Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Vitara автоматик-Въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Vitara автоматик-Въпроси

    Здарвейте колеги. Вчера си купих още една Витара - 1.6 16ве автоматик. Отдавнашна мечта- автоматик. Сега имам две, ръчка и автомат. Жената вика, луд ли си бе чорба ли ще правиш от тези Витари.......ама нали знаете ....то мъчи не мори. Но по същество.
    Какво масло да сложа на автоматика Dextron 2 или 3. Препоръчайте фирма. От къде да купя филтър и гарнитури за за ск. кутия.
    Предварително благодаря за съдействието.

    P.S.

    Ръчката я продавам. При интерес пишете на ЛС.
    NISSAN TERRANO II , 2.4 i,къса база,BF Goodrich Winter slalom, 235/75/15

  • #2
    До: Vitara автоматик-Въпроси

    Колега от къде си ? Ако си от Варна ще мога да ти помогна. Аз също карам автоматик но Сайдкик ( макар че не мога да намеря разлика между Сайдкик и Витара ) и Между другото не знам дали си я карал вече на пресечен терен, но да ти кажа доста добре се държи. Направо се учудих ... но какво пък нали е Сузуки
    Чакам отговор
    Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

    0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
    /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

    Коментар


    • #3
      До: Vitara автоматик-Въпроси

      От София съм. Абсолютно споделям мнението ти за пресечения терен.Вече я пробвах и съм очарован.Не знам само колко ще издаяни автомата на по груб офроуд, но за трафика в София е голяма екстра също.Колко ти харчи твоя на дълго? Верно ли че е с цедка която се мие и няма филтър?
      Първоначално публикуван от Nik16 Преглед на мнение
      Колега от къде си ? Ако си от Варна ще мога да ти помогна. Аз също карам автоматик но Сайдкик ( макар че не мога да намеря разлика между Сайдкик и Витара ) и Между другото не знам дали си я карал вече на пресечен терен, но да ти кажа доста добре се държи. Направо се учудих ... но какво пък нали е Сузуки
      Чакам отговор
      NISSAN TERRANO II , 2.4 i,къса база,BF Goodrich Winter slalom, 235/75/15

      Коментар


      • #4
        До: Vitara автоматик-Въпроси

        Ако нивото на маслото е добре и самото масло не е черно, а червеникаво, не виждам смисъл да го сменяш.

        И да имаш на предвид, че нивото на маслото на автоматика се мери при запален двигател.

        Коментар


        • #5
          До: Vitara автоматик-Въпроси

          Първоначално публикуван от pastora Преглед на мнение
          От София съм. Абсолютно споделям мнението ти за пресечения терен.Вече я пробвах и съм очарован.Не знам само колко ще издаяни автомата на по груб офроуд, но за трафика в София е голяма екстра също.Колко ти харчи твоя на дълго? Верно ли че е с цедка която се мие и няма филтър?
          Ако карам с 80-120 км/ч на дълго каране боеца ми харчи 9-10/100. Също така имам и газова бутилка но при нея си пийва малко повечко, пък и е малко по-бавна колата. То се усеща от звука на двигателя. Разликата между бензин и газ е 1 литър. Затова в града използвам малко повечко природното гориво. Колкото до цедката - има, но до сега не съм я вадил да я пера, все пак двигателя ми е само на 12 000 км.
          Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

          0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
          /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

          Коментар


          • #6
            До: Vitara автоматик-Въпроси

            Първоначално публикуван от pastora Преглед на мнение
            Какво масло да сложа на автоматика Dextron 2 или 3.
            Аве пасторе! DІІ и DІІІ не са взаимозаменяеми освен в аварийна ситуация, така че разгледай за надписи по Витарата. ATF-а е много "проникващо" масло и винаги омазнява и без да има реален теч, така че измий колата отдолу и гледай дали има реален теч или просто е занемарена. Какво масло да избера..... ....колкото ползватели толкова мнения, но аз лично бягам от "Шел" много розаво и рядко ми се вижда за "ДексронІІ" (предполагм трябва да си с такова) Като въвеждаш в търсачката пропусни "t" -то името на течноста е Аутоматик Трансмишън Флуид (ATF) - Dexron...или нещо друго в зависимост от производителя. Дълги и безаварийни с новата "Виагра" т.е "Витара".Ако има нещо може и да звънкаш
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #7
              До: Vitara автоматик-Въпроси

              Всичко живо кара с Delco Dexron 3. По-принцип Витарата е за Dexron 2, но това е по-стария вариант е вече трудно се намира. Филтъра наистина е метална решетка и можеш да го промиеш, иначе комплект гарнитури и филтър можеш да вземеш от магазина за автоматици на кръстовището Козлодуй и Раковски - малко встрани над пътя, по едни стълби се качваш. Хубаво загрей маслото като му мериш нивото, иначе руснаците му викат на този автомат "безсмъртен", така че грижи по него няма!
              Honda XL600LM, 1987
              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

              Коментар


              • #8
                До: Vitara автоматик-Въпроси

                Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                Всичко живо кара с Delco Dexron 3. По-принцип Витарата е за Dexron 2, но това е по-стария вариант е вече трудно се намира. Филтъра наистина е метална решетка и можеш да го промиеш, иначе комплект гарнитури и филтър можеш да вземеш от магазина за автоматици на кръстовището Козлодуй и Раковски - малко встрани над пътя, по едни стълби се качваш. Хубаво загрей маслото като му мериш нивото, иначе руснаците му викат на този автомат "безсмъртен", така че грижи по него няма!
                Благодаря за инфото колега .Тъкмо днес ме отчаяха в Миркат с обяснението , че трябва да капарирам въпросните гарнитури и да чакам 20 дена за доставка. Кажи ми само има ли проблем ако смеся Декстрон 2 с 3? Тъй като в момента съм с 2, а няма начин да източа всичките 7 литра . Винаги остават 2-3 литра в турбината.
                NISSAN TERRANO II , 2.4 i,къса база,BF Goodrich Winter slalom, 235/75/15

                Коментар


                • #9
                  До: Vitara автоматик-Въпроси

                  Даже ме учудваш че въобще са ти дали срок в Миркат - те по-принцип не предлагат нищо за автоматиците на Витара?! Преди да идеш в магазина запиши кода на кутията, намира се отстрани на кутията под шофьорското място. За смесването на остатъците с новото масло не е проблем, но ти изобщо защо ще го сменяш? 70000 км е пробега за смяна, маслото трябва да е тъмно червено за да се налага смяна и тъй като процеса е трудоемък, не ти го препоръчвам без нужда. Има и друг добър магазин - Скорпион на Стамболийски, на ъгъла до двореца на децата - може той да ти е по-удобен.
                  Honda XL600LM, 1987
                  Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                  Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                  Коментар


                  • #10
                    До: Vitara автоматик-Въпроси

                    Първоначално публикуван от pastora Преглед на мнение
                    Благодаря за инфото колега .Тъкмо днес ме отчаяха в Миркат с обяснението , че трябва да капарирам въпросните гарнитури и да чакам 20 дена за доставка. Кажи ми само има ли проблем ако смеся Декстрон 2 с 3? Тъй като в момента съм с 2, а няма начин да източа всичките 7 литра . Винаги остават 2-3 литра в турбината.
                    Koлега,при смяна ще източиш най-много 3-3,5 литра,така че не смесвай,аз лично карам с 2,а за магазина на "Козлодуй" за който ти споменаха колегите,можеш да им се довериш.
                    Много безаварийни километри.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Vitara автоматик-Въпроси

                      Колеги благодаря ви отново за ценните съвети. За пръв път карам автоматик и малко го гледам като рохко яице. Маслото е светло червено на цвят и си мирише чудесно на пресен АТФ. Тъй че реших
                      колкото изтече от пробката/ без да свалям картера/ толкова да долея . Намерих на MOTUL Dekstron II. Като повторя процедурата 2-3 пъти и мисля че маслото достатъчно ще се опресни. А иначе на първо четене автомата е супер.Превключва мазно. А като нагазя кикдауна имам чувството че ускорява повече от ръчката.
                      NISSAN TERRANO II , 2.4 i,къса база,BF Goodrich Winter slalom, 235/75/15

                      Коментар


                      • #12
                        До: Vitara автоматик-Въпроси

                        Здравейте,брат ми си купи Витара автоматик изкам да попитам за едно копче от дясно на лоста (до положението на паркинг) има две положения едното е N а другото P ( N/P) какво означава и за какво се използва.Благодаря предварително.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Vitara автоматик-Въпроси

                          Първоначално публикуван от veso003 Преглед на мнение
                          Здравейте,брат ми си купи Витара автоматик изкам да попитам за едно копче от дясно на лоста (до положението на паркинг) има две положения едното е N а другото P ( N/P) какво означава и за какво се използва.Благодаря предварително.
                          N-NORMAl при нормално каране икономичен режим.
                          P-POWER автоматика превключва предавките при по високи обороти
                          / около 500 оборота нагоре спрямо N/. Качва и разхода в този режим.
                          NISSAN TERRANO II , 2.4 i,къса база,BF Goodrich Winter slalom, 235/75/15

                          Коментар


                          • #14
                            До: Vitara автоматик-Въпроси

                            N-NORMAl при нормално каране икономичен режим.
                            P-POWER автоматика превключва предавките при по високи обороти
                            / около 500 оборота нагоре спрямо N/. Качва и разхода в този режим.
                            __________________
                            Благодаря ти колега за отговора,но освен това копче N/P което е до лоста на автоматика,има друго на самия лост което изпълнява същата функция.И двете копчета ли са еднакви и се отнасят за едно и също нещо.Благодаря.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Vitara автоматик-Въпроси

                              Първоначално публикуван от veso003 Преглед на мнение
                              N-NORMAl при нормално каране икономичен режим.
                              P-POWER автоматика превключва предавките при по високи обороти
                              / около 500 оборота нагоре спрямо N/. Качва и разхода в този режим.
                              __________________
                              Благодаря ти колега за отговора,но освен това копче N/P което е до лоста на автоматика,има друго на самия лост което изпълнява същата функция.И двете копчета ли са еднакви и се отнасят за едно и също нещо.Благодаря.
                              На лоста ти е копчето за вкл./изкл. на овърдрайва- 4та скорост.
                              На таблото има лампа когато си го изключил O/D Off. При градско движение или изкачване на планински проходи е желателно да го изключваш овърдрайва , тогава кутията работи от 1ва до 3та скорост.
                              При намаляване от висока скорост също ползваш този бутон принудително да свалиш от 4та на 3та за да използваш мторната спирачка / щади спирачките/.
                              NISSAN TERRANO II , 2.4 i,къса база,BF Goodrich Winter slalom, 235/75/15

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X