Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ксенон за WJ

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ксенон за WJ

    Някой слагал ли е ксенонови фарове на Гранд WJ? С какви впечатления сте? Има ли особености и какъв модел са крушките?

  • #2
    До: Ксенон за WJ

    Първоначално публикуван от p_chankov Преглед на мнение
    Някой слагал ли е ксенонови фарове на Гранд WJ? С какви впечатления сте? Има ли особености и какъв модел са крушките?
    здрасти! при монтажа на ксенонови лампи с баласт. трябва да се има предвид видът на фабричната лампа. ако цокъла е H4 , то и ксенона трябва да е същият вид лампа.трябва да се има предвид и това че ако самия фар ти е единичен , то тогава предпочително е монтиране на би-ксенон, за да имаш къси и дълги. монтажа е лесен. ориентировъчната цена на ксенон с баласти е 160-180 лева. цената за би-ксенон е към 250 лева. препоръчително е да се монтира от техникът в магазина в които го купуваш, за да има гаранция- тя е от12 до 24 месеца.
    разликата в светенето..... коренна разлика.аз като монтирах на "черокито" останах очарован.преди само съм си мислел че имам хубави светлини..мнението ми се промени след монатажа на ксенонови лампи. всичко е доста по ясно на включени светлини. знаците се виждам от много далеч..но има шофьори дето не са свикнали насреща да им блести ксенон и примигват че ужким на "дълги" . ако ти си сложиш ксенон и го регулираш правилно (!) , то никога повече няма да си сложиш обикновенни крушки...даже ще си мислиш слагането на сенон и на допълнителните фарове - както в моя случаи ))
    понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
    ********************************
    JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
    Honda Shadow VLX 600 - 1999
    FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


    0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
    Влади

    Коментар


    • #3
      До: Ксенон за WJ

      Благодаря за подробната информация. Интересуваше ме конкретно модела на крушките за Гранд WJ, тъй като при него къси и дълги са отделни - т.е. не е Н4. Освен това, ми дадоха следните оферти:
      Н1 и Н7 - 90лв. комплекта + 30 монтаж, а Н4 - 150лв. и 6 месеца гаранция.
      Дали при тези цени са качествени?!

      Коментар


      • #4
        До: Ксенон за WJ

        Първоначално публикуван от lcr Преглед на мнение
        здрасти! при монтажа на ксенонови лампи с баласт. трябва да се има предвид видът на фабричната лампа. ако цокъла е H4 , то и ксенона трябва да е същият вид лампа.трябва да се има предвид и това че ако самия фар ти е единичен , то тогава предпочително е монтиране на би-ксенон, за да имаш къси и дълги. монтажа е лесен. ориентировъчната цена на ксенон с баласти е 160-180 лева. цената за би-ксенон е към 250 лева. препоръчително е да се монтира от техникът в магазина в които го купуваш, за да има гаранция- тя е от12 до 24 месеца.
        разликата в светенето..... коренна разлика.аз като монтирах на "черокито" останах очарован.преди само съм си мислел че имам хубави светлини..мнението ми се промени след монатажа на ксенонови лампи. всичко е доста по ясно на включени светлини. знаците се виждам от много далеч..но има шофьори дето не са свикнали насреща да им блести ксенон и примигват че ужким на "дълги" . ако ти си сложиш ксенон и го регулираш правилно (!) , то никога повече няма да си сложиш обикновенни крушки...даже ще си мислиш слагането на сенон и на допълнителните фарове - както в моя случаи ))
        Малко отклонение от темата Влади святкат ти,защото светлината на китайчето и светлината на хелата няма нищо общо.Китайските доста заслепяват.Не може едното да е 100 лв,а другото 1000 и да е едно и също.Нали се сещаш за келвините,газчицата.Извинявам се за спама.
        [U]Борис Найденов GSM:0888 433 804[/U]
        [LEFT][U]0887 754 767[/U][/LEFT]
        [LEFT][U]Jeep Cherokee XJ 4.0 Limited 2001 4.5" BFG A/T 32х9.5-16[/U][/LEFT]
        [LEFT][U]Ford S-MAX 2.0 2009[/U][/LEFT]

        Коментар


        • #5
          До: Ксенон за WJ

          Първоначално публикуван от p_chankov Преглед на мнение
          Благодаря за подробната информация. Интересуваше ме конкретно модела на крушките за Гранд WJ, тъй като при него къси и дълги са отделни - т.е. не е Н4. Освен това, ми дадоха следните оферти:
          Н1 и Н7 - 90лв. комплекта + 30 монтаж, а Н4 - 150лв. и 6 месеца гаранция.
          Дали при тези цени са качествени?!
          Не си написал коя година и с кой точно двигател е Jeep-а. Сигурен ли си, че крушките са H7 и H1 а не H4? Виж тук какви са точно крушките- http://www.lighting.philips.com/in_e...ghting&lang=en За всички модификации WJ, обаче излиза че са с H4. Иначе, ако са H7 на късите и H1 на дългите светлини, то първо вземи комплект H7 за късите и го монтирай. Избери комплект с достатъчна гаранция /1 или 2 години/ а не както някои имитации на BOSCH с два месеца. Аз лично бих избрал крушки с 4300К или 5000К т.е. фабричен ксенон, максимално бяла светлина. При монтажа е важно, както правилното прекарване и закрепване на кабелите между фара и баласта, така и фиксирането на самия баласт. Приложената в комплекта ламаринена планка не е достатъчно надеждна и не фиксира добре сравнително тежкия баласт. Аз лично, при такъв монтаж подменям поне две от болтчетата, които фиксират металните капаци на баласта, като вземам по-дълги. Използвам стърчащата част от тези болтчета, слагам дистанционни втулки и с тях фиксирам баласта към метална планка. Избирането на място за монтаж също може да се окаже не особено лесно - хем трябва да е близо до фара /в монтажния комплект кабелите не са много дълги/ хем трябва да е стабилно върху здрава основа и всичко това при дефицит на място зад фаровете. След монтажа на ксенон на късите, при положение, че има място за още един комплект баласти, може да мислиш за коплект H1 за дългите. Ако имаш електронен контрол за изгоряла крушка е възможно да се наложи да се монтират т.н. stop error кабели като тези примерно - http://www.luxima.bg/index.php?products&tid=5
          Иначе системата ще изписва съобщение за грешка /изгорели крушки/.
          Що се касае до присвяткването на насрещните коли - желателно е фаровете, на които ще се монтира ксенон, да са поне с кристално /прозрачно/ стъкло а самото разсейване да се прави от рефлектора а не от релефно стъкло. Също така, трябва да има монтирано устройство за измиване на фаровете, иначе при леко замърсяване на фаровете при дъжд се получава пречупване на светлината и съответно разсейване и заслепяване на насрещните. Ето и малко инфо и сравненеие на цени /Моля да не се приема като реклама - нямам никакъв финансов интерес/ http://www.luxima.bg/index.php?info
          Поздрави и успех!
          Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
          First impression is not always true. Get inspired.
          Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
          Reading is sooo boring, unlike writing!

          Коментар


          • #6
            До: Ксенон за WJ

            На моя са поставени ксенон комплект за късите светлини и за допълнителните фарове за мъгла в бронята. Светят по-добре от фабричните ксенони на лагуната, "правят ден".
            Но са поставени в USA.
            Витарата ва жена ми е с биксенони сигурно монтирани тук-пълен смх, осветяват като ламбени шишета.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #7
              До: Ксенон за WJ

              За късите ти трябват крушки тип "HB4", Дългите са тип "HB3".
              Възпитаният мъж не прави забележка на жена, носеща неправилно траверса.
              "В рали рейда е така. Да си добър не е достатъчно. Трябва да си добър мноооого часове и дни наред." - rusev

              Коментар


              • #8
                До: Ксенон за WJ

                Първоначално публикуван от Zahari Преглед на мнение
                За късите ти трябват крушки тип "HB4", Дългите са тип "HB3".

                Коментар


                • #9
                  До: Ксенон за WJ

                  H7 стават,слага се едно допълнително гумено уплътнение отгоре и е 6+.Лично съм ги поставял на моят и е без забележки.
                  TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                  Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                  Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                  Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                  Коментар


                  • #10
                    До: Ксенон за WJ

                    300лв цена за обикновени ксенони е абсурт.

                    От завода излизат на цена 25-45 долара, в зависимост от качеството и производителя. тук идват на около 60 максимум, ако се поръчат 20-30 комплекта, дори да е с DHL.

                    Разбирай, нормалната цена на ксенони тук е не повече от 200лв, а дори и това е много (говорим за комплекти, дето не са с местеща се крушка - H1,H3 и H7 например).

                    При положение че ти дават поне година гаранция, си купи от тук, но ги търси на до 200лв. Колеги от форума продават - поинтересувай се.

                    Ако гаранция не те интересува - купувай от където ти скимне - еBay например.

                    Имай в предвид че H4 местещите се крушки са върл компромис. Има няколко вида като конструкция, и всичките си имат по някой кусур, ама някои видове са си откровен боклук, и светят повече в очите на насрещните, отколкото в пътя.

                    Така че ако ще купуваш H4, най-добре от сигурен човек, даващ гаранция, и възможност да отидеш и да ги пробваш. Иначе е възможно да се набуташ.

                    Съветвам те да си вземеш ксенони само за късите, а на дългите да сложиш някакви качествени халогенни крушки. На ксеноните им трябва време да загреят (10-ина секунди), което не е удачно за дългите светлини. Добро решение е ксенони на късите, халогени на дългите, и ксенони на тия за мъгла. Правят ден отпред. На мен на моменти дори ми става некомфортно от толкова осветеност, особено ако асфалта е запрашен, или поостарял и изсветлял. Ама пък в гората по тъмно е супер.

                    При цитираните от теб цени, силно се съмнявам да са качествени, освен ако не ги взимаш от твой човек, дето не си е сложил надценката вътре.
                    Последно редактирано от sparkybg; 19-11-08, 10:24.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Ксенон за WJ

                      гаранцията всъщност зависи от цената
                      ако ти продам ксенон за 70 долара - което викаш е доставната цена с нищшожно печалба и нещо изгори как ще ти го сменя?
                      съответно колкото е по-дълга гаранцията цената се вдига
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        До: Ксенон за WJ

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        гаранцията всъщност зависи от цената
                        ако ти продам ксенон за 70 долара - което викаш е доставната цена с нищшожно печалба и нещо изгори как ще ти го сменя?
                        съответно колкото е по-дълга гаранцията цената се вдига
                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Разбирай, нормалната цена на ксенони тук е не повече от 200лв, а дори и това е много (говорим за комплекти, дето не са с местеща се крушка - H1,H3 и H7 например).

                        При положение че ти дават поне година гаранция, си купи от тук, но ги търси на до 200лв. Колеги от форума продават - поинтересувай се.

                        Ако гаранция не те интересува - купувай от където ти скимне - еBay например.
                        Говорим за едно и също. Нали и аз казвам че нормалната цена за обикновен (не BI) ксенон е до около 200лв, за да има нормална търговска надценка, включваща гаранцията и печалбата.

                        Всъщност, правилния според мен подход е гаранцията да покрива период, в който дефектират не повече от 10% от въпросните модули. За читави ксенони това съвсем безпроблемно е една година. Демек надценката заради гаранцията би трябвало да вдигне цената с 10%, върху ония 70 долара, за които споменаваш. От там нагоре всичко е печалба. В уравнението влизат и разправиите по митници и т.н.

                        Проста аритметика, нали?

                        А на когото не му пука за гаранцията (моя милост, например), пазарува от където му е най-евтино. И се случва от време на време да се набута с туй-онуй, ама то е неизбежно.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Ксенон за WJ

                          така де
                          аз просто исках да го обясня нагледно
                          има там престой по складове, амортизации и други неща, които влизат в ценообразуването също + курса на долара в нашия случай с китай
                          а специално за ксеноните го знам от първо лице, ама да не си правя реклама
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #14
                            До: Ксенон за WJ

                            Както обикновено, мненията са различни. Но ще послушам Кинекс и Захари, тъй като са дали нагледен пример и категорично мнение.
                            Днес ми казаха в магазина, че модела на късите бил 9005, но не успяха да свалят фара, за да ме убедят.
                            Цената на комплекта била 98 лв.+ 30 поставяне и 6м. гаранция. Производство - Китай.
                            В крайна сметка, НВ4 различно ли е от Н4 и заслужава ли си инвестицията?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Ксенон за WJ

                              9005 не е НВ4
                              Н4 и НВ4 нямат нищо общо
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X