Резултати 1 до 13 от 13

Тема: амортисори на багажника

Публикации
    86
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране амортисори на багажника

Въпроса ми е следния,тъй като само през лятото амортисорите успяват да задържат капака на багажника отворен,някой заменял ли ги е с подобни не от Чероки /1997г./ и ако да с какви?

Място
    Sofia
    Публикации
    249
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране До: амортисори на багажника

Капакът ако е от пластмасовите може да пробваш с някакви други същата дължина. Евтини са. Ако е от тежките като моя, едва ли....иначе 220 лв в Скорпион

Място
    София
    Публикации
    1,516
    Точки (при гласуване)
    10

Аз си купих (верно за Гранд и верно за предния капак) от БС по 58лв парчето. Тъй че - може да се сменят и ги има по-принцип като резервна част. Звъниш по телефона и питаш.

Място
    Бургас
    Публикации
    7,221
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    33

Цитат Мнение на Stuntman_Mike Преглед на публикациите
    Аз си купих (верно за Гранд и верно за предния капак) от БС по 58лв парчето. Тъй че - може да се сменят и ги има по-принцип като резервна част. Звъниш по телефона и питаш.
    Дай повече инфо, от кой магазин в Бургас?
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

Място
    София
    Публикации
    1,516
    Точки (при гласуване)
    10

Red face До: амортисори на багажника

giorgio, извинявай, не се изразих правилно - БС=Балканстар. За да съм пределно ясен - става въпрос за амортисьорчетата на предния капак на WJ. Мога, ако се окаже, че в Бургас не могат да ги набавят или не са на сметка, да ги взема и изпратя от тук.

Място
    Бургас
    Публикации
    7,221
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    33

Грандът ми е със спирални пружини на предния капак, имам чувството, че същите са и на седалките на Вранглера... Обаче задния капак, на багажника на Гранда е с "амортесьори", на които като захладня, им падна налягането и... капака ме бие по главицата, като заничам в багажника...
    Димата (Quadra), ми предложи да сложа едно парче тръба, върху буталния прът на единия, което като вдигна капака да подпира цилиндъра... ама нещо не ме кефи идеята, въпреки, че е оригинална и надежна.
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

Публикации
    86
    Точки (при гласуване)
    8

и какво направих,тъй като не ми се даваха и на мен толкова пари за оригинални,измерихме ги в магазина и тъй като задната врата е тежка не може да са от лека кола,паснаха тези от форд транзит 800 нютона,производство на делфи,цена 19.50 лв броя-пасват без никакви преправяния

Място
    Пазарджик
    Публикации
    872
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на gravidis Преглед на публикациите
    и какво направих,тъй като не ми се даваха и на мен толкова пари за оригинални,измерихме ги в магазина и тъй като задната врата е тежка не може да са от лека кола,паснаха тези от форд транзит 800 нютона,производство на делфи,цена 19.50 лв броя-пасват без никакви преправяния
    Браво!
    Хвала на хора като тебе, дето споделят опит с всички нас.
    Значи обобщавам за информация:
    Амортисьори за заден капак на ЧЕРОКИ са абсолютно заменими с амортисьори за задна врата на Форд транзит / 800 нютона/.

Дали някой е правил това упражнение с амортисьорите на предния капак на Гранд WJ ?

П.П. Поправете ме , ако има грешка за обобщението по-горе.
    Последно редактиран от Ba4e Mite ; 19-11-08 в 19:38 Причина: Било е за Чероки , а не за гранд - сори
    ________________________________________________________________________________________
    Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
    Honda shadow VLX 2005

Място
    София
    Публикации
    3,764
    Точки (при гласуване)
    19

браво, сега кажи от къде ги взе?

а необходимо ли е някакво преправяне или захващането на фордовите амчета е същото

Място
    София
    Публикации
    3,764
    Точки (при гласуване)
    19

Цитат Мнение на giorgio Преглед на публикациите
    Грандът ми е със спирални пружини на предния капак, имам чувството, че същите са и на седалките на Вранглера... Обаче задния капак, на багажника на Гранда е с "амортесьори", на които като захладня, им падна налягането и... капака ме бие по главицата, като заничам в багажника...
    Димата (Quadra), ми предложи да сложа едно парче тръба, върху буталния прът на единия, което като вдигна капака да подпира цилиндъра... ама нещо не ме кефи идеята, въпреки, че е оригинална и надежна.
    аз съм с такава тръба вече година, върши работа, но ако наистина стават фордовите амчета по 20лв. ще изхвърля тръбата.......

иначе в ибей съм виждал по 60$ комплекта

Място
    Sofia
    Публикации
    249
    Точки (при гласуване)
    10

Eвала !! Сигурно ще станат и на Чероки.

Публикации
    86
    Точки (при гласуване)
    8

стават за чероки (писах го),а не за гранд(не зная какви са за гранда),1997 година(не зная дали има разлики с другите)купих ги от магазин в Свиленград,производство на делфи,нищо не се преправя от фордовите само се маха ябълката от единия край за да се открие резбата,тъй като от горния край е на резба.За да се махне ябълката аз лично я счупих със сила(неможах да я развия)(пластмасова е)даже освен завита ябълката е лепена имаше лепило по резбата,общо взето нищо сложно

Място
    бургас
    Публикации
    1,180
    Точки (при гласуване)
    8

а какви биха могли да се сложат а предния капак на XJ...?някакви идеики...?
    понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
    JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
    Honda Shadow VLX 600 - 1999
    FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6

0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
    Влади

Сходни теми

1. мястото на акумулатора в багажника
    От kraz във форум Друго оборудване и принадлежности
    Отговори: 2
    Последно мнение: 13-08-06, 15:56

Правила за публикация