Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    Най-добре да си носи зареден телефон с въведен(и) номер(а) на "тракторист"(и) с подготвени джипове ...
    Много правилен вариант е това с телефона.
    Ръчната лебедка изобщо не е добър вариант за офф-роуд шофиране понеже винаги трябва да има дървета около теб. Лично аз съм ползвал за опора храсти,камъни и котва но с електрическа лебедка. Искам някой да ми се похвали че се е измъкнал с ръчна лебедка с такива опорни точки-------еми аз от опит знам че нестава. В Пример5 който съм дал ситуацията беше такава че имаше туфи с храсти ама докато стегне въжето хода на талиата свърши а тази операция с Hi-lift е немислима. Абе телефон му е майката и жокер обади се на приятел ако не искаш истинста лебедка.
    Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
    Дий Снайдер

    Коментар


    • #17
      До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

      Не искам да ме разбирате погрешно-просто ръчната лебедка е за ситуация,в която нямаш друга алтернатива!

      Коментар


      • #18
        До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

        Първоначално публикуван от jashi1 Преглед на мнение
        Не искам да ме разбирате погрешно-просто ръчната лебедка е за ситуация,в която нямаш друга алтернатива!
        Сега с риск мен да ме разбереш погрешно,ако изпаднеш в такава ситуация или си си за електрическа лебетка или по добре да не изпадаш в ситуация,всички са го казали ясно или караш оборудван и не ти пука или по добре не се навираш у шамарите.Не мога да си представя сам човек как дърпа джип в гората с ръчна лебетка по склон или да се мъчи да го вади от коловоз.Освен Джека в такава ситуация евентуално без много пот,нерви и споменаване на роднини биха те извадили и едни по сериозни гуми.
        ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
        тел.088четири 9едно9 4нула4
        -------------------------------------------------------

        Коментар


        • #19
          До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

          Аз тук съм съгласен със Стефан, ама май не го разбрахте. Джека е за офроуд, дори по-важен от лебедката, била тя и електрическа. Често там където ще теглиш като малоумен с ръчната лебедка, с джека, дори да нямаш специялно направени усилени места, можеш просто да вдигнеш за джантите или за теглича, да подложиш нещо отдолу и да си излезеш като пич. Наложи ли се да теглиш и двете няма да ти помогнат при сериозен наклон, а на равно са горе долу еквивалентни, т.е. еднакво мизерни. А, забравих, легне ли на мостове, с ръчната едва ли ще можеш да помръднеш, докато с джека пак имаш шанс да я вдигнеш. Да, джека има по-малък ход и може да се наложи да го презакачаш, но така или иначе на голямо разстояние не можеш да се издърпаш поради липса на сили.

          Ако трябва да степенувам трите уреда споменати тук, в кои комбинации е най-добре да ги има човек, бих направил класацията така:
          1. Електрическа или хидравлична лебедка плюс джек.
          2. Само джек.
          3. Само електрическа или хидравлична лебедка.
          4. Ръчна лебедка.

          Другите комбинации не са много смислени. И докато има причината да избереш вариант 4 пред вариант 3 - цената, то да избереш 4 пред 2 просто няма...
          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

          Коментар


          • #20
            До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

            Здравейте, въпреки, че темата е поизоставена, днес ми се наложи да си пробвам ръчните лебедки и реших да споделя.
            На път за Околчица се натъкнах на сериозни преспи и уж на шега си затънах "непомръдваемо". Имах лопата, но реших да си пробвам лебедките.
            Първата лебедка - китайска с дръжка и тресчотка (нямам снимка) се счупи още в началото, преди да се счупи вече трудно я прещраквах (въпреки, че е с полиспаст).
            Второто нещо с което опитах беше колан с притягащ механизъм - не ми стигна силата.
            Третата лебедка (в която ми е беше надеждата) е също китайска, кръгла, с верига, 1 тон (на снимките). С нея успях да извадя Витарата, но с огромни усилия. Един полиспаст много щеше да помогне.
            Но за по-голям джип и по-сериозно затъване (примерно в кал) незнам...
            Прикачени файлове
            Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

            Коментар


            • #21
              До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

              за "ръчна лебедка" не си помислям.
              но ако има навити - да ходят да си премерят бицепсите: ако се разминават с повече от 2`` спрямо джантите на жипката - или сменят жипката, дакат напаснат разликата или минават на електика/хидравлика.
              МАШИНИТЕ са за да СЛУЖАТ на ХОРАТА
              [I][SIZE=1](т`ва нещо от законите на роботиката...)[/SIZE][/I]

              Коментар


              • #22
                До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

                Днеска намерих у нас една масивна ръчна лебедка, стара, полска, до 25 тона пише на нея. Ще я пробвам тия дни, ей така, от любопитство, и ще ви кажа резултата
                Land Rover Discovery 200TDI

                Коментар


                • #23
                  До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

                  Първоначално публикуван от angel_drakata Преглед на мнение
                  Днеска намерих у нас една масивна ръчна лебедка, стара, полска, до 25 тона пише на нея. Ще я пробвам тия дни, ей така, от любопитство, и ще ви кажа резултата
                  Сложи някоя снимка ,и ние да е видим какво представлява
                  0887632135-Краси

                  Коментар


                  • #24
                    До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

                    Първоначално публикуван от angel_drakata Преглед на мнение
                    ... масивна ръчна лебедка, стара, полска, до 25 тона пише на нея ...
                    Дали не е 2.5 тона? Че 25-тонна лебедка и електрическа не съм виждал. Най-много са до около 7.5.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

                      Сигурно е железопътна латерна, те могат такива тонове. Само дето рейката отива от край до край за половин ден. То затова и и казват латерна.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

                        To i bez това когато си копнат вече нямаш бърза работа !

                        Тя като тирфирда ли изглежда ?
                        Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                        Коментар


                        • #27
                          До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

                          Не, къс джек с великански кютук и манивела.
                          Дреайлиралия вагон го вдигаш веднъж, това може да трае половин сантиметър в минута. И тежи трийсетина кила. За джиповете не става.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

                            Първоначално публикуван от Niki 76 Преглед на мнение
                            ...Третата лебедка (в която ми е беше надеждата) е също китайска, кръгла, с верига, 1 тон (на снимките). С нея успях да извадя Витарата, но с огромни усилия. ...
                            На 1 тон кола 1 тон лебедка не е ли малко... неразумно?
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #29
                              До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

                              Имам дома 25 тонна лебетка и крик откраднат от Редки металиС лебетката дигаха влакчето като излезе от релсите толкова е тежка че не знам за какво може да се използва.
                              К мирной жизни не пригоден.
                              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                              Коментар


                              • #30
                                До: Дайте мнение за ръчна лебедка каква?

                                Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                                На 1 тон кола 1 тон лебедка не е ли малко... неразумно?
                                Кое точно те притеснява? Може и с макара (блок), става 2 тона.
                                Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X