Чероки.
                      Jeep Cherokee 2.5 Tdi VM '96

                      Коментар


                      • #12
                        До: амортисори на багажника

                        стават за чероки (писах го),а не за гранд(не зная какви са за гранда),1997 година(не зная дали има разлики с другите)купих ги от магазин в Свиленград,производство на делфи,нищо не се преправя от фордовите само се маха ябълката от единия край за да се открие резбата,тъй като от горния край е на резба.За да се махне ябълката аз лично я счупих със сила(неможах да я развия)(пластмасова е)даже освен завита ябълката е лепена имаше лепило по резбата,общо взето нищо сложно

                        Коментар


                        • #13
                          До: амортисори на багажника

                          а какви биха могли да се сложат а предния капак на XJ...?някакви идеики...?
                          понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                          ********************************
                          JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                          Honda Shadow VLX 600 - 1999
                          FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                          0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                          Влади

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X