Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Vitara автоматик-Въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Vitara автоматик-Въпроси

    Благодаря за изчерпателният отговор,така е както казваш днес го изпробвахме и го разбрах ме вече как деиства.

    Коментар


    • #17
      До: Vitara автоматик-Въпроси

      GRAND VITARA JLXE 169 hp и аз имам проблеми, ръководство за ози модел има ли някой, спешно ми е?

      Коментар


      • #18
        От: Vitara автоматик-Въпроси

        Здравейте, преди малко се регистрирах в този форум, защото не знам къде вече да попитам за моя проблем. Карам Витара 2.0 V6 136к.с. 1995г. - с 4 степенна автоматична скоростна кутия. Когато търсих да си купувам джип съм разгледал от край до край всички възможни форуми за информация, включително и този. Именно заради мненията тук се реших да направя тази покупка, за което съм благодарен на всички. Предварително се извинявам, ако не пиша на правилното място и нека администраторите да коригират нещата ако се налага. Проблема, който е при мен е следния:

        Преди около 2 седмици забелязах, че скоростния лост или по точно казано селектора на различните позиции P, R, N, D, 2, L се мести изключително трудно. Предположих причината да е от напичане от силното слънце, тъй като зимата в големите студове не съм имал проблем с преместването. От позиция паркинг към задна беше страшно трудно, едвам съм го преместил. Иначе сменя много добре предавките, на оптимални обороти без да се зачудва, което си мисля, че за стар автомат като моя е добре. Проблема като чели е само в селектора. Със извесно захлаждане на околната температура, проблема като чели отшумя, но сега отново се появи. Потърсих в интернет и някъде даваха като съвет, винаги преди да се сложи на позиция паркинг и колата да се загаси, да се издърпа ръчната спирачка. Винаги, когато съм спирал някъде на наклон, съм слагал ръчната преди паркинг, за да няма натоварване. На равно място не съм дърпал ръчната. След дърпане на ръчната имаше леко подобрение мисля, но сега и с ръчна не е много добре. Посъветваха ме, също така да проверя дали заключващото копче (на лоста отгоре има 2 бутона - голям, чрез натискането на което сменям между различните позиции и малък - за овърдрайв. ) не е клеясало или увредено, евентуално да не работи както трябва. Не смея обаче да отвивам двата болта, поради бутона овърдрайв за да не го повредя нещо, все пак е електроника. Последния път на паркинга на работата ми запалих колата, изчаках да обърне на газ, опитах да преместя на задна, но колата не тръгна. В същия момент нещо изпука леко и колата тръгна назад. Нещата се подобриха за известно време - селектора се движеше като нож в масло. Един познат ми казваше, че може да е някоя пластмаса от вътре, да се е зачупила и да заяжда поради тази причина. Вероятно да се дочупи до край и ще се оправи. За сега това се сещам, дано някой при добро желание и свободно време ми помогне!

        Благодаря, предварително!

        Коментар


        • #19
          От: Vitara автоматик-Въпроси

          Ами то си трябва разглобяване.
          Поне на пластмасите отгоре-в купето, и гледане какво се случва.
          Ако не се установи проблем-по-сериозно разглобяване.

          Не, че се заяждам, но Вие сте може би номер 200 на които казвам, че ремонт по интернет не се прави. Трябва си разглобяване и оцапване на ръцете...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #20
            От: Vitara автоматик-Въпроси

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            , че ремонт по интернет не се прави. Трябва си разглобяване и оцапване на ръцете...
            ...........и да спомене от къде е, може и наоколо да има човек малко от малко по-разбиращ....
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #21
              От: Vitara автоматик-Въпроси

              Здравейте, благодаря че се включихте. От Самоков съм. При първа възможност ще отворя барчето от горе, пък дано стане нещо.

              Коментар


              • #22
                От: Vitara автоматик-Въпроси

                Щом си от Самоков-там е най-големия специалист по витари в България-Иван Попов.
                Потърси го(не сте голям град), и се консултирай с него. Със сигурност ще ти даде правилния акъл.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #23
                  От: Vitara автоматик-Въпроси

                  Благодаря за информацията, въпросния човек регистриран ли е тук, ако мога по-лесно да го издиря?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Vitara автоматик-Въпроси

                    http://www.offroad-bulgaria.com/member.php?u=4566

                    Не знам дали е редно!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Vitara автоматик-Въпроси

                      Първоначално публикуван от m_d Преглед на мнение
                      Здравейте, благодаря че се включихте. От Самоков съм. При първа възможност ще отворя барчето от горе, пък дано стане нещо.
                      След барчето ще трябва да откачиш и пластмасата с избирача на лоста. С къса кръстата отверка отвиваш три болчета, две от зад и едно от предната страна /на трудно място са и трябва завиране отдолу/. Повдигаш го нагоре и обилно пръскаш от всякъде с WD 40 или нещо подобно. След това раздвижваш лоста няколко пъти. Трябва да усетиш подобрение. Може да повториш с пръскането още няколко пъти. Ако не помогне ще се наложи да развиеш и четирите болта в основата на купето и да смажеш втулката и жилото от долната страна.
                      0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                      Коментар


                      • #26
                        От: Vitara автоматик-Въпроси

                        Сърдечно благодаря, но все пак е възможно да те потърся за една консултация по друг въпрос на живо. Благодаря на всички отново!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X