Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Висок разход на Паджеро 2, 2.8, автомат, дълга база

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Висок разход на Паджеро 2, 2.8, автомат, дълга база

    За 2.8TDI според мен разхода е нормално да бъде 10-12 извън и 13-15 градско. Както му дава на колегата пуснал темата 18, очевидно нещо не е в ред. Пак казвам, мойо 2.5TDI даваше 18, когато беше леш и кой знае колко от тези 18 излизаха неизгорели през ауспуха. 2.8 е по-голям мотор, но на това купе(2т+), е логично да е по-икономичен от 2.5.

    Пак ще дам за пример Хайлукс, понеже това карам в момента - 2.4TD(без интеркулер) - 10-11 извън и 12-13 градско. 3.0TD(също без интеркулерІ - 8.6 на дълъг път, 10-11 градско. И двете автоматик.

    Незнам, вие да не ги карате само на кик даун тия автомати...и оборотите в червеното.

    Колега, когато я запалиш студена, тресе ли мотора на празни обороти или си стои мирно? Чуй евентуално за тропане от някоя дюза...ако трябва ги смени всичките, но да знаеш, 18/100 изобщо не е нормално, намери проблема и го отстрани своевременно.

    ПС - от любопитство изчетох и малко от чуждите форуми по темата за разхода на Паджеро - всички споделящи се въртят между 10-12 (без майтап). Верно, че нафтата им е по-хубава, ама чак пък толкоз?!?

    Попаднах и на това:

    Big heavy car - big diesel engine - aerodynamics of a brick =poor fuel consumption

    Отговора отдолу:

    Bin it and buy a Toyota Surf.

    Ако не вярвате, ето линк: http://uk.answers.yahoo.com/question...6010429AAypQZA , а и тоя тип се оплаква, че Паджерото му горяло 25mpg, което прави 10.62км за литър - приблизително 10/100.
    Последно редактирано от panaira; 20-11-08, 00:19.

    Коментар


    • #17
      До: Висок разход на Паджеро 2, 2.8, автомат, дълга база

      Паджеро 2.8 дълга база извън градско София-Ст. Загора и обратно /доста често/ , разход 10-12 , нека бъде и 13/100 !
      /при 100 гр. в повече/ --го подарявам !
      0876 79 25 21

      Коментар


      • #18
        До: Висок разход на Паджеро 2, 2.8, автомат, дълга база

        При мен пък 2.8ТД го засичах два пъти при пълен резервоар и двата пъти 12.5л/100км, като това е каране все без да е загрял, 5км сутрин и 5км вечер, даже е и без свещи. Това е за нещо като градско без задръствания. На извънградско не съм засичал

        Коментар


        • #19
          До: Висок разход на Паджеро 2, 2.8, автомат, дълга база

          Мои приятел имаше същият проблем с паленето и след една минута гаснеше и като реши че ще го кара на маистор взе че се оправи и сега няма проблем,все едно се оплаши този джип и взе да не гасне.А относно разходът му го засича с пълен резервоар минава 225км. и зареди 30л.нафта това е 13.3333 според мен това е много добър разход.

          Коментар


          • #20
            До: Висок разход на Паджеро 2, 2.8, автомат, дълга база

            Първоначално публикуван от vladokr1 Преглед на мнение
            сутрин след като запали и работи около 2 минути гасне,а после след като запали с подкачване работи цял ден без никакви проблеми?(предполагам ,че взема вьздух от някьде и подмених всички маркучи,но няма промяна)Споделете,ако имате някакво мнение!Или ако има подобна тема......?!
            Спри джипа на наклон с мотора по ниско. Ако можеш и наклонен на ляво. На другия ден пробвай без подкачване. Има една семеринга в гнп-то, оттам дърпа въздух. Поне при мен експериментите с бутилка нафта и маркуч директно към гнп-то до там ме докараха, ама не съм я сменял че е цял ден работа на тоя студ.
            I get High by going Down

            Коментар


            • #21
              До: Висок разход на Паджеро 2, 2.8, автомат, дълга база

              на разход 18/100 и аз не бих изтраил, за сега с малките ми наблюдения мога да кажа за 2.5TDi, 10-11/100 извън града с около 100 км. следнаскорост. В града незнам дали е удачно да се правят заключения щото ...

              Коментар


              • #22
                От: До: Висок разход на Паджеро 2, 2.8, автомат, дълга база

                Колега, може ли да се смени този семеринг на полеви условия, без да се отцепва помпата ?

                Коментар


                • #23
                  От: Висок разход на Паджеро 2, 2.8, автомат, дълга база

                  Цяла тема има залепена. И ДА може да се смени на полеви условия.
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X