Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

    Мой приятел иска да си закупи ръчна лебедка за Гранд ZJ.
    Преценил е , че за леки разходки не му е необходима електрическа или хидравлична.Трабва му "ако не дай си боже се наложи".
    Моля предложете вариянти за ръчна лебедка, подходяща за Гранд ZJ.
    Предварително благодаря!


    П.П. Пускам нова тема , защото никъде не е разглеждано избор на ръчни лебедки и съответно мнения и споделени впечатления.
    ________________________________________________________________________________________
    Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
    HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

  • #2
    До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

    Не знам доколко е удачен този компромис. Миналата зима и аз си купих ръчна лебедка и точно за ZJ-я. Добре че беше като цена около 50 лева. Продавача в магазина в Тетевен ми казал че местните дървари са вадели трупи с подобни лебедки. Та се забих аз с нея по асфалтовия, тотално непочистен от сняг път между Рибарица и Шипково... Карах по стъпки я на Джуган, я на Виетнамка, докато не спрях......Хубаво, дай да обръщам да слизам долу. Близо два часа гимнастика за малоумници.....Закачваш се, почваш да я опъваш, и гледаш как се разпъва въжето, после идва момент в който чисто физически не ти стигат сили да я опъваш повече, а колата си стои там дето беше. Едвам обърнах.........След като се прибрах в къщи я разкостих тотално, и общо взето почти всичко от нея изхвърлих на боклука......

    Ако имате възможност да вземете от някъде такова нещо и да го пробвате в реални условия - направете го и си прицените дали/или.....
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • #3
      До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

      Точно това се канех да кажа. Ръчните лебедки, ако не са менте, са прекрсен инструмент за какво ли не. Което човек се кани да свърши, където е отишъл с джип с отделна нормална лебедка. Ей го - трупи там, колелата да смени и да вдигне на покрива, какво ли не. Само не да вади джипа.

      Коментар


      • #4
        До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

        По-добре да си вземе хай джек и свестни въжета. В краен случай може да го ползва и като ръчна лебетка, макар че като такава и той върши пак толкова работа. Обаче може да му помогне да се измъкне по много други начини, ако има за къде да захване джипа с него.
        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

        Коментар


        • #5
          До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

          Преди време нашият приятел RSS беше пуснал ето това:http://media.club4x4.ru/2007/02/23/r..._ruchnuju.html
          - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
          - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

          Коментар


          • #6
            До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

            Почти споделям мненията ви относно ръчната лебедка,но когато я имате е по добре с нея,отколкото без хич.Снимката от аватара ми говори добре за положението, в което съм и с малко помощ с ръчна лебедка излязох без да търся помоща на трактор.

            Коментар


            • #7
              До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

              Първоначално публикуван от jashi1 Преглед на мнение
              Почти споделям мненията ви относно ръчната лебедка,но когато я имате е по добре с нея,отколкото без хич.Снимката от аватара ми говори добре за положението, в което съм и с малко помощ с ръчна лебедка излязох без да търся помоща на трактор.
              Съгласен съм, че имането не е като нямането и по-добре ръчна, отколкото никаква, но не виждам никаква причина да се дават пари за такава, при положение, че почти за същите може да се вземе джек. Да, трябват му още неща, за да се ползва като ръчна лебедка, но така или иначе е добре да си имаш въжета и т.н. в джипа. Няма ситуация, в който ръчната лебедка да може да помогне, а той не. За сметка на това може да те измъква и от ситуации, с които никаква лебетка не се справя. Далеч по-функционален е.
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • #8
                До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

                Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
                ... Далеч по-функционален е.
                Само при условие, че има къде да го запънеш. На един джип с пластмасови брони и без усилени степенки отстрани единствената ти опция е да вдигаш за джантите, което обаче не става на всякакви джанти.
                Теглото и габаритите му също не са за пренебрегване.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Само при условие, че има къде да го запънеш. На един джип с пластмасови брони и без усилени степенки отстрани единствената ти опция е да вдигаш за джантите, което обаче не става на всякакви джанти.
                  Теглото и габаритите му също не са за пренебрегване.
                  Чавдар е много прав-при неподготвен джип джека почти няма как да го използваш,а за да говдигнеш за джантите ти трябва спец. приспособление.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

                    Чак пък специално приспособление... По-скоро елементарна джаджа. Отзад пък 80% от джипките имат теглич, за който също се вдига повече от чудесно. Също така дори голяма част от декоративните булбари вършат работа донякъде, ама трябва да се пробва внимателно... И в крайна сметка джека си е джек, може да послужи и в бъдеще за друга кола, а така или иначе върши и работа на ръчна лебетка от по-хубавите и не е много по-различни пари, дори може би по-евтин от наистина качествена ръчна лебетка (на тези от 50 лева хич им нямам вяра). С две думи получаваш повече, а дали ще го ползваш е друг въпрос. Но както кзах имането не е като нямането . Просто не виждам причина при липса на драстична разлика в цената, да се избере по-малко функционалната вещ, дори за момента да няма да ползваш останалите функции. А, ако Градна има теглич и стоманени джанти, джека отива още по-напред.
                    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

                      Джака въобще не го отричам,80 лева му е цената при Явор,"спец.приспособления" можеш и сам да ги направиш,но наистина при неподготвена машина е трудно приложим,освен за теглене като с ръчна лебетка,а за тази си функция ръчната е по лесна за употреба.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

                        Чудя се. Джек ли не сте виждали, джип, или кал? Или ръчна лебедка. Щото целият свят смята че едното става за всичко в офроуда, а другото - за нищо.
                        Ще съм ти признателен да ми подскажеш как точно се прави приспособлението.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

                          Абе хора,какви са тия тъпотии за ръчни лебедки и офф-роуд. Ще ви дам пет примера.
                          Пример 1- Ръчна лебедка на камион за ПЪТНА ПОМОЩ. Човека явно живееше в каменната ера и бе твърдоглав но след една седмица работа и сваляне на десет кила то собственото си тегло веднага намери магазина за лебедки и си купи електрическа.
                          Пример 2- Прикачна платформа с ръчна лебедка.След първия опит да качи автомобил след час и половина седна на мантинелата плувнал в пот и след този случай човека продаде прикачната платформа.
                          Пример3-Аз имах един камион през 2000г който трябваше да почне да работи но беше пригоден за автовоз и беше с ръчна лебедка.След първия и единствен качен Нисан Ванет на мен нямаше сухо място а от дрехите ми изцедих половин литър пот. Работата по този начин бе преустановена и си купих първата си лебедка с електрическо задвижане.
                          Пример4-Пак на мен преди три години на Тойота-та ми беше се повредил единия соленоид на лебедката. Двамата с churov направихме едно малко излизане в гората до Шкорпилоци и за нещастие в един овраг всъдехода легна на врати. Нито напред нито на зад можеше да се мръднем. Като лебедка ползвахме Hi-lift и след 7-8 дължини на крика излязохме от ситуация но нито аз нито Янко искаме да си спомняме за тази случка в която имаше много пот ,комари и майни.
                          Пример5-Иво и Дидо от Орешак с УАЗ на първия им офф-роуд бяха помъкнали разните му там талии,въжета и др.глупости.След качественото закопаване в едно дере всичките ръчни простотии бяха безполезни.Групата ни бе от два Самурая и въпросния "чук".Самураите ги измъкнахме на ръце но руската гордост я измъкнахме с помоща на лебедката на Plamen_varna който минаваше покрай мястото на закъсването.

                          Стефан ви го писа много хубаво "Чудя се. Джек ли не сте виждали, джип, или кал? Или ръчна лебедка. Щото целият свят смята че едното става за всичко в офроуда, а другото - за нищо."
                          Та независимо какъв е типа офф-роуд купувайте си ел.лебедка и не се занимавайте с нищо ръчно,то е само за непредвидени ситуации.
                          Последно редактирано от banjo; 19-11-08, 01:46.
                          Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                          Дий Снайдер

                          Коментар


                          • #14
                            До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

                            ОФФ. Като треснат тия соленоиди, слагай от жигулски стартер. Хем по не горят, хем струват стотинки.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

                              Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                              ... Та независимо какъв е типа офф-роуд купувайте си ел.лебедка и не се занимавайте с нищо ръчно,то е само за непредвидени ситуации.
                              Доколкото разбирам, в случая точно това е идеята. Да има нещо, колкото да не е без хич, за непредвидени ситуации.
                              Разбираемо е човек да не иска да влиза в разхода и разправиите по слагане на истинска лебедка на кола, която не се използва за по-сериозен офроуд.
                              Лошото е, че с някаква евтина ръчна лебедка само ще си мисли, че е подготвен за "непредвидени ситуации".

                              Най-добре да си носи зареден телефон с въведен(и) номер(а) на "тракторист"(и) с подготвени джипове ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X