Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Висок разход на Паджеро 2, 2.8, автомат, дълга база

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Висок разход на Паджеро 2, 2.8, автомат, дълга база

    Нормално ли е?[IMG]file:///C:/Users/HRISTO/AppData/Local/Temp/moz-screenshot.jpg[/IMG]!Разход от 18/100 в града за митсубиши паджеро 2 1996 година 2.8 автоматик,далга база сьс сменено всичко що е филтьр и свьрзано ли е с това ,че сутрин след като запали и работи около 2 минути гасне,а после след като запали с подкачване работи цял ден без никакви проблеми?(предполагам ,че взема вьздух от някьде и подмених всички маркучи,но няма промяна)Споделете,ако имате някакво мнение!Или ако има подобна тема......?!

  • #2
    До: Проблем с паджеро2

    Първоначално публикуван от vladokr1 Преглед на мнение
    Нормално ли е?[IMG]file:///C:/Users/HRISTO/AppData/Local/Temp/moz-screenshot.jpg[/IMG]!Разход от 18/100 в града за митсубиши паджеро 2 1996 година 2.8 автоматик,далга база сьс сменено всичко що е филтьр и свьрзано ли е с това ,че сутрин след като запали и работи около 2 минути гасне,а после след като запали с подкачване работи цял ден без никакви проблеми?(предполагам ,че взема вьздух от някьде и подмених всички маркучи,но няма промяна)Споделете,ако имате някакво мнение!Или ако има подобна тема......?!
    Така снимка няма да можем да видим. Използвай бутон "прикачи".
    За разхода е трудно да се каже така, причините могат да са много, включително и тази, за която говориш.
    За въздуха можеш да провериш с прозрачни маркучи на входа и изхода на ГНП-то. Така се разбира къде е неплътността - преди или вътре в него.
    Пуши ли много?

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с паджеро2

      колега,според мен 18 ако е в София си почти наред,особено за автоматик,то не е градско ми си е чист офф понякога,само първа,първа,сал дето нема двойно,виж за Радомир примерно е доста...
      ако ти смуче въздух,ще имаш проблеми с паленето,а не като запалиш да ти загасне след две минути,ако ти припушва баят,виж "скопи" малко помпата,идва и у повече горивото-иде реч за черен пушек,сивия е друга тема,но не ти пречи да направиш една диагностика и евентуален реглаж на ГНП-то
      аз мога само да споделя,че моят 2.5 в софия си е твърдо 12-13,а при некои грандиозни задръстнания който са всекидневни може и да е мало више,а ти си брой 2-3 литра отгоре заради двигателя и автоматика

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с паджеро2

        Първоначално публикуван от vasss Преглед на мнение
        ...
        аз мога само да споделя,че моят 2.5 в софия си е твърдо 12-13...
        Васка, дигни малко и недей да скромничиш, да го депресираш човека.

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с паджеро2

          Когата работи нормално не пуши,но когато се опитва да изгасне след двеминутното работене започва да пуши много,ама много!Не карам в София,но в подобен по задрьствания град-Варна!

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с паджеро2

            Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
            Васка, дигни малко и недей да скромничиш, да го депресираш човека.
            Андро,от хорски срам,рекох-"мали висше",ама ти тва не цитираш брат))

            ма и аз съм уеко депресиран,хората говорят за 10-12 max,лек крак,по-тежък,бах ли го...
            изключаем тва,че гасне след 2 минути работа ,на мен ми се види в границата на нормата...

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с паджеро2

              Абе 18 ми се вижда множко. Моя на градско беше към 14-15.

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с паджеро2

                За 2.8 18 е много. За 2.5 също - карал съм и двата мотора, автоматици - по-големия гори по-малко по обясними причини за това туловище. Сега имам Хайлукс 3.0, който гори 8-9, а предишния ми 2.4 гореше 12-14. Така и при Паджерото, 2.5 е слаб мотор особенно за дългата база.

                Съветвам те да базикнеш горивната помпа. Мойто 2.5 гореше точно 18 и пушеше като кумин, само дето не гаснеше. Провери си и центровката.

                Успех

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с паджеро2

                  Благодаря за съветите на всички!Не,че се плаша от този разход,но ми се струваше доста голям и предполагах,че е свързано със сутрешния проблем!Вървенето му е много добро-кара се с върха на педала!Няма пушак или няк,во придърпване!Както и да е,ще опитам да премахна това връщане на горивото!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Висок разход на Паджеро 2, 2.8, автомат, дълга база

                    колега абе да ти кажа честно и моя дълга база е 2.8тди 96г автомат и карам във по малък град без светофари и под 18 на 100 и аз не падам

                    Коментар


                    • #11
                      До: Висок разход на Паджеро 2, 2.8, автомат, дълга база

                      Е,значи всичко е ОК!Фабричен(ако може да се нарече)дефект!!!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Висок разход на Паджеро 2, 2.8, автомат, дълга база

                        да бате като ни кефят тия големи джипове и ти я автоматици така маи става но споко извънградско пада на 10/100.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Висок разход на Паджеро 2, 2.8, автомат, дълга база

                          Така е,но това 10/100 звучи много смело!Бих казал около 15/100!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Висок разход на Паджеро 2, 2.8, автомат, дълга база

                            Здравейте! От скоро имам джипката(2.8, дълга база,автоматик),два пъти съм е засичал --- първия път даде 13.4 -смесен разход,
                            вчера пак направих засечка--изминати 228 мили-долято 41.3л.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Висок разход на Паджеро 2, 2.8, автомат, дълга база

                              228 мили са 386.104 километра,начи разхода е 10.7 литра...или тея мили- километри брат си ги изминал отвесно падане с изключен двигател,или смесеното ти е в село Црънча -Пазарджишко дето нема нито един завой,или просто обичаш шегите))))
                              ще ки депресираш тотално тука сичките,дето вика един колега, баце,не сме се събрали на шопски или Габровски празници,нема смисъл според мене
                              виж ако не са мили ами километри -сметката е верна баси...
                              да не стане като дето питали радио Ереван навремето-верно ли сме изнесли 100 000 компютъри за Япония,а те отговорили-почти е така,ама не са 100 000 ,ами 100 000 000.. не са компютъри ами компоти,и не сме изнесли-ами са ни върнали

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X