Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

    Напротив аз лично несъм от тези които обичат да минават тънко снаеражен сам и с хаилфт крик и то надежден но ръчната либетка също и тя не ми излиза от багажника на самораиника вярно е че рядко се налагат да се ползват тези играчки защото карам Саморай но това е друга тема
    Търговията е проста работа ама не е за прости Люде.

    Коментар


    • #47
      До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

      Колега сложи тук-там по някоя точка, че не се разбира защо рядко ги позваш. Защото рядко върви или защото внимаваш.
      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
      Към модераторите-А изтрийте го сега.
      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

      Коментар


      • #48
        До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

        Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
        Колега сложи тук-там по някоя точка, че не се разбира защо рядко ги позваш. Защото рядко върви или защото внимаваш.
        Най-добре е на Самурайката 60" Джак и закрепването му на бронята хоризонтално. При /не дай си Боже/ закъсвация, двамата пилот и навигатор гепват стърчащите встрани от бронята краища на джака и си извличат на ръце Самурая като стой та гледай.
        Тази земя, по която тъпча сега,
        тази земя, която пролетен вятър пробужда,
        тази земя – не е моя земя,
        тази земя, простете, е чужда.

        Коментар


        • #49
          До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

          Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
          Колега сложи тук-там по някоя точка, че не се разбира защо рядко ги позваш. Защото рядко върви или защото внимаваш.
          Напротив Саморая се кара дори много често и лошото е че кадето минава той на другите джипове е трудно да минат от там и заобикалят
          Търговията е проста работа ама не е за прости Люде.

          Коментар


          • #50
            До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

            Първоначално публикуван от Kelevski Преглед на мнение
            Напротив ... кадето минава той на другите джипове е трудно да минат от там и заобикалят
            Абе и аз това им втълпявам в главите, ама не могат да го усмислят как точно става. Тая въшка с мощните 45 коня... така се катери и навира, че понякога и аз се изумявам. когато не успея да се изумя, съм на врати или на таван
            Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
            http://www.cardomain.com/ride/2562837

            Коментар


            • #51
              От: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

              Вземи си преносима електрическа лебедка dragon winch DWP 5000 с блок си готов , струва 250лв и тежи малко
              Последно редактирано от Чавдар (V93); 16-01-15, 12:05.

              Коментар


              • #52
                От: До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

                Първоначално публикуван от Niki 76 Преглед на мнение
                Но за по-голям джип и по-сериозно затъване (примерно в кал) незнам...
                Преди години в Нивата носех 2 тонна такава лебедка (верижна) на която скъсих за удобство "управляващия" синджир. Носех и 15м. синджир в дървено съндъче. В гората съм демонтирал двигатели ,кутии и т.н. -луда работа,но лебедката никога не ме е предавала. Извличал съм и НИВАТА от много тежки ситуации. Неудобството е теглото , скороста на работа, и необходимоста зхващането да е по на високо за лесно "набиране". За "аварийно спасителна" ситуация тези "машинки" вършат добра работа ,но не могат да изместят професионалната техника.
                Последно редактирано от Чавдар (V93); 16-01-15, 12:39.

                Коментар


                • #53
                  От: До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

                  колеги търся такава лебедка

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:59457940.jpg
Прегледи:3
Размер:93.8 КБ
ID:5714062

                  Коментар


                  • #54
                    От: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

                    Първоначално публикуван от Anonaki Преглед на мнение
                    Вземи си преносима електрическа лебедка dragon winch DWP 5000 с блок си готов , струва 250лв и тежи малко
                    Откъде се намират такива? Написах в гугъл и само руски сайтове изкачат...

                    Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                    Преди години в Нивата носех 2 тонна такава лебедка (верижна) на която скъсих за удобство "управляващия" синджир. Носех и 15м. синджир в дървено съндъче. В гората съм демонтирал двигатели ,кутии и т.н. -луда работа,но лебедката никога не ме е предавала. Извличал съм и НИВАТА от много тежки ситуации. Неудобството е теглото , скороста на работа, и необходимоста зхващането да е по на високо за лесно "набиране". За "аварийно спасителна" ситуация тези "машинки" вършат добра работа ,но не могат да изместят професионалната техника.
                    Откъде си взе такава лебедка?

                    Коментар


                    • #55
                      За да не отварям нова тема, ръчна лебедка за лека кола може ли да препоръчате с обща маса до 1тон, за леки непринудени ситуации

                      Коментар


                      • gogyto
                        gogyto коментира
                        Редактиране на коментар
                        Хахаха, да така е, прочетох темата и ми стана ясно. Ще се търси друго решение, обади се на приятел, най-добре

                      • cnc82
                        cnc82 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Аз бих заложил на това : dragon winch DWP 5000

                        Не е ръчна, ел. е, но пък е преносима. Руснаците вадят жипки с такова нещо. За лек автомобил гаранция ще свърши работа.
                        Има ги в бг сайтовете, цената е около 400 лв.

                      • gogyto
                        gogyto коментира
                        Редактиране на коментар
                        Благодаря, ще я имам в предвид.

                    • #56
                      Аз имам една такава - https://tashev-galving.com/product/0...-6-mm-rvt-2000 в багажника на крузера. Вадил съм го два пъти от гадна кал, веднъж докато още нямах познати с джипове, не бях намерил SOS групите и нямах истинска лебедка - един приятел мина през Ташев и ми я донесе с лека кола. Втория път като съм прибягвал до нея ставаше само с теглене назад, а нямах достатъчно полиспасти и/или шегели, за да ползвам истинската отпред за вадене назад.
                      Издържа на 2.7 тона без видими последствия. 3м е общата дължина на въжето, но понеже го играе подвижна макара, реално може да изтегли само 1.5м, после трябва презакачане. Изключително досадно, но за бедствия и аварии работи. Имат 2 тона вариант за 65-66лв.

                      Коментар


                      • MoridinBG
                        MoridinBG коментира
                        Редактиране на коментар
                        Абсолютно същото. Лост върти барабана, цялата лебедка е подвижна макара. Не съм казал, че е лесно, но 2700кг си излизат от глинеста кал. За 1 тон лека кола не смятам, че ще има какъвто и да е проблем.
                        Ситуация 1 - https://i.imgur.com/iTkTuAg.jpg - по корем и цялата дясна страна легнала в коловоз и засмукана в калта
                        Ситуация 2 - https://i.imgur.com/ZnafaXg.jpg - отново по корем, този път цялата лява страна в коловоз и засмукана в калта. На греблата - https://i.imgur.com/gyUV3bq.jpg

                      • коко келеша
                        коко келеша коментира
                        Редактиране на коментар
                        Ако ще купуваш такава лебедка, купувай само с две зъбчатки, които натоварват механизма симетрично и гледай да е максимално масивно изработена. Едно време ползвахме такива лебедки за разпъване на по-леки удари и имам някакъв поглед върху тях

                        П.П. Може да си носиш и парче тръба от скеле. Влиза върху дръжката и леееко улеснява "гребането"
                        Последно редактирано от коко келеша; 04-01-21, 07:00.

                      • gogyto
                        gogyto коментира
                        Редактиране на коментар
                        Знаех си аз, не може да няма начин, пък дори и не имах в предвид за такова зверско затъване....

                    • #57
                      Купувай такава лебедка само с две зъбчатки.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #58
                        Ето една "ръчна" лебедка. Може идеята вече да е споделяна във форума, но все пак..

                        https://youtu.be/QFDGGht3CQU
                        Който търси , намира !
                        Човекът е човек, когато е на път !

                        Коментар


                        • #59
                          Градски , тая много * ръчна * бе
                          На нас клиренс ни трябва , не скорост

                          Коментар


                          • #60
                            Така е Сашо... , но ти трябват само въжета и брадва .
                            Който търси , намира !
                            Човекът е човек, когато е на път !

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X