Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бензинова помпа на витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Бензинова помпа на витара

    Благодаря за отзивчивоста ви.
    Значи, не се притеснявайте
    Първо, открих 2 релета непосредствено зад бушоните, но бяха в едно тяло, а не като тези.
    Не ги пипах, защото цветовете на кабелите не съвпадаха с това което излиза от помпата.
    Зад заден ляв стоп, има едно гнездо с клеми. Там открих кои са кабелите на помпата. При подаване на контакт, светва за миг и загасва. След това при завъртане на стартера,свети постоянно. Както и да е, приех че ток стига до помпата.
    Последва ужасното упражнение със свалянето на правеняка резервоар и бутилката.
    И сега генералния проблем.
    Помпата се оказа в отвратително състояние. Цялата в налепи като котлен камък. Около изходния щуцер пластмасата започнала да се топи. Естествено е изгоряла.
    Бензина, не мирише на бензин. резервоара започнал да ръждясва.
    Абе, трагедия. И тема за размисли...
    Та, търси се помпа

    Коментар


    • #17
      От: Бензинова помпа на витара

      Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
      ... и тоя бензин да не е наливан преди 10 месеца ...
      Както се казва - нищо ново . Самата помпа е същата, като на Мицубиши Колт/Лансер, като започнеш от 92ра и поне до към 2000та. Разликата е единствено във височината. Ако намериш такава за без пари - с леко преправяне на стойките всичко става правилно. На съседа сложихме външна от някакво БМВ. Виждал съм и вътрешна, приспособена от Ауди А4. Която пък се слага и по някакви Голфове, но не знам по кои точно.И така нататък, варианти бол.

      Аз само да питам - така и така си свалил всичко, така и така караш основно на газ - за чих чеп ти е оригиналния резервоар? Дали не е сега момента да си сковеш един малък? А и оригиналние сиурно вече е 'тръгнал', ако не около входа на тръбата за зареждане, то около помпата или около нивомера...
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #18
        От: Бензинова помпа на витара

        Адаш, аз съм с допълнителен резервоар, навремето бях писал и показал как го сковах, но не сте длъжни да помите всичко.
        Газовия и бензиновия са един до друг, крепят се на оригиналните места на резервоара, и се свалят в комплект. затова е трудно.
        Да, мисля го и за някаква външна помпа.

        Но цялата ситуация поражда няколко въпроса, чуденки, поне за мене.

        Първо, основни въпрос, да работи или да се изключва помпата!?
        Ако се изключваше, със сигурност нямаше да е изгоряла. Бензина нямаше да циркулира през двигателното, и да се загрява постоянно, което допълнително да ускорява скапването му.
        Да, но пък бензина всеки път след изклчване на помпата ще остава в инжектора, там ще се изпари, и постепенно там ще се натрупат отлагания, и край.

        Другото. Тези паравени резервоари.
        Ако са от черна ламарина, не корозират ли по-бързо от оригиналния? Моят е корозирал, въпреки че винаги беше пълен.
        Оригиналния има ли някакво покритие? Поцинковане, фосфатиране?
        Може ли да се мисли за някаква вътрешна обработка на правен резервоар?

        И трето, нуждата от това редовно претакане на бензина, с което признавам, не се съобразих, и това можеби е причина за проблема ми сега.

        И всичко това ме връща на мисълта за карбураторизиране. Някой правил ли го е?
        Ако тази кола ще остава още дълго в мене, аз карам само на газ.
        Един карбуратор няма ли да елиминира всички потенциални компютърни, инжекционни, циркулационни и кой занае какви още проблеми.

        Коментар


        • #19
          От: Бензинова помпа на витара

          Моята витара, по-късно и Станкович се забавлява с нея и то доста, беше карбуратор-Микуни. Аз я газифицирах, основната дейност я свърши еди приятел-газаджия, много вещо и под моето наблюдение и помощ с качествени материали. Бутилката събираше около 20л. газ, след всяко свършване на газта, карах на бензин около 50-100км. Нямах никави проблеми, така около 2-3 години, след това я купи Станкович, в час съм с повечето му перипетии с нея. Знам че не намери свестен газаджия във Варна, карбураторен специалист който да я оправи, тъй като вдигна разко разхода и то с по-малки гуми от тези, с които аз я карах. Ако ще слагаш оригинален карбуратор, задължителна профилактика и настройка, но си заслужава, беше по-пъргава от доста монота, успех.

          Коментар


          • #20
            От: Бензинова помпа на витара

            Поред на номерата:
            1. Няма никакво значение. изгарят за все същото време, макар и по различни причини.
            2. оригиналния е калайдисан. Когато правя малък резервоар, или ползувам останките от оригиналния (готови гнезда за помпа и нивомер, покритие) или от неръждавейка. В бензина ВИНАГИ има вода. Може да е в микроскопични количества, ама то от повече няма и нужда
            И да, сори, забравил съм с какъв резервоар си...
            3. Е това еб... майката на всичко. И на помпа, и на филтър и на инжектор... и, честно казано, И на карбуратор. Така, че на твое място не бих се насъсквал толкова. Винаги може да сложиш някой Жигулски боклук, но ... абе, не си малък, ти си решаваш.

            П.П. Писали сме едновременно с Трифон.

            И още нещо - и да сложиш карбуратор, ще трябва да побъзикаш запалването. Не е особено трудно, ако си със старите 'делка', кито са само с 2 жици (VR датчик). Ако си 3 или повече - хм.... или си търси старо или заеби.
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #21
              От: Бензинова помпа на витара

              Върнах бутилката на място, че трябва да карам. Като гледам, без допълнителния резервоар, съм могъл да събера и 40-литрова.
              Сега съм с 32 Холандка. При положение, че карам само на газ, щеше да е по-удачно.
              Трифоне, колко газ ти харчеше карбураторната? Моята на шосе е 10 до 11, с гуми Генерал-Грабер/215.
              А японските карбуратори, до колкото имам впечатление от тях, са доста сложни. Разни клапички, вакуми...

              Коментар


              • #22
                От: Бензинова помпа на витара

                Моята я карах с 4о и нещо литрова бутилка, събираше се съвсем добре. Вярно, имах и 35мм бодилифт.
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • #23
                  От: Бензинова помпа на витара

                  Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                  Върнах бутилката на място, че трябва да карам. Като гледам, без допълнителния резервоар, съм могъл да събера и 40-литрова.
                  Сега съм с 32 Холандка. При положение, че карам само на газ, щеше да е по-удачно.
                  Трифоне, колко газ ти харчеше карбураторната? Моята на шосе е 10 до 11, с гуми Генерал-Грабер/215.
                  А японските карбуратори, до колкото имам впечатление от тях, са доста сложни. Разни клапички, вакуми...
                  Mikuni е доста сложен карбуратор, но нагласен ли е върви доволно и не гори много, с грабер ат2 225/70/15 междуградско 10л/100км и градско от 12-14л/100км. Почти си пълнеше километража, няма комп, девет кабела и това е.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Бензинова помпа на витара

                    Мдаа, ясно за разхода. Това значи си е оптималното.
                    Колкото до Микунито. Поразрових се и го видях поне на снимки. Наистина е охтопд. Това има значение за вървежа главно на бензин. Но предполагам, че втората камера отваря чрез вакумна мембрана, така че това ще окаже влияние и на газ.
                    И как няма да върви! Първа камера е с по-малко сечение, това осигурява по-голяма скорост на потока в режима при ниските обороти, което е важно за адекватноста на двигателя там, т.е. повишаване на въртящия момент при ниски обороти и преходни режими, което си мисля, е особено важно при офроуд машините. А след това като отвори и втората калапа, пълниш километража
                    А 9 кабела, ако отиват само до карбуратора, хич не са малко

                    Коментар


                    • #25
                      От: Бензинова помпа на витара

                      Да споделя от моя опит - помпата ми беше изключена на газ и пак се скапа - беше блокирала. Отделно от това - гумичките на дюзата на моното бяха изгорели, явно когато горивото циркулира охлажда самата дюза и за това уплатненията не се прецакват. След слагането на нова помпа - отпред текна като лейка.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Бензинова помпа на витара

                        Много неприятан рабоата. Сега ако я подкарам само на газ, ще се скапе и моното.
                        А с тоя ръждясал резервоар нищо добро не ме чака, ако и да туря и бензин.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Бензинова помпа на витара

                          Така е, сложи на първо време филтър на входящият маркуч към моното, но най близо до резервоара, сложи и още един непосредственно преди моното, така ще филтрираш максимално, успех.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Бензинова помпа на витара

                            Много го мисля да сложа ли карбуратор. Ще излезе около 100лв с колектор. Ако тръгна да разпилвам моя колектор, цената ще падне до цената само на карбуратора. Ще се наложи разпилване, защото оригинално отвора е кръгъл и ексцентрично, а карбуратора ще е двукамерен.
                            Извинявайте, че ви занимавам с колебанията си

                            Коментар


                            • #29
                              От: Бензинова помпа на витара

                              Че нали това е идеята тук, да се занимаваме един друг с разни неща

                              Адаш, ако толкова си се навил на карбуратор - слагай. На твое място бих докопал такъв от Хонда, примерно от някой дърт Шатъл 1ва генерация на части. Карба е уникално прост, за разлик аот тоя на Сузукито и уникално надежден, за разлика от жигулските примерно.

                              Обаче проблема с резервоара и с помпата си остава. Че и трябва да е на ниско налягане, което направо си е проблем.

                              Оставял съм моното на Витарата по няколко месеца без капка бензин, не съм забелязал нито да се разсъхне, нито да спече. И сега имам наблюдения върху 2 витарки, които се карат само на газ и се включва на бензин само и единствено като свърши газта на лошо място. Не съм забелязал и при тях някакви проблеми. На едната пмпата е постоянно включена, на другата се изключва.
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Бензинова помпа на витара

                                Да, такава е идеята, и тези размисли може да са полезни и за други. Жалко че темата е за помпа, и се поизмества малко.
                                Та като казх помпа, айде ново 20, има различни налягания помпи ли? Налягането не го ли определя възвратния клапан?
                                И високото налягане, какъв проблем ще създаде? Иглата на поплавъка ли няма да издъжи и ще пропуска? Вероятно.
                                И какво правим тогава!? На мястото на клапана слагаме подходяща бленда ??
                                Не го занм този на Хондата, но какво по-просто от Ладовите карбуратори първо поколение? Тези без с-мата "Каскада". Чиста механика, Копие на модел Вебер. Знам ли?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X