Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква е ситуацията с евтините RR P38А и +/- срещу Disco 2?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Каква е ситуацията с евтините RR P38А и +/- срещу Disco 2?

    По-принцип се оглеждам за Паджеро, но от време на време не мога да не хвърля по някой поглед към рейнджовете (P38A) и установих, че има много евтини такива.

    Дали всичките са големи гробове? Много ме кефи този джип, но не ми се ще цялата заплата да отива по него (имам си две други коли ).
    Каква е реалната цена на един запазен такъв джип?

  • #2
    До: каква е ситуацията с евтините рейнджове

    Първоначално публикуван от ifchon Преглед на мнение
    По-принцип се оглеждам за Паджеро, но от време на време не мога да не хвърля по някой поглед към рейнджовете (P38A) и установих, че има много евтини такива.

    Дали всичките са големи гробове? Много ме кефи този джип, но не ми се ще цялата заплата да отива по него (имам си две други коли ).
    Каква е реалната цена на един запазен такъв джип?
    Колега, трудно е да се каже точна цена, виж темите тук, скоро колегата nikidd си купи и има специална тема за това - http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=39065. Ще ти е от полза.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • #3
      До: каква е ситуацията с евтините рейнджове

      А ехото на стара слава,
      на друми, по които сме били с другари,
      нечуто, бавно промълви:
      "Дискавъри, приятелю! Дискавъри!

      Рейнджът има уникална история, но уви - най-сполучливите комплектации са редки. Чети и проверявай, и - успех!

      Коментар


      • #4
        До: каква е ситуацията с евтините рейнджове

        Много го мислих и това диско, фен съм им на англичанчетата, ама на мен лично ми е малко грозновато
        Ще видим какво ще изпадне, а за четенето, изчел съм вече всяка тема тук сигурно, а и в английския и американския РР форум също...

        п.с. където доста се коментираше смяната на една шайбичка в спирачната помпа на рейнджовете, където оригинално е пластмасова и се чупи и оставаш без спирачки тук не съм забелязал коментари по нея. ..цък

        Коментар


        • #5
          До: каква е ситуацията с евтините рейнджове

          Те тия двете неща:
          Евтин П38А и "само сипвай нафта и карай" са абсолютно несъвместими. Или скъп(разбирай в перфектно състояние) или нещо друго, например Дискавъри 2, което не му отстъпва по лукс и возия, а е и много по-красиво. П38-цата отпред прилича на Москвич Алеко...

          Коментар


          • #6
            До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

            Досега не се бях замислил,ама вярно имат прилика.Същите квадратни фарове,решетка и мигачи оранж.
            В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

            Коментар


            • #7
              До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

              Рендж Ровър поздравява Дискавъри с песента "Евтина си мила."
              Цената на RR-p38 в добро техническо състояние(разбирай без нужда от ремонти) трябва да е над 20 000лв.

              Коментар


              • #8
                До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

                То на човека 20 бона може и да му е евтино.

                Коментар


                • #9
                  До: каква е ситуацията с евтините рейнджове

                  Първоначално публикуван от ifchon Преглед на мнение
                  .......................поглед към рейнджовете (P38A) и установих, че има много евтини такива.

                  Дали всичките са големи гробове? ...................?
                  Да и много дълбоки и широки / демек с голям обем/.

                  Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                  Рендж Ровър поздравява Дискавъри с песента "Евтина си мила."
                  Цената на RR-p38 в добро техническо състояние(разбирай без нужда от ремонти) трябва да е над 20 000лв.
                  Стара информация - преди година - две. /Мое мнение/.

                  Първоначално публикуван от ifchon Преглед на мнение
                  ..............на мен лично ми е малко грозновато
                  ................................. ..цък
                  То си е грозно - и там е красотата му. То и Дифендърът е един красавец и УАЗ-а и ТЛЦ-70 и Вранглера и т.н. и всички истински джипове. "Грозен" и "Джип" са синоними. /Тука Кинекса ше ме миропомаже/, но Джип в случая е като Делко и Ксерокс в общоприетото разбиране.
                  За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                  Коментар


                  • #10
                    До: каква е ситуацията с евтините рейнджове

                    Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                    "Грозен" и "Джип" са синоними. /Тука Кинекса ше ме миропомаже/, но Джип в случая е като Делко и Ксерокс в общоприетото разбиране.
                    Правилно , правилно!

                    По въпроса за евтин Рейндж- въпрос на късмет и компромиси.
                    Щом трябва да е евтин , па и в много добро техническо състояние и да е с климатик и кожен салон и ако може автомат, - правиш компромис, търсиш си английски с обратно кормило.
                    Ако не те устройва, хващаш един компетентен разбиратор и тръгваш да търсиш.
                    Късмет!
                    ________________________________________________________________________________________
                    Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                    HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                    Коментар


                    • #11
                      До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

                      Привет,
                      ми аз си взех евтин.. и след всичките влизания в бокса вече се върза на сериозна цена, но не съжалявам защото поне зная, че почти всичко му е ново.. това са джипки.. карат се, износват се, чупят се.. както някой каза по-горе всичко е въпрос на късмет.. или водиш с теб някой, който кара такъв отдавна и е наясно какво да гледа.. аз моя го взех на прима виста, добре че поне възглавниците и компресора излязаха здрави.. то май само те и мотора бяха здрави..
                      [COLOR=#01b4f8][B][URL="http://forum-lines.ru/"][IMG]http://forum-lines.ru/rez/ab42532.gif[/IMG][/URL]
                      [/B][/COLOR][IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/picture.php?albumid=469&pictureid=6937[/IMG][COLOR=#01b4f8][B][FONT=Tahoma][COLOR=Navy]
                      Land Rover Range Rover 2.5 TDS - 95'[/COLOR][/FONT]
                      [/B][/COLOR]

                      Коментар


                      • #12
                        До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

                        Миии,то тва е основното при тоя модел.Окачване и мотор.Другото са бели кахъри.С изключение на спирачките(в частта им помпа и abs).
                        В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                        Коментар


                        • #13
                          До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

                          Понеже гледам, че има линк и към мойта тема, та да се обадя.

                          Абе без да се обиждате, Диско I си е по-грозен. Доста. И по-тесен. Обаче P38A за гората не става по мое мнение, освен ако са ти мноооого дълбоки джобовете и си винаги в компания, а тогава едва ли ще се спреш на него. С това въздушно окачване и с тоя дебел г.з на тез 140 к.с. (дизела) си е направо ... абе аз сам у гората с това не влизам, че не знам ще мога ли да изляза на собствен ход.

                          За мен обаче е добър компромис за семеен автомобил. Широк, комфортен, удобен. Харчи добре (като за тези размери и кила), Full-time, до 140 км/ч е добре. Абе - семеен, високичък, 4х4. За разходки и на сняг трябва да става. За хард - едва ли.

                          Моя го взех евтино, колкото едно Audi A4 и малко отгоре. Лошото почва после. Ама лошо-лошо, колко да е лошо. Сменяш, сменяш па се кротне. Само дет те гложди докога.
                          Като при мен тая седмица - изпищя че са му слаби батериите на дистанционното, пък имам само едно, нямам ЕКА код и далеч от София. Мани, електроники. Имаше една тема: "Крава на лед"

                          На мен си ми харесва. Даже много. Таз година ще си го карам, даже до към средата на следващата. После ще видим

                          Коментар


                          • #14
                            До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

                            Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
                            Понеже гледам, че има линк и към мойта тема, та да се обадя.

                            Абе без да се обиждате, Диско I си е по-грозен. Доста. И по-тесен. ........................................................................................На мен си ми харесва. Даже много. Таз година ще си го карам, даже до към средата на следващата. После ще видим
                            За вида на Диското-съгласен, обаче за обем вътре-не си познал / ако искаш ще ги пълнимс вода догоре и после-в туби, за да премерим обема/. Определено грешиш, особено с резервната гума в багажното отделение. Не ме разбирай погрешно-и аз си бях харесал Реиндж-предния модел, п38 и накрая ......шус - на Дискавъри.

                            А щом приемеш разходите-си наистина в сладкото блато, наречено ЛР. /Истината е, че от пълноприводна високопроходима машина се очакват чудеса, а тя си е всъщност машина/. И се чупи и се прави, и се чупи и се прави и..........
                            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

                              Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
                              ...Абе без да се обиждате, Диско I си е по-грозен...
                              Хихи, май ти се обиди, ние не! Никой не е казал, че П38 е грозен. Казах, че прилича на Москвич Алеко, който си е красива...кола


                              За обема обаче не позна, ама изобщо. Т'ва, че като се качи в моето и седалката беше издърпана доста напред, съвсем не означава, че е тясно. Ако не вярваш, аз и Цецо ти предлагаме да тестваме. После се приготви да черпиш.
                              Последно редактирано от Lazar; 21-11-08, 23:30. Причина: снимка

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X