Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

    Plamen Mitev прадаваше 2 тирфора без въжета. От правилните. Български.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #32
      До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

      Имам,тирфор ,и мисля че трябва да си много на зор,за да мъкнеш това нещо.Вежето е по-тежко от самия тирфор,а и изваждането на джип с него коства такива огромни усилия и става много бавно/по 2-3 см/.По разумно е да си купиш някаква лебедка,и да забравиш за компромисни решения.Ако някой мисли че с тирфора се вади лесно джип,давам го на драго сърце да опита стига да е от района около София.

      Коментар


      • #33
        До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

        Опс, извинявам се, като позачистих надписа излезе една точка между 2 и 5. Така че лебедката е до 2,5 тона, а тежи 25 кила. Това обаче се оказа, че хич не е малко. Забих днес нарочно джипа в една тиня дето няма мърдане (всъщност, локвата дето ми е на аватара). След като се убедих, че сам не може да излезе, го закачихме на лебедката и един приятел започна да навива, а аз помагах на първа бавна и за около две минути излязох от локвата. Така че при положение, че не ми се монтира хидравлична или електрическа лебедка по ред причини, и ръчната явно ще ми върши работа за леките разходки, които правя. Остава само да си набавя и добри колани и вече ще съм много по-спокоен като тръгна из гората
        Land Rover Discovery 200TDI

        Коментар


        • #34
          До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

          Първоначално публикуван от Niki 76 Преглед на мнение
          Кое точно те притеснява? Може и с макара (блок), става 2 тона.
          Всичко ме притеснява. Джипа като легне хубавичко в калта, все си мисля, че ако не се потроши лебедката, ще се покъсат въжетата. Може и да бъркам, щото нямам кой знае какъв опит с лебедки, но са ми набивали в главата, че за 2 тона джип трябват 5-7 тонни въжета.
          Все пак в снега е едно, а хубавата глинеста лепкава кал (да речем по Чирпанска България) е малко по-различно преживяване.
          Пак казвам - не се заяждам.
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • #35
            До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

            най-добрата ръчна лебедка,която съм виждал досега е някаква от БТР или поне така пише на нея с неизвестен тонаж,но е ного яка,представлява един четвъртит корпус вътре с разни макари и зъбни колела,отвън има една манивела и две халки.с тресчотка е.Преди е вадила двигатели на камиони-кразове,мазове и т.н все големи,но едни път не отвиви няколко болта на един кразов двигател и почнали да вдигат,но не щяла,сложили на манивелата една тръба и леко-полеко вдигнали целия камион.
            та е доста яка и практически нетршлива,вуйчо ми с един негов колега за измъкнали 5км кабели ,без да я увредят,а там е.връзват лебедката за джипка и едновременно дърпат и с джипа и с лебедката,като го видя ще го питам дали я държи и ще и направя некой снимка.

            Коментар


            • #36
              До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

              tef4o, здравей, по-принцип ръчните лебедки са за "аматьорски" изпълнения (компромис са си). Ти ако ще правиш хард каляне, няма две мнения каква лебедка ти трябва.
              Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

              Коментар


              • #37
                До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

                Първоначално публикуван от Niki 76 Преглед на мнение
                tef4o, здравей, по-принцип ръчните лебедки са за "аматьорски" изпълнения (компромис са си). Ти ако ще правиш хард каляне, няма две мнения каква лебедка ти трябва.
                Поначало избягвам да се вкарвам в по-голямо приключение, отколкото се налага, въпроса беше по-скоро да си изясня нещата. Че то понякога хард-оффроуда се получава неочаквано
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • #38
                  До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

                  Аз имам ръчна либетка ORIENT-четири тонна ако трябва да бъда честе помагала ми е в доста трудни моменти със Саморая но с нея малко си е риск ако важетата не са здрави по добре нея ползвай че послетсвията са доста тежки ако се скъса някое въже направо не ми се мислиРъчната либетка много зависи и в какъв момент ще я ползваш и на колко тежък джип че ако джипа тежи 2тона и е затънал до ушите в кал и на нагорнише незнам дали ще ти останат ръце да го изкараш с нея
                  Търговията е проста работа ама не е за прости Люде.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

                    В момента си търся читава ръчна лебедка, така че казвайте, ако някой продава, или поне марка - горе-долу къде мога да си намеря. Не искам електрическа по причини, които само аз си знам Трябва ми читава, 2-3 тона, например като на колегата със Самурая. Като стана дума - колко струва твоята и откъде може да се купи
                    Александър

                    Коментар


                    • #40
                      До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

                      Като прочетох темата останах с убеждението, че за лек оффроуд с лек джип (самурай) една ръчна лебедка със здрави въжета върши работа. Правилно ли съм разбрал.
                      Мисля колегата, който пусна темата имаше предвид такива случаи.
                      Иначе за хард офроуд (глини, големи преспи..) явно само ел. или хидравлична лебедка ще помогне.
                      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА
                      Учи се от всеки, не подражавай на никого, работи здраво!
                      In God we trust, all others must pay in advance.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

                        Хайджека и здрави въжета са по-правилна комбинация.....
                        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                        Коментар


                        • #42
                          До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

                          Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                          Хайджека и здрави въжета са по-правилна комбинация.....
                          Е как ще го навреш тоя Hi-Jack в самурая? Нали видя, че ти едвам се събра вътре. Много си расъл

                          Първоначално публикуван от Bravo Преглед на мнение
                          Като прочетох темата останах с убеждението, че за лек оффроуд с лек джип (самурай) една ръчна лебедка със здрави въжета върши работа. Правилно ли съм разбрал.
                          Мисля колегата, който пусна темата имаше предвид такива случаи.
                          Иначе за хард офроуд (глини, големи преспи..) явно само ел. или хидравлична лебедка ще помогне.
                          Явно нищо не си разбрал!
                          Лекия ОФФ-РОУД + лек дъжд става... мамата !!!
                          Както предполагам за ЛЕК офф-роуд ще си и с асфалтови гуми тогава става още по-МАМАТА.
                          Аз лично карам самурай - гуми тип КОБРА 195 R 15, и лебетка 6500 Lb. и Hi-Jack на задната броня.
                          И пак е имало Жокер - ПОМОЩ от ПУБЛИКАТА

                          Виждам че си от Варна, обади се да седнем по напитака.
                          Последно редактирано от Kaskadiora; 12-11-09, 18:02.
                          Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                          http://www.cardomain.com/ride/2562837

                          Коментар


                          • #43
                            До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

                            Лелее хвърли ме в замисъл май ще ми трябват по-голям акумулатор, лебедка, хай джак... той самурая тегли ли толкова?
                            а за напитка съм винаги жаден но нали съм младши участник и не мога да се свържа с теб на ЛС, нито да ти рагледам профила. Ако има друг начин подскажи. иначе аз съм на 0878 417 456 Иван.
                            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА
                            Учи се от всеки, не подражавай на никого, работи здраво!
                            In God we trust, all others must pay in advance.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

                              Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                              В момента си търся читава ръчна лебедка, така че казвайте, ако някой продава, или поне марка - горе-долу къде мога да си намеря. Не искам електрическа по причини, които само аз си знам Трябва ми читава, 2-3 тона, например като на колегата със Самурая. Като стана дума - колко струва твоята и откъде може да се купи
                              Моята ръчна либетка е купих за 45лв- от магазин за строителни материали ако ще е ползваш на нивата гледай да е поне 4-5т че по малките са слабички и с по тънки и къси важета
                              Търговията е проста работа ама не е за прости Люде.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

                                Ръчни лебедки има в раздел Търговски партньори. Аз лично вместо ръчна лебедка бих си взел колани, синджири и Джак. Това само в случай, че искате непременно да минете тънко. Малките лебедки не са толкова скъпи а с един блок стават гилеми. Губи се време наистина, но с ръчната лебедка се губи повече.

                                ПП Извинявам се, сега видях че може да е Самурай. За Самурай, Джак само на покрива (ако има покрив). Иначе
                                Последно редактирано от drukman; 14-11-09, 23:07.
                                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X