Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Mъртъв" катализатор - нов универсален/тръба/резонатор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Mъртъв" катализатор - нов универсален/тръба/резонатор?

    Катализатора на мойта джипка е "Mъртъв"
    При моя шумен двигател ( 3.1 ) има ли значение дали ще е с тръба или резонатор (не знам точно как се нарича)?
    "Подхвърлиха" ми слуха, че имало универсални катализатори за по 150 лв. Някой знае ли дали има смисъл от такова "универсално животно"?
    Grand Cherokee WJ 3.1

  • #2
    До: "Mъртъв" катализатор - нов универсален/тръба/резонатор?

    http://fiat-bg.org/mobile/thread.php?topic_id=10035
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • #3
      До: "Mъртъв" катализатор - нов универсален/тръба/резонатор?

      Първоначално публикуван от ivdibi Преглед на мнение
      Катализатора на мойта джипка е "Mъртъв"
      При моя шумен двигател ( 3.1 ) има ли значение дали ще е с тръба или резонатор (не знам точно как се нарича)?
      "Подхвърлиха" ми слуха, че имало универсални катализатори за по 150 лв. Някой знае ли дали има смисъл от такова "универсално животно"?
      Има.
      Сега, катализатор умира по два начина (независими един от друг):

      1. Отравя се - престава да обезврежда вредните газове, но не пречи на двигателя. Кола с такъв катализатор има нормална работа на двигателя, но завишени показания на изгорелите газове. Ако има втора ламбда-сонда зад катализатора, тя сигнализира на компютъра за проблем. Ако няма, се разбира на следващия технически преглед.

      2. Запушва се - създава непредвидено голямо съпротивление на изгорелите газове и влошава работата на двигателя (понижава мощността и икономията). Запушеният катализатор в повечето случаи е и отровен, но не винаги. Затова, не винаги проблемът проличава в компютъра или при измерване. Установява се след измерване на налягането преди него при работещ двигател.

      Много монтьори развиват теорията за запушен катализатор без подкрепа на фактите, защото старите струват доста на скрап.

      Замяна на катализатора:

      1. Оригинален - ясно
      2. Универсален - работи (поне при мен, но при мен оригиналният май беше същия). За повечето коли дава правилни резултати при измерване на газове. Със сигурност изчезват грешките в компютъра (ако ги е имало). Правото на данъчно намаление остава.
      3. Резонатор - мощността може да нарастне или да намалее, според много фактори. Изгорелите газове отиват към данните от старо Жигули. Данъкът няма кой да ти го увеличи, ако не отидеш да декларираш махането на катализатора. Някой по-старателен сервиз може да не ти даде ГТП. Може да се повиши шумът.
      4. Тръба - също като резонатора, но задължително губиш малко мощност (спрямо варианта с изправен катализатор).

      Коментар


      • #4
        До: "Mъртъв" катализатор - нов универсален/тръба/резонатор?

        Днес махнах катализатора....
        Универсалния катализатор можел да не се отрази добре на двигателя - да го спънел...така каза "майстора" ....нещо обаче не беше много убедителен.
        Също каза, че резонатора нямало да намали шума
        Единствения начин за това било оригинален катализатор
        И сега съм с тръба докато си намеря решение или друг "майстор"
        ....и държа музиката с едно ниво по-високо
        Grand Cherokee WJ 3.1

        Коментар


        • #5
          До: "Mъртъв" катализатор - нов универсален/тръба/резонатор?

          Първоначално публикуван от ivdibi Преглед на мнение
          Днес махнах катализатора....
          Универсалния катализатор можел да не се отрази добре на двигателя - да го спънел...така каза "майстора" ....нещо обаче не беше много убедителен.
          Също каза, че резонатора нямало да намали шума
          Единствения начин за това било оригинален катализатор
          И сега съм с тръба докато си намеря решение или друг "майстор"
          ....и държа музиката с едно ниво по-високо
          Е как върви сега?
          Само по-шумен ли е ?
          Каква е била причината за махането на катализатора?
          ________________________________________________________________________________________
          Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
          HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

          Коментар


          • #6
            До: "Mъртъв" катализатор - нов универсален/тръба/резонатор?

            Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
            Е как върви сега?
            Само по-шумен ли е ?
            Каква е била причината за махането на катализатора?
            Ами сякаш "дърпа" малко по-добре...но в сутрешното задръстване не можах да го понатисна повечко за да разбера...
            Следващия един месец ще видя дали има разлика в разхода.
            Иначе се появи един нов шум в обхвата 1800-2200 оборота който преди го нямаше.
            От меката връзка изпускаше и според "майстора" катализатора се бил задръстил и надувал системата преди него.

            пп: тамън смених 3-ти двигателен тампон (на аск и на раздатката) и станах по-тих и сега пак нови нежелани звуци
            Grand Cherokee WJ 3.1

            Коментар


            • #7
              До: "Mъртъв" катализатор - нов универсален/тръба/резонатор?

              e, чуваш повече турбото , това си забелязъл . Определено е станала по-мощна и икономична, на турбо колите колкото по-малко гърнета , толкова поевче сила и икономия. Също така важен момент е , че запушен катализатор много често убива турбините, остта се пръска на две част заади обратното налягане ...

              Катализатори гледам аз в Гърция правят много добре, около 200евра са тези за Евро3 които покриват, за Евро2 цените са около 120-150еврака. Ще купувам скоро за другата ми кола , един спортен на 63мм - хем да е бърза, хем да е чиста , пък и черното от дизела има опция да прикрива
              rides:
              :arrow:1992 Jeep Cherokee XJ 4.0 HНO Limited
              :arrow:2005 Yamaha YZ250
              :arrow:1991 BMW 318hi Coupe
              The Hydrogen Factory...coming in 2010 :)

              Коментар


              • #8
                До: "Mъртъв" катализатор - нов универсален/тръба/резонатор?

                Колега аз смених катализатора с тръба и нямам забележки относно шума а разхода падна мощноста се увеличи така че каквото и да си сложил е по добро от запушения

                Коментар


                • #9
                  До: "Mъртъв" катализатор - нов универсален/тръба/резонатор?

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Има.
                  Сега, катализатор умира по два начина (независими един от друг):

                  1. Отравя се - престава да обезврежда вредните газове, но не пречи на двигателя. Кола с такъв катализатор има нормална работа на двигателя, но завишени показания на изгорелите газове. Ако има втора ламбда-сонда зад катализатора, тя сигнализира на компютъра за проблем. Ако няма, се разбира на следващия технически преглед.

                  2. Запушва се - създава непредвидено голямо съпротивление на изгорелите газове и влошава работата на двигателя (понижава мощността и икономията). Запушеният катализатор в повечето случаи е и отровен, но не винаги. Затова, не винаги проблемът проличава в компютъра или при измерване. Установява се след измерване на налягането преди него при работещ двигател.

                  Много монтьори развиват теорията за запушен катализатор без подкрепа на фактите, защото старите струват доста на скрап.

                  Замяна на катализатора:

                  1. Оригинален - ясно
                  2. Универсален - работи (поне при мен, но при мен оригиналният май беше същия). За повечето коли дава правилни резултати при измерване на газове. Със сигурност изчезват грешките в компютъра (ако ги е имало). Правото на данъчно намаление остава.
                  3. Резонатор - мощността може да нарастне или да намалее, според много фактори. Изгорелите газове отиват към данните от старо Жигули. Данъкът няма кой да ти го увеличи, ако не отидеш да декларираш махането на катализатора. Някой по-старателен сервиз може да не ти даде ГТП. Може да се повиши шумът.
                  4. Тръба - също като резонатора, но задължително губиш малко мощност (спрямо варианта с изправен катализатор).
                  Това в 4 точка не е вярно.
                  Най ме е страх от хора без мечти...

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X